Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

beyni bölmek???(davulcu arkadaşlara)

SeNseii

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar davul çalarken nassıl oluyoda beyni parçalra bölüyorsunuz...ben 6 aydır çalmay açalışıyorum..aslında hep gidemiyorum ama..ayda 4-5 kes stüdyoya gidiyorum..yane demek istdğim ayak ve el uyumunu nassı başarıyosuuz..mesala sağ elle sekizlik çalrken sol elle nassı sekizlik üçleme yapabiliyosunuz..fikri olan???[signature][hline]HIYARIM HIYARSIN HIYAR HIYARIZ HIYARSINIZ HIYARLAR
Sosyal ağlarda paylaş

basit şeyleri yapmak için kolaylık olsun diye çalman gereken patterni önce söyle. nasıl birşey olduğu anla. dum çık vb gibi uydurma sözcükler kullan ama önce çıkar nasıl birşey olacağını. sonra söylediğini çalmayı dene.[signature][hline]Kanatlarım olsaydı bağışlayıcı olur muydum ?
Boynuzlarım olsaydı gülüşümü gizleyen alevler olur muydu ?
Sosyal ağlarda paylaş

zaten sadece stüdyoda, ayda 4-5 saat çalışıyorsanız bu iş olmaz.

evde, okulda, otobüste, bagetli ya da bagetsiz her fırsatta çalışmanız gerekiyor ki bu işi kıvırasınız. elleriniz, ayaklarınız boş duruyorsa vakit kaybediyorsunuzdur.[signature][hline]en ince yerim bileğim..!?!
şakası bile komik.. (kendisini sen düşün)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben direk atlıyayım

-------1. Çok çalışmak lazım
-------2. Beyni ikiye değil kol ve bacaklarını 4 e böl yeter
-------3. Kendini çok fazla kasma
-------4. Yapacağın bir pratik bunu hızlandıracaktır

Hands---rl rl rl rl rr ll rr ll rllr rllr rllr rllr
Legs---lr lr lr lr ll rr ll rr lrrl lrrl lrrl lrrl Çok zor olabilir ilk başlarda bana güven ilerde çok işe yarıyacaktır...[signature][hline]------------------------------------------
nedanko, 06 Şubat 2005 23:13 tarihinde utanmadan demiş ki:"Hayatımın film izleme rekorunu kırdım 21 saat, peki en çok siz ne kadar izlediniz diyede bi topic açabilirdim. Ama herkes şüpheli o yüzden açmadım..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 20 Şubat 2005 21:31 tarihinde demiş ki:
Refleks. Zamanla gelişir.

Reflesk mi ??? Biraz açarmısın...[signature][hline]------------------------------------------
nedanko, 06 Şubat 2005 23:13 tarihinde utanmadan demiş ki:"Hayatımın film izleme rekorunu kırdım 21 saat, peki en çok siz ne kadar izlediniz diyede bi topic açabilirdim. Ama herkes şüpheli o yüzden açmadım..
Sosyal ağlarda paylaş

Katılıyorum bi insan kalkıp ta 5 yaşında dümbelek çalabiliyorsa yetenek budur.... Ve yetenek sonradan kazanılan bişi değildir bence Yetenek sadece gelişir oluşturulmaz[signature][hline]------------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

Beyni bölmüyorsun. Şimdi davulcu arkadaşlar karşı çıkacaklar ama beyni bölmüyorsun tam olarak.. uzaktan öyle gözükür... sistem nası biliyormusun mesela
------------------------------------------ bu çizgiler ritm diyelim ve sen çalacağın şeyi bu çizgilerin üstüne yerleştiriyorsun..

------------------------------------
a b b a d
b b
(harfler trampet gibi parçaları temsil etsin) işte burda diyosunki ritm in 3 çizgisinde hem a hem b 5. çizgide sadece b 7. çizgide hede hödö... sıralıyorsun hareketleri.. sonra farkediyorsunki bunları çalarken bi elin kontrolsüz ve diğer elini kendi kararınca hareket ettirebiliyorsun.. işte beyni bölmek diyosun sonra ona.. ilk önce hep sıra mantığı ile çal.[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
We are our Past failing to come back
All of us visionaires..
..with a rope around our neck...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
harvester, 21 Şubat 2005 06:35 tarihinde demiş ki:
Beyni bölmüyorsun. Şimdi davulcu arkadaşlar karşı çıkacaklar ama beyni bölmüyorsun tam olarak.. uzaktan öyle gözükür... sistem nası biliyormusun mesela
------------------------------------------ bu çizgiler ritm diyelim ve sen çalacağın şeyi bu çizgilerin üstüne yerleştiriyorsun..

------------------------------------
a b b a d
b b
(harfler trampet gibi parçaları temsil etsin) işte burda diyosunki ritm in 3 çizgisinde hem a hem b 5. çizgide sadece b 7. çizgide hede hödö... sıralıyorsun hareketleri.. sonra farkediyorsunki bunları çalarken bi elin kontrolsüz ve diğer elini kendi kararınca hareket ettirebiliyorsun.. işte beyni bölmek diyosun sonra ona.. ilk önce hep sıra mantığı ile çal.

hi-hat düz ritim, corss 3'leme saydırırken ellerinle 5'leme, 7'leme çalmaya başladığında dediğin olmuyo, beyni bölmen gerekiyo. rock bateristleri falan beyin bölmezler zaten.. latinciler, cazcılar, progressive'ciler böyle kasıntı işler yaparlar genelde. bunları da yeteneği olmayanlar haftalarca uğraşsalar temiz bir şekilde çalamazlar. ama yeteneği olan çıkar 2 dakikada çözer.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar pratik o kadar rahat çalma...
tamamen el göz kordinasyonu.. Mümkün olduğunca pratik yap.
ağardan al çalacağın şeyleri önce çok yavaş çal.
Kusursuz bi şekilde biraz çaldıktan sonra metronomunu biraz hızlandır bisüre devam et sonra gene hızlandır...

Böyle çalışırsan çok rahatlarsın.[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RedallHoor, 20 Şubat 2005 22:38 tarihinde demiş ki:
Katılıyorum bi insan kalkıp ta 5 yaşında dümbelek çalabiliyorsa yetenek budur.... Ve yetenek sonradan kazanılan bişi değildir bence Yetenek sadece gelişir oluşturulmaz

deli gibi calarim. ama elime bateri vermiyolar olay o :)[signature][hline]Icq: 668699
Msn: [email protected]
Mail: [email protected]
Uo:Juliana-Jnearl
Cs:[HoD]DaRkL!GhT
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi lem Bu arada Crossu 3 kere saydırmak die bi kavram yok arkadaşlar :) Mesleğimle ilgili yanlış tabire izin vermem :)[signature][hline]------------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen.. ama 4 vuruş yapınca Four felam yok unutmayalım zuhauha[signature][hline]------------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...