Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mimari eskiz

Gimli

Öne çıkan mesajlar

eskiz dersi için 10-15 dakkalık bi çalışma. 4 farklı kütleden bi yapı tasarımı.
Yoruma açık[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti

[Bu mesaj Gimli tarafından 26 Mayıs 2005 23:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ustası diilim. ama bu evde neden oturmayacağımı söyleyebilirim.

penceresi karanlık olan çok yer var.o içeri girişte bi anlam göremiyorum. benim anladığım şu ordan: alanı heba etmişler. bi estetik de bulamıyorum. tamamen manasız buluyorum. yatak odasına bi odanın penceresi olması fikri de güzel diil. :)
ayrıca banyo mutfak gibi yerlerin de olmasını isterdik. :P

farklı yüksekliklerde yapılabilirlerdi belki ışıktan faydalanma açısından. veya açılı kütleler kullanılabilirdi. fikir bunlar tabi. önemli olan seninkini neden beğenmediğim. işte bööle.[signature][hline]Ars longa, vita brevis.
Sosyal ağlarda paylaş

Giriş/Islak hacim yazıyor bak orda (-:

Amaç prizmalardan bişeyler yapmaktı. Çok da estetiğe kayamadım. Penceresi karanlık derken kastın nedir? Akşam güneşine göre gölge attım ben, karanlık gözükmesi doğal.

Bunu daha çok çizim tekniği açısından koydum. Tasarımı konusunda 3+1 den çok da farkı yok zaten[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

8x8 küpten, aile için bi konut tasarımı. Yine kısa bi süre. 10-15 dakika. Neden derseniz, bizim eskiz dersinin önemi kısa sürede fikirleri hızlıca anlatıp oluşturmak.[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

çok yavaş bi baalantım var. son gönderdiine bakamadım. şey dicem. karanlık derken şu. iki duvar birbirine bakıyo. güneş alma ihtimalleri yok pek. öbürü de günün büyük kısmında onların gölgesinde olacak, ki giriş orası. dooru bişi diil gibi geldi. ha mühim diilse diildir onu bilemem :)[signature][hline]Ars longa, vita brevis.
Sosyal ağlarda paylaş

gimli başimiza bela olacaniz ya siz nerden buluyonuz boyle güzel çizimleri falan .. kardeşim bina dediin ole kutu kutu kare olacak , kolonlar kirişler hep simetrik olacak
yormayın adamı yahuuuu ( sonra gelde çık işin statik hesabının içinden :P )

şaka bi yana güzel olmuşlar yaw ; da işte aciyin bize de

IMZA:
inşaat mühendisi bir dost[signature][hline]*Animelist.xls
*Proud member of RELAXOLOGY
*RELAXOLOGY @ GARAJ.ORG
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 28 Mayıs 2005 11:16 tarihinde demiş ki:
O zaman ürünmü amaç?

O zaman üründe yaşam için araç,

Ben yaşamam öle karanlık yerde.

*pöf*

amaç aklına gelen düşünceyi hızlıca ifade etmek, düşünce önemli değil (araç), önemli olan somutlamak (amaç)

bu örnekte:
düşünce: yapı
somutlamak: çizim[signature][hline]Berk, 17 Ocak 2005 01:54 tarihinde demiş ki:
mimarlık2.sınıf adam tasarımdan ne anla diyorum sadece...

haklıdır anlamam.

Sosyal ağlarda paylaş

popüler mimarlardan frank gehry'nin bir projesi
aklına bir fikir gelmiş, hızlıca ifade etmiş

eskiz:

daha sorna formu bir maket vasıtasıyla daha da belirginleştirmiş:

en son yapı gerçekleşmiş:

lakin burada gehry'nin amacı, yapı formuna karar vermek
oysa ki gim'in amacı aklına gelen bir fikri; fikri çok takılmadan ifade eyetniğini geliştirmek.

Bu durumda fikirin kendisi bir araç olurken, amaç ifade yeteniği oluyor. böylece ileride bir form ararken, hemen hızlıca kendi düşüncesini ifade edip test edebilecek.[signature][hline]Berk, 17 Ocak 2005 01:54 tarihinde demiş ki:
mimarlık2.sınıf adam tasarımdan ne anla diyorum sadece...

haklıdır anlamam.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 27 Mayıs 2005 19:22 tarihinde demiş ki:
çok yavaş bi baalantım var. son gönderdiine bakamadım. şey dicem. karanlık derken şu. iki duvar birbirine bakıyo. güneş alma ihtimalleri yok pek. öbürü de günün büyük kısmında onların gölgesinde olacak, ki giriş orası. dooru bişi diil gibi geldi. ha mühim diilse diildir onu bilemem :)

O zaman tüm U planları silelim dünya üzerinden (-:
Bu tarz planlar özellikle, serin olması gölge alması istenen yerlerde tercih edilir. Bakınız diyarbakır evleri.[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...