Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çelik Blek, Şarapçı ve Profesör

unity100

Öne çıkan mesajlar

ehe eski cizgi romanlari bilenler bi otun burda bakalim neler cikcak. bi eleman icqda yeni nik alcam ne yapiyim dedi de Celik Blek yap dedim o ne dedi yuh dedim. siz ne diyceniz ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ehehehuu kizilmaske ne yavsak kahramandi. yok efenim fantöm. golge gibi. 2 cesit yuzugu vardi, bi birini cakardi bi birini herifleri maymun gibi yapardi. bugun olsa elemanlardan biri dava acar yuzumde kalici iz birakmistir deyip tazminat diye fantomun o siyah ust donunu alirlar elinden ciplak kalir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

tom miks ile çelik blek'in hastasıydım, öbürleri o kadar keyifli gelmezdi bana. hele o tom miks süperdi..

ilk iki sayıda çavuş, teğmen, yüzbaşı oluverirdi çok kolay bir-iki iş başardığı halde, daha sonra düzinelerce bölümde kaç kere nevada'yı kurtardı binbaşı olamadı. konyakçı ile profesör de müthişti, bir keresinde konyak bulamayınca (su bol ama) susuzluktan öleceklerdi az daha. ezeli, karizma kötü adam binbir surat vardı bir türlü dize getiremediler benim okuduklarımda. (60 bölüm mü ne okumuştum) daha ilkokula başlamamıştım ilk okuduğumda, her hafta ille bayiden alınırdı bu ikisi..

çelik blek'e tom miks kadar bayılmazdım ama o da iyiydi. yan karakterleri unutmuşum mesela. (bir yumurcak vardı rodi diye yazarken aklıma geldi, haa bir de profesör tipli, göbekli, keçi sakallı biri daha vardı) ille çarpık dişli olurdu kırmızı urbalı ingiliz askerleri, bizim kahraman un çuvalı gibi fırlatırdı habire, bu salaklar bir kereliğine vuramazdı. ama gerizekalıca 'insan ölmez' düsturuna sarılmadığından severdim, çekerdi tabancayı vururdu düşmanları tak tak..[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
abi soluyorum ya reha muhtar mehmet ali birand bide bizim bakkalın mixi senin sesin sam
Sosyal ağlarda paylaş

ehehehe eet yuzbasida takilmisti dimi o.

kirmizi urbalar da muthisti.

ya ben tommiksi pek sevmezdim cici oglan zibidi velet ayagina dolasirdi ortaliklada col ortaminda. teksas daha ziyade yesillik ortamlarda gecerdi gibi hatirliyorum.

martin mystere saglam romandi. bicok ciddi takipcisi vardi yasi basi gecmis hala tutanlar var elinde.

bi de uzay sovalyesi rom vardi onu bilen var mi[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Onların arasında en piskopatı Martin Mystere'dir,ama en akıcısı da Teksasdır.Martin Mystere'in hafif bir bilimsel havası vardı,o hakkaten hoşuma giderdi.Hala eski baskılarda birkaç tanesi duruyor elimde,saman kağıt.Teksas biraz daha aksiyon ağırlıklıydı,hay bin kunduz lafı da o çizgi romanın mottosudur zaten :) Tommiks o dönemki çizgi romanların arasında en abuğuydu bence.15 yaşında veletten ranger olmaz zaten...:) Bir de onun Suzi diye bir kızarkadaşı vardı,çilli çilli aklımda klamış.[hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Llama, 15 June 2003 16:43 tarihinde demiş ki:
TenTenı tek gecerım onun kopegının adı neydı ya?[hline]Umutsuzluk Yasak Yılgın Türküler Söylemekte...
Çünkü;Yürüyor Umudun Ordusu,Umutsuzluğu Kurşuna Dizerek...
Metall Ethlos & Athelas Ethlos

Boncuk diye çevrilmişti Türkçe'ye ama orjinali Milou'ydu[hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

harbi tentenin kopeginin adi..........aha tamam findikti. bi de kaptan vardi. bi de opera sarkicisi vardi, zirt pirt gelir bunlarin yanina kalmaya uyuz ederdi kaptan haddock ne uyuyabilir ne kitap okuyabilirdi. profesor bisi bisi de vardi bi de. kaptan hadok guldururdu adami.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

spider man taaa ilk ciktigi zaman, sene 1985 mii 4 muu hatirlamiyorum, bi cilt vardi bizim bakkal faruk abide, onu aldiydim, o ne cizim, o ne hikaye o ne netlik, bi daha o ciltteki gibi kalite hic cikmadi. o bolumde bi mevzudan dolayi bu nik furinin basinda oldugu gizli hukumet orgutu icin bi halt yemek uzere bunlarin ucan merkezine cikiyolardi.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 15 June 2003 16:52 tarihinde demiş ki:
Snowy ya da benzer birşey olmalı Fındık'ın orjinali. Birimiz çok feci sallıyoruz yalnız ehue

said:
stirner, 15 June 2003 16:46 tarihinde demiş ki:
Boncuk diye çevrilmişti Türkçe'ye ama orjinali Milou'ydu

Benim okuduğum orjinali Fransızcaydı belki dile göre değiştirodur elemanlar :)[hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

asteriks de var hala bende pek severdim meredi hep cok evcil bi hava uyandirirdi boyle koy var herkes samimi.

kavgalarda gulmekten yarilirdim. hep balikciyla demirci yuzunden baslardi. bi hede olur demirci dukkanina doner baliklarla ilgili bi yorum yaparken ensesine dogru bi balik ucuyo olurdu. sonra herkes balikla birbirine girerdi.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...