Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ares Türk IP lerini blocklamış.

Lonely

Öne çıkan mesajlar

resim koyamıyorum ama bende gosteriyo[signature][hline]Nick:Marla
Server:Beramus
Clan:Last_Kingdom
LvL:4x

[Bu mesaj Shimone tarafından 30 Mayıs 2005 20:51 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Shimone tarafından 30 Mayıs 2005 20:52 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Shimone tarafından 30 Mayıs 2005 20:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

öfke ile kalkıp sinirle hareket ediyorsunuz. işin aslıda, banlanmanızın sebebi türk oldugunuz için olmasıda pek mümkün degil.

şu varki, eğer illegal program kullananların coğunluğu türk iplerine sahip ise, sereverdaki düzeni saglamak için, gecici olarak tüm türk iplerini banlayarak güç gösterisinde bulunmak istemiş olabilirler. artık serverlarda bu tür programlar istemiyoruz şeklinde. davranışlarını tetikleyen bu veya bunun gibi başka bir mantıklı sebeb olabilir, bu işin altındaq ırkçılık gibi bir düşüncenin yattıgını sanmıyorum.

sizin yapmanız gereken , ırkcısnız siz gibi mesajlar atıp ortalığı kızıştırmak yerine, akıl yolunu secip, mantıklı bir sekilde protesto etmek olacaktır, kampanya düzenleyin, organize olun. net üzerinde siteler / yazılar yayınlayın, imza kampanyaları düzenleyin bu şekilde hareket edin.

dava acarak da bişi elde edeceğinizi sanmıyorum, kullanıcı sözleşmeleri bu tür durumlarda firmayı haklı çıkartacak şekilde hazırlanmışlardır. o tür sözleşmelerin amaçları odur :)

her ne yaparsanız yapın ama banlanmanızı haklı gösterecek, şiddet yanlısı mesaj veya tavırlar içerisine girmeyin, aggresif bir tutum göstermeyin, haksızlığa uğramışsanız ve mutlak güç karşı tarafda ise, stratejilk olarak tek başarı şansınız, zamanında ganhdi veya mandelanın yaptıgı gibi pasif-kibar-hakkını arayan-barış yanlısı politikadan geçer.

aksine yapacağınız her davranışınız, alehinize vermiş oldukları ban kararının doğrulugunu vurgulamak/perçinlemekten öteye gitmeyecektir.

PS: alan yöneticileride özellikle bir sakin olsun. siz dahi sakinliği kaybederseniz buranın hali nice olur, dimi ama?:)

[Bu mesaj karakedi tarafından 31 Mayıs 2005 11:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wise, 30 Mayıs 2005 19:11 tarihinde demiş ki:
Bir anda zengin oldu o aslında bende merak edıyorum nereden buldun o kadar parayı itemi ?Hıc solemedın banada Lord_Free Yesim abladan bir ses cıkmadı bu konuda oda son gunlerde item manyagı olmustu.

Bunlara bir cevap pls.Aslında Tum herkeste son gunlerde Item manyagı oldu.
Fatihin clanında bir cok ınsan hıc sordun mu fatih nereden buldun bunları dıe adama Hayır :) bir cevap bunlara lutfen

ben bu oyunu 30 aralıktan berı oynuyorum ıtemalrım nerden geldı:
daha dun gece complete helmeti 83m dan alıp 10 dk da 150m dan sattım gece ise 36m dan ladığım chıtın+6/10 pouldron u ve 100m dan aldığım mırage dagger +6/60 ı sırası ıle 50m ve 115m dan sattım. bu iş ticarettir snn gibiler hala b*k atıp dururken biz paramızı bu yolla kazanıyoruz. Ve emin olun ben bu clanda belkı 5 kişinin item dızmesıne yardım ettim bu yolla, benm gıbı yapan baska arklarda var sadece ticaret upgrade bile yapmm. ihityacı olan clan uyesinede direk veririm ne lzmsa The_Others da bu adam sunu su yolla bulmuştur diin ve ispatlayın Id ve Şifremi doğum tarıhınle buraya yazıcam. alın hepsi sizin olsun unutmayın The_Others bu serverde pelerini hakkıyla takmış ilk türk grubudur. Bu ayrıntıyı gözönünde bulundur ve item larımızn da ii olabilme ihtimali olduğunu düşün. En iyi item ne dir ki ? Shard+7/70 mi yoksa chıtın+7/12 mı sole ve ya iste hmn verıım clana nolcak ki? 2 gecelik ticarete bakar. dun gecenın ıncık boncuk satışıyla karı bana 300m dur var gerisini sen düşün ortalığa b*k atıp durmayın

Saygılar...[signature][hline]Nick: _TRibula_
Clan: The_Others
LvL: 57 sin
Server: Ares
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tribula_IV_, 31 Mayıs 2005 11:58 tarihinde demiş ki:
said:
Wise, 30 Mayıs 2005 19:11 tarihinde demiş ki:
Bir anda zengin oldu o aslında bende merak edıyorum nereden buldun o kadar parayı itemi ?Hıc solemedın banada Lord_Free Yesim abladan bir ses cıkmadı bu konuda oda son gunlerde item manyagı olmustu.

Bunlara bir cevap pls.Aslında Tum herkeste son gunlerde Item manyagı oldu.
Fatihin clanında bir cok ınsan hıc sordun mu fatih nereden buldun bunları dıe adama Hayır :) bir cevap bunlara lutfen

ben bu oyunu 30 aralıktan berı oynuyorum ıtemalrım nerden geldı:
daha dun gece complete helmeti 83m dan alıp 10 dk da 150m dan sattım gece ise 36m dan ladığım chıtın+6/10 pouldron u ve 100m dan aldığım mırage dagger +6/60 ı sırası ıle 50m ve 115m dan sattım. bu iş ticarettir snn gibiler hala b*k atıp dururken biz paramızı bu yolla kazanıyoruz. Ve emin olun ben bu clanda belkı 5 kişinin item dızmesıne yardım ettim bu yolla, benm gıbı yapan baska arklarda var sadece ticaret upgrade bile yapmm. ihityacı olan clan uyesinede direk veririm ne lzmsa The_Others da bu adam sunu su yolla bulmuştur diin ve ispatlayın Id ve Şifremi doğum tarıhınle buraya yazıcam. alın hepsi sizin olsun unutmayın The_Others bu serverde pelerini hakkıyla takmış ilk türk grubudur. Bu ayrıntıyı gözönünde bulundur ve item larımızn da ii olabilme ihtimali olduğunu düşün. En iyi item ne dir ki ? Shard+7/70 mi yoksa chıtın+7/12 mı sole ve ya iste hmn verıım clana nolcak ki? 2 gecelik ticarete bakar. dun gecenın ıncık boncuk satışıyla karı bana 300m dur var gerisini sen düşün ortalığa b*k atıp durmayın

Saygılar...

Arkadaşım haklı, bizim klanda çok iyi pazarcılar var. Ucuza alıp upg yapıp satma yetenekleri çok iyiler. Aksini ispat edene bi gold bar.....[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
[Bu mesaj üzerinde fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmeye teşebbüs edilmiştir.. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır. Arada bir gaz kaçırmaktadır. Ammawelakin taş gibin ayaktadır.]
Sosyal ağlarda paylaş

ya clanın yarısı60+ olmuş ee bu adamalr shard takmasın mı yada shell gıymesın mı raptor kullnmasın mı aptallık bu dediğiniz sadece ispat beklıorum eğer ispat olmazsa Clanım adına özür beklıorum bu suclamalardan dolayı[signature][hline]Nick: _TRibula_
Sosyal ağlarda paylaş

bu arda aklıma geldı dun mırc ta söyle bir yazı geçti ben nick ımı Tribula yapınca:

*!__TRibula__ banned for duping trinas *

höyyk dedım ve acıl cafeye gidip adamımı actım aslında sabahtan beri cafeden oyuna gırıodum ama bi daha bakiim dedim ve farklı bi durum yoktu dvm edıodum oynamaya kim ve neden böle bir karalama yoluna giderki yanlış hatırlamıyorsan yazıyı yazanda mod3m di ama aynlıs olablılır[signature][hline]Nick: _TRibula_
Sosyal ağlarda paylaş

Neden bu konuyu daha fazla uzatıyorsunuz? Herkes öfkeyle sinirle yada heyecanla ne dedini farkedemedi resmen, bazılarımız toparlandı kendine geldi. Diğerlerinin kendine gelmesi biraz daha fazla zaman aldı. Şimdi zaman birbirimizi yiyip bitirmenin zamanı değil, sanal ortamda yapılan bir tavıra bir şekilde daha da belirgin bir cevap verme zamanı, zaman birlik olma zamanı....(Bu arada Jade, sana kızgın olmamın tek sebebi selam verdiğim zaman almaman olmuştur. Başka bir sebebim yok... ama bunu da unuttum say artık. Malum büyüğümsün.)

http://forum.paticik.com/view.php?id=120703

Hani destek?

[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
[Bu mesaj üzerinde fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmeye teşebbüs edilmiştir.. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır. Arada bir gaz kaçırmaktadır. Ammawelakin taş gibin ayaktadır.]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
jade_Real, 31 Mayıs 2005 12:32 tarihinde demiş ki:
Bak iste bunada kiziyorum KaKsi. Oynadigim oyunda onumde onlarca pm olabilecegini, veya yerimde o an baskasi oturabilecegini, veya computerin basinda olmayabilecegimi dusunemiyormusunuzki? Ben tanimadigim bir insanin selamini niye almayayim? Hanginiz yaparki bunu?

Alingan ve sabirsiz bir toplumuz.

Uzatiyoruz cunku hala sacmasapan ithamlarda bulunan birbirini suclayan ve konun ozune varamamis arkadaslarimiz var forumda. Birseyle itham edilince ister istemez cevabini veriyorsun.

[Bu mesaj jade_Real tarafından 31 Mayıs 2005 12:33 tarihinde değiştirilmiştir]

Açıklamaya gerek yok defalarca başıma geldiği için sabırla bekleyip en sonunda selam bile vermekten vaz geçmiştim. Velhasılı bunu uzatmanın bi alemi yok. Uzat elini, yada barış çubuğu tüttürelim :)[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunu uzun süredir bende oynuyorum fakat bu tarz bir yaptırıma girmeleri veya hack programlarının dağılmasının sebebi bence oyuncular değildir.Bunun cezasını da oyuncuların çekmesi bana matıksız geliyor.

Asıl sorun oyunda olarak görüyorum.Eğer oynadığımız oyunda açıklar varsa ve bazıları bu açıkları kullanarak sömürü yapıyorsa bu oyuncudan çok oyunun sorunudur.

Eğer düzgün bir oyun beklentisi içindelerse bu server sahipleri bu tarz bir yaptırımdan kaçınıp oyunun hatalarını fixlemek doğrultusunda hareket etmelidirler.Yoksa ip banlıyarak ya da itemları silerek bir sonuca varamazlar.Sadece çok fazla kendilerine sinirli insan kazanırlar.

Yaptıkları en büyük hatalardan bir taneside bana göre Türk iplerinin gelirlerinin %2.2 sini karşıladığını ve bu yüzden kendilerinin kapatmaktan çekinmediğini belirtmektedirler.Fakat şu konu düşünmelidir my serverı aylık ücrete geçirdiği için şşşu an çok kötü bir konumdadır.Şimdi yeniden para olayını kaldırsalar bile orada oynadığın oyudan zevk alamassın.Sebebi ise MMORPG oyunlarının kalabalık olarak oynanması gerekmesidir. İşte bu noktada en büyük hatayı yapmış olurlar.

Bir diğer nokta ise oyunda banlananların %90 Türk , Türkler hile kullanıyorlar banladık.Burada ki açıklama ise bu oyunda oynayan sayısı ile ilgilidir.Eğer oyunda oynayan sayısının %95 i Türk ise tabiki banlanan sayısının en büyük oranıda Türklere aittir.

En can alıcı nokta ise oyundaki Türklere verilen değerin verilmesi gerektiğinden çok çok düşük bir durumda olmasıdır.Sebebi ne çok para kazanamıyorlar ve çk hack yapıyorlar.Ama şu bilinmelidirki Türk iplerinin kapandığı düşünüldüğünde server populasyonunda ki azalmadan dolayı diğer para ödiyen %97.8 lik kısımında para ödemeyeceğidir.

Benim kızdığım nokta ise hack olaylarını durdurmak için yapılan yanlışlıklar.Buna örnek vermem gerekirse : sizin bir oyun sunucunuz olsun ve bunda 150 kişi oynasın.Bunlardan 50 kişi kendi özel bilgisayarlarında evde oynasın ve para ödesin.Geri kalanların hepsi de aynı internet cafeden oynasın.Eğer internet cafedeki 100 kişiden 10 u hile yaptı diye internet cafeyi kapatırsan geri kalan 50 oyuncuda sana para ödemeyi kesicektir.

Bunun gibi bir olayı yaşayıp burada insanlarımızı kötülemenin bir alemi yok.Görüldüğü gibide onlarda ip aralığını açmak zorunda kaldı.

En son değinmek istediğim nokta ise yabancıların türkler hakkında düşündükleri.Bunun da en güzel açıklaması şudur diye düşünmekteyim.Eğer sen bir yerde en üst noktaya gelebildiysen çok fazla düşmanın olucaktır.Oyun populasyonun %90'nından fazlası Türk olduğuna göre Türklerin en iyi clanlar en çok item sahibi olan kişiler olması beklenilir bir şeydir.Bunu durdurma gibi bir şansları olamazlar.(Ne kadar ultra ultra ultra permium services alsalar bile).

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim oyunda en çok kızdığım nokta milliyetçi davranmak.Bana göre oyun içinde bir karakterin varsa bunu orada yaşayan bir karater olarak kabul ediceksin. Oyun da el-morad veya karus diye boş olana binasız arazilerde yaşayıyorsak kalkıpta biz türküz el-morad değiliz kulaklarımız sivri değil diyip milliyetçi davranmak.Sonuç olarak çoğu kişinin unuttuğu nokta Bunun bir OYUN olduğu.Eğer el-morad isek biraz hayal gücümüzü Kullanarak uygun klan linkleri seçelim.Eğer biz clan adımızı OTTOMAN EMPİRE yapıp biz osmanlı çocuklarıyız atalarıızı unutmadık diyen olursa da onlara yanıtım.Atalarım El-morad değildi , insandı olarak olucaktır.Aynı mantıklada SS diye clan kurup Nazi mantığını destekleyenler de olucaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

*!ALIKIŞLAR VE DESTEKLER*[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...