Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ermeni Soykırımı...(Sözde)

Fistan

Öne çıkan mesajlar

soykirimin sozlukteki anlamiyla devletler arasi iliskideki tanimi cok farkli . zira hemen her devletin ya da milletin gecmisinde soykirimla suclanabilegi bir durum vardir ama bunun soykirim olup olmadigini o gunku devletler arasi munasebetler belirler . bugun turkiye ile iyi gecinmek pek cok devletin isine geldigi icin o gunlerde olanlar soykirim degildir ama ermenistan ilerde gelisir zenginlesirse o zaman yaptiklarimiz soykirim olur . ne oldugunu tartismak yersiz bence . sonucu dedigim gibi uluslararasi guc ve cikar iliskileri etkiliyor .
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
said:
DeLiLeRnEfeNDiSi, 05 Ocak 2004 17:50 tarihinde demiş ki:
Adam gibi arşivimiz var dostum.. Yüzlerce bilgi ve belge var bu konuyu çürüten.. Hem de kimsenin itiraz edemeyeceği resmi arşiv kaynakları da dahil..

Tek mesele dünyadaki siyasi güç odaklarının bu olaya bakışlarını değiştirmek.. Bu da, onların işine gelirse olabilecek bişey.. Ama bizim kabahatimiz olmadı mı soykırım iddiaları konusunda? Oldu tabi.. Tek bir örnek bunu açıklamaya yeter sanırım.. Dünya kitaplığında soykırımını savunan 26 bin esere karşı bizim sadece 84 yapıtımızın bulunması ! Tabi ki siyasi değil kültürel ve lobi çalışmasına bağlı bir olay bu.. Ama bence lobicilik, kültürel, bilimsel... vs gibi faaliyetler olayın sadece bir yönü ve bu soykırım iddiasının ortadan kaldırılmasına başlıbaşına asla yetmeyecek çabalar.. Asıl mesele dünya siyaset arenasında lafını geçirebilecek konuma gelmekte yatıyor..[hline]Ya olduğun gibi görün, ya da gözüme görünme !!

Olayı en iyi özetliyen yazılardan birisi olmuş tebrikler. Ermeni Soykırım meselesi genelde büyük ve Türkiye üzerinde emelleri olan devletlern Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için kullandıları bir konudur. Yoksa onlar bizden daha iyi biliyorlar Ermeniler'in iddia ettiği gibi bir soykırım oldumadığını, aksine karşılıklı katliamlar yapıldığını ve savaşta böyle durumların normal sayıldığını. Ama bunun böyle olduğunu açıklamak işlerine gelmiyorlar çünkü Ermeni'leri Osmanlıya karşı kışkırtan onlar. Sonrada onlara destek olmayıp satıp kaçanlar yine onlar. Ermeniler bize değil kendilerini kullanan devletlere düşman olmalılar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ermenilerin bunu ortaya atmalrının nedeni kendi ulsualrına bi birlik + kimlik kazandırabilmek. 1984 de ki gibi, devamlı bir düşman ilan ederseniz, halk bir arada olur. yeterli lobimizin olmayısı ise biz türklerin, işleri kapalı kapıalr ardında çözmeyi sevmişimizden kaybaklanıyor. Eh tabii, bu bi bahane değil.[signature][hline]On July 7th of 1943, single Tiger tank commanded by SS-Oberscharfuehrer Franz Staudegger engaged Soviet group of some 50 T-34 tanks around Psyolknee. Staudegger used up his entire ammunition after destroying some 22 Soviet tanks, while the rest retreated.
Sosyal ağlarda paylaş

soykırım war mı yok mu bilmiyorum ama zamanında doguda ozellkile binlerce insanın olduruldugunu biiyorum.basta enver pasa ve kazım karabekir gibi faşist komutanların onderliginde bir cok insan oldu.sonucta bizde melek deiliz.olaya turk kimliginden sıyrılıp insan olarak bakmak lazım[signature][hline]kofte+piyaz
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bu konuda benim bildiğim zamanında olaylar çıkmış ermenilerle türklerin arası açılınca halkada yansımış bu
ermenilere saldırılar olmuş tabi ama devlet tarafından değil halk tarafından
sonra ermeniler doğudan sürülürken falan ölüyorlar işte
devlet soykırım amacı gütmüyor yani
benim bildiğim böyle ama tam hatırlamıyorum açıkçası buna benzer bişeydi heh
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere bize soykırımdan bahsedenler yaptıklarını hatırlasınlar... Yahudileri hatırlasınlar 100 yıl savaşlarını hatırlasınlar napolyonu hatırlasınlar zenci katliamını hatırlasınlar ve susup bir kenara otursunlar. Ben erm. soykrımı var demiyorm. iftira kuru iftira...
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
said:
_Insomnia_, 03 Eylül 2004 21:12 tarihinde demiş ki:
soykırım war mı yok mu bilmiyorum ama zamanında doguda ozellkile binlerce insanın olduruldugunu biiyorum.basta enver pasa ve kazım karabekir gibi faşist komutanların onderliginde bir cok insan oldu.sonucta bizde melek deiliz.olaya turk kimliginden sıyrılıp insan olarak bakmak lazım

Unutmaki ilk katledenler onlar bizim kadınlarımızı çocuklarımızı yakanlar,PARÇALAYANLAR onlar unutmamak lazımki orda kesinlerler bizim soydaşlarımızdı TÜRK'dü.[signature][hline]For the Dark Gods;Kill,Kill,Kill...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 10 Mart 2003 20:49 tarihinde demiş ki:
Tutturmuşlar ermenileri soykırıma uğrattık diye avrupada müthiş bi lobi yapıyolar.
Bi kere soykırım diye bişey yok.Daha birinci dönem tarih dersinde uzun uzun araştırdık.
Erzurum ve civarlarında ufak tefek ayaklanmalar çıkınca osmanlı bunları durdurmak için bölgeyi bi sarsar.Ermenileri yurttan çıkarma çalışmaları sırasında mevsim kıştır.Bu yüzden yolda telef olmuşlardır..
Soykırım hedesi die bişey yoktur.
Bu benim görüşlerim..

Siz ne dersiniz?Soykırım olmuşmu?Olduysa ve aihm de kabul edilirse anlaşmalar gereği turkiye ermenilere toprak vermesi gündemde diyolar..Şu an gündem ırak ama bu ermeniler başımızı ağrıtacağa benzer..
Bu arada ABD nin %14 ü ermeni yönetimde %45 ermeni bu konuya ne diyosunuz?Akıllı insanlarmı ermeniler?Acayip lobi faliyetleri yapıyolar?[hline]Slam City Jam...
[b]ICQ :3500388

I love this game![/b]

ne işi var lan o adkar ermeninin abd de
abd nin türkiyeye bu akdar saldırmasının bi nedeni de bu olması
akıllı falan değil direkt şerefsizler bence
yönetimde fazla söz hakları varsa amerikanların hippilik yiyecek zevk bok püsür anlayışındandır[signature][hline]Sen Az Önce Ben Kralım Mı Dedin?
Demek Ki Değilmişsin...
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Kaynak: özgür gündem
...................Türkiye 30 yıldır sürekli olarak mızrağı çuvala sığdırmaya çalıştı: Devlet, soykırım olmamıştır, aslında Türkler soykırıma uğratılmıştır dedi (1975); onlardan ölen varsa bizden ölenler daha çoktur diye devam etti (1980); savaş sırasındaki ayaklanma bastırılmış, güvenlik açısından Doğu cephesindeki Ermenilere tehcir kararı uygulanmış ve yaklaşık 300.000 Ermeni sağlıksız koşullar sonucu yaşamlarını yitirmişlerdir diyerek yeni ilaveler yaptı (1984); zorunlu göçün planlı, organize ve sistematik olduğunu reddederek ölen Ermenilerin sayısını 600.000 kişiye kadar çıkarttı (1990); soykırım tamamen tarihi bir uydurmadır, bu olaylar olmamıştır, aslında öldürülenler Türktür diye 30 yıl önceki noktadan daha bile geriye döndü (2005).

Resmi tezin ne kadar çürük temeller üzerine kurulduğunu gösteren küçük bir pasaj[signature][hline]Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur!!
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ''pasaj'' hic bir sey gostermiyor, cunku ortada bir kanit yok.

Ermeni kanitlari ise sahteligi ispatlanmis, ve bazi kitaplarinda propaganda amacli 1nci dunya savasinda Ingiltere tarafindan basildigi ispatlanmis durumda.

Ben gercek yasamis insanlardan dinledim Ermenilerin Turk koylerine basip, yasli, kadin, bebek, genc,vs. herkesi oldurduklerini. Simdi butun dunya bana boyle degil dese inanmam.
Sosyal ağlarda paylaş

Her zaman derim Ermeniler Allah'ın lanetlediği vatansız topraksız ve hatta mezarsızdırlar! Yine sözde Pontus soykırımı çıkacaklar

Ben Karadenizliyim. Ailem de Karadenizli. Gerçeği söyleyeyim ki Laz Türkleriyiz. Lazlar tabii ki.. Sözde Pontus Soykırım bütün Laz Türkleri rahatsız ediyor. Sözde Ermeni Soykırım Ermeni Türkleri gerçekten de rahatsız etmektedirler.

Ben Türk'üm. Türk için doğdum ve öleceğim. Türk insandır, İnsan Türktür. Neyse İşte soykırımcı ülkeleri göstereyim size ?..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, talimatıyla yapılan çalışmada, Türkiye’yi sözde soykırımla suçlayan ülkelerin kendi katliamları belgelerle ortaya konuldu. TBMM’ye getirilecek olan çalışmaya göre, Türkiye’yi en çok eleştiren Fransa’nın “soykırımcı” ülkelerin başında yer aldığı görüldü. Ayrıca sözde Ermeni soykırımını parlamentolarına taşıyan birçok Avrupa ülkesinin tarihinin de soykırımlarla dolu olduğu belgelendi. Bu kapsamda yapılan çalışmada 15 ülke ve 91 kuruluşun sözde katliamı kabul ettikleri belirlendi.

Fransa’nın Cezayir’de gerçekleştirdiği soykırımla ilgili olarak Fransa Dışişleri Bakanı Barnier’in geçtiğimiz günlerde Cezayir’den gelen tepkiye karşılık, “Bu konuyu bir komisyon kurarak, tarihçilere bırakalım” yönündeki açıklaması Türkiye’nin Fransa’ya karşı elini hayli güçlendirdi. Türkiye’nin Fransa’nın Cezayir’de soykırım yaptığını kabul etmesi halinde Kuzey Afrika ve bazı müslüman ülkelerin de parlamentolarından benzer karar çıkarabileceği belirtiliyor. Fransa ile birlikte sözde Ermeni soykırımını kabul eden ülkelerden biri de Rusya... Stalin döneminde (1934-1939), Ahıska Türkleri, Kırım Tatarları ve Yakut Türkleri’nin zorunlu göçe maruz bırakılması ve bu kapsamda Sibirya’ya sürülen Kırım Tatarlarından 200 bininin yollarda ölmesi veya öldürülmesi Sovyetler Birliği’nin sabıka dosyasında yer alan olaylar.

Ermeni yardakçıları Sözde soykırım tasarısını kabul eden diğer ülke parlamentoları ise şöyle: Avrupa Parlamentosu, Vatican, Fransa Ulusal Senatosu, İtalya Parlamentosu, Lübnan Parlamentosu, İsveç Parlamentosu, Yunanistan Parlamentosu, Kanada’da Ontario ve Quebec Asambleleri, Arjantin Parlamentosu, Güney Kıbrıs Rum Kesimi Temsilciler Meclisi, Uruguay Senatosu ve Temsilciler Meclisi, İngiltere, Polonya Parlamentosu.

Bizi suçlayanların karanlık tarihleri

NORVEÇ: Norveçliler 1920-30’larda çıkarılan Nordik ırkının arılığını koruma kapsamında etnik grup Tater kızları toplu halde kısırlaştırıldı. Taterler üzerinde insülin ve elektroşok yöntemleri uygulandı.

İNGİLTERE: 1788-1938 tarihleri arasında sömürge amacıyla gittikleri Avustralya’da Aborjinleri sistematik olarak yok ettiler. 750 bin siyah derili aborjinden geriye sadece 31 bin kişi sağ kalabildi. İngiliz askerleri Almanların savaşı kaybetmelerinin ardından, Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine 3 gün süreyle havadan bomba yağdırdı. Bombardıman sırasında 3 bin 900 ton tahrip gücü yüksek bomba ve 200 bin napalm bombası atıldı. 200 bin kişi öldü.

ALMANYA: 1891 yılında Namibya’da yerel Herero ve Nama halklarından yaklaşık 132 bin yerliden geriye 15 bini sağ kalabildi. 1933-45 Yahudiler başta olmak üzere diğer milletlerden veya etnik gruplardan 21 milyon insanı topluca kurşuna dizerek, toplama kamplarında fırınlarda yakarak, gaz odalarında zehirleyerek soykırım yaptı. Çingenelerin yüzde 94’ünü kısırlaştırdı.

DANİMARKA: Sovyet Ordusu’nun Alman topraklarına doğru ilerlemesinden kaçan 250 bin Alman mülteci toplama kamplarına alındı. Binlerce çocuk ve yetişkin tifüs, barsak iltihabı, ishal sonucu hayatlarını kaybettiler.

G.KIBRIS RUM KESİMİ: EOKA sistematik bir biçimde başlattığı saldırılarda 100 Türk’ü, 100 İngiliz vatandaşını öldürerek 30 Türk köyünü yaktı. 1963 yılında EOKA’cılar yeni bir etnik temizleme planını devreye sokarak 500 Türk öldürüldü, 130 Türk köyü yakıldı, 25 bin Türk evlerini terk etmek zorunda kaldı.

YUNANİSTAN: Batı Trakya bölgesinde yaşayan Türkler üzerinde sistemli olarak etnik ve kültürel soykırım başlattı. Bölgenin büyük bir bölümünü askeri bölge haline getirip sıkıyönetim ilan edildi. Köyler arasında geliş-gidişler izne bağlandı, Türk azınlığın pasaportlarına el konuldu. Türklerin hukuki, siyasi, kültürel ve dini haklarının kısıtlanması ibadetlerine izin verilmemesi gibi yoğun baskılar sonucu 400 bin Türk bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

BULGARİSTAN: 1970-89 yılları arasında Bulgar hükümeti Bulgarlaştırma adı altında ülkede yasayan 1.5 milyon Türk, Pomak ve Çingeneye karşı bir asimilasyon kampanyası başlattı. Ülkede yaşayan 310 bin Türk’ün isimleri polis zoruyla Bulgar ve Hıristiyan isimleriyle değiştirildi. Bin Türk Belene’deki toplama kampına gönderildi. Baskıların giderek artması sonucu 360 bin Türk zorunlu olarak Türkiye’ye göç etmek zorunda
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
loop said:

Millet olarak, yaradılış, devlet geleneği olarak soykırım yapmayacak ataların torunlarıyız.. Ama çıkıp "soy kırım yapmadık, ama yapmış olsak bile , yaptıysak yaptık ulan" diyemiyecek kadar da eziğiz işte...

Geçmişi ne kadar iyi bilerek böyle bir yorumu yapabiliyorsun ?

Kolay mı ya çat diye nitelemek koskoca bir milleti/ırkı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben karalamıyorum ki ! Önceden kitaplardan biliyorduku sadece.. Sonra bir yıl boyunca balkan ülkelerini gezdim.. Doğru düzgün türk görmedim. Ama diğer insanlardan gördüğüm, osmanlı devletinin büyüklüğünü anlamama neden oldu.. Tam 500 hükmetmiştik o topraklara ama bir tanesi dilini unutmuş , ne de kültürünü kaybetmişti.. O halkların en ufak geleneğine zarar verilmemişti ki, nasıl başka birilerine soykırım yapmış olsunlar?
Öte yandan ihanet içerisinde olan bireleride olduysa da onlara gerekli cevabı vermemişlerse o da yanlış..
Günümüzün süper güçleri sömürmek için alakasız yerlere gidip resmen işgal ediyor.. Bizimkiler vatanı savunmuş sa bunun neresi yanlış. Bugün kendi içimizde bu suçlamaları yapanlar ya bizden değil ya bilmem ne işte .... !
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...