Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mp3 Devri

Eternal

Öne çıkan mesajlar

Nerde o eksi günler diye baslamak istiyorum sözlerime..
Eskiden mp3 lerin piyasada olmadıgı zamanlar..
Koşarak gider sevdigimiz sarkıcıların veya grubun kasetlerini alırdık..Kimileriniz ben hala alıyorum dicek..evet alanlar var ama mp3 ler cıktıgından beri kasetlerin ve cdlerin degeri ve onların formatında müzik dinlemenin zevki unutuldu..
Sanatcıların albumlerinin basit ve kalitesiz cdlerde Full Mp3 gibi kalitesiz kavramlar altında satılması beni son derece üzüyor..[hline][b]Hayat ne boşvericek kadar kısa
Ne de önemsicek kadar uzundur..
[b]

[Bu mesaj Eternal tarafından 17 June 2003 04:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

senin için klasik "nerde o eski günner (90lar) beyaw" sendromusahibi diyeiblirz-yanlış anlama aynı olay bendede var
eskiden olaylarda ruh vardı,biş çabalar ,yapınca 3.gözü açmışa dönerdin...

şimdi olay ruhu yedi,direk teknolojiye vurdu...
bilmiyorum ya..daha bi çok şeyin tadı yok öncesi gibi...[hline]We are accidents waiting,waiting to happen
-Radiohead(There There)

Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Mp3 hadisesinin iyi yanlarıda var kanımca ben yine mp3 albüm edindiğimde gidip kapak bulup bir autorun yapıyor cd lerimi özenle saklıyorum

Sorun o değil sadece 80 lerin ortalarına kadar Türkiye'ye herhangi birşey binbir güçlükle ithal ediliyordu ve müzik dinlemek ben ve yaşıtlarım için abidik gubidik yollarla mümkündü sadece Seyyal Taner dinlemek mecburiyeti veya üç tane müzik içerisinden seçim yapma mecburiyetinden kurtulup adam gibi müzik dinleme şansına eriştik.

İthalat sınırlamalarının kaldırılmasından sonra yıllarca sadece adını duyduğumuz grupları dinleme fırsatı bulduk bence mp3 bu aşamanın bir ileri adımıdır. Artık mp3 ünde müzik piyasalarınca adamdan sayılıp ticari bir olay haline getirilmesi gerekiyor bu doğru. İşin insani tarafıysa gelir düzeyi belli olan kitlelerin müziğe verebilecekleri kadar para verip istediği herşeyi dinleyebilmesi oldu.

Bence bu durumun bir aşaması daha olacaktır o da mp3 sıkıştırmasının tamamen ücretli hale getirilmesi ve eğer müzik sektöründe birazcık zeka varsa cd olgusunun ortadan kaldırılması olayıdır. Bunun sonuçları ise albümlerin bugünkü gibi starlar aracılığı ile değil Heavy Metal, Rock türevleri grupların yıllardır olduğu gibi kaliteye yönelme olmalıdır. Burdanda endişe duyulacak başka bir nokta var şu cümle sanırım bunun açıklaması olacaktır:
"Sanat geçmiş başarısızlıkların enkazı üzerinde yükselir"[hline]RK1
"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok mutluyum mp3 diye bişey olduğu için. Param cebimde kalsın diye hiçbi cd/kaset neyin almıcak müzik zevkinden mahrum kalıcaktım.[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Bazı hayvanlar eşittir ama bazıları daha eşittir /Animal Farm
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 17 June 2003 16:35 tarihinde demiş ki:
Ben çok mutluyum mp3 diye bişey olduğu için. Param cebimde kalsın diye hiçbi cd/kaset neyin almıcak müzik zevkinden mahrum kalıcaktım.[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Bazı hayvanlar eşittir ama bazıları daha eşittir /Animal Farm

walla aynen katılıorum.para cepte kalıo ne guzel oh alkole yatırıoruz sonrada:)[hline]It's Darker Than You Think!
Sosyal ağlarda paylaş

Bana hiçbir zaman netten indirdiğim bir mp3 orjinalini alıp bookletini açıp okuduğum orjinal bir cdnin tadını vermedi şimdiye kadar. Halada inatla orjinal almaya çalışıyorum.. Artık herkez mp3 olayına girmiş ise bunun tek sebebi tüketiciye saygısı olmayan, maliyetinin tam 4 katına bir cd/kaseti piyasaya çıkarıp satmaya çalışan firmalardır.. Yinede çok sevdiğiniz grupların hiç değilse 1 albümünü almaya çalışın ki o grubun yeni ürünleride ortaya çıksın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 17 June 2003 22:14 tarihinde demiş ki:
Mp3 iyidir.
Desteklemek için paypalden desteklersiniz aradaki parazitlere gitmeden bütün para gruba gider.
Veya çok istiyosan git cdsini al, ama şahsen ben orjinal almıyorum artık.[hline]Ben akıllıyım.

evet para gruba gider doğru ama plak şirketide belli bir para kazanamazsa ozaman 2. yada 3. bir albümü piyasaya çıkarmazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...