Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Stalin" adıyla tanınan Yosip Visaryonoviç Cuhaşvili 1879-1953

DiabloTyrael

Öne çıkan mesajlar

Nazizm faşizmin ad değiştirmesinden başka bir şey değildir. Ne yani Atatürk'te kendisini Türk olarak görenleri birleştirmeyi vazife edinmişti, o da mı faşistti o zaman? Bu kelime oyunlarını bırakın.
Alıntı yapmayacağım, yukarıda bir arkadaş yular filan demiş. Ne düşündüğün zerre kadar umurumda değil. Saydığın hiçbir şey Stalin'in büyüklüğünü gölgelemez. Yaptıklarıyla ve yazılarından okuduğum kısmı ile yapacaklarıyla o bu dünyanın gördüğü en büyük liderlerden ve diktatörlerden biridir (diktatör olmayı da herkes suç belledi, şu anda Türkiye'de ya da Irak'ta var olan saçma bir demokrasi yerine diktatörlüğü tercih ederim. İyi uygulandığında diktatörlük en iyi yönetim şeklidir, fakat kişilere bağlı olduğu için ömrü kısadır).
Başka bir arkadaş da Stalingrad yenilgisi filan deyip iyice saçmalamış. Stalingrad'da Soyvetler dünyanın görüp görebileceği en büyük ikinci direnişi sergilemişlerdir (diğeri Çanakkale direnişi) ve sonuçta da düşmanı püskürtmüşlerdir. ABD'nin bu savaşta verdiği kayıp ile Sovyetlerinki arasında dünya kadar fark olması bile aralarındaki farkı gösteriyor.
Son olarak başka bir arkadaş da 'gelecekte de başka biri 5 milyar insan öldürse, nükleer bomba atsa onu da öven çıkacak laga lugu' filan demiş. Stalin hiçbir eylemini sebebsiz yapmamış ve hiçbir saldırıyı direk başlatmamıştır. O kadar laf edecek adam arıyorsanız, İngiliz ve ABD başkanlarının secerelerini inceleyin biraz. Belki ilginizi çeken birşeyler bulursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
pekaziz, 16 Şubat 2005 21:19 tarihinde demiş ki:
Stalin dünyanın görüp göreceği en büyük liderlerden birisidir. O'nu, faşist Hitler'le karşılaştıranlar başkentlerine dayanan ordular karşısında takındıkları tutumları göz önüne alarak daha kolay anlayabilirler. Saydıklarınızın tam aksine Stalin daima emekçi kesim adına savaşmış ve dünyayı faşizm belasından kurtarmıştır.
Kırım Türklerine gelince; 2. dünya savaşında milyonlarca Sovyet vatandaşı vatanları için cephelerde ölürken, bu Türk'lükle alakası olmayan insan topluluğu Sovyetlerden ayrılma çabaları içine girecek kadar haysiyetlerini yitirmişlerdir. Gereken ceza da Stalin tarafından layıkıyla verilmiştir.
Büyük Devrimciyi saygıyla anıyoruz...

Şimdi sen stalin'in Kırım Türklerini hayvan taşınan trenlerle başka yerlere sürmesini onurla gururla mı anıyorsun? O zaman maalasef hiç birşey yazamıyorum sana. ne azcık millet sevgisi ne de ... neyse susuyorum saçma bir konuşma olcak yoksa.[signature][hline];;suitfly | icq | msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

eskıden komınıst dıyınce akla cok kulturlu adamlar gelırdı ve harbıden oyleydıler bır karızmaları bır etkılerı vardı toplumda
sımdı ıse komınızm kızlara entel gozukmek ıstıyen entellerın oyuncagı oldu ustune DKNY mont gecırmıs cebınde nokıa nın en luks telefonu ayakta bılmemne ayakkabı zerre kadar kultur yok adamda ama cıkıp ben komınıstım emperyalızme hayır meeenn dıyor

eskıden bır komınıstle acık acık cogu sey tartısılırdı bu ulkeyle sımdı gercek komınızt kalmadı zaten bu ergenlerın asıl unuttukları gercek komınıst heryerde rengını bellı etmez ben comıe yım dıye gezmez ortalıkta[signature][hline]Mustafa Kemal Ataturk,yuce Turk milletine 1933 de demişki:
Sömürgecilik ve Emperyalizim Yeryuzunden Yok Olacak

Sosyal ağlarda paylaş

Kirim Turkleri sovyet ordusunda Nazi isgaline karsi savastilar. Aralarinda madalyalar alarak 'sovyet halk kahramani' ilan edilenler bile vardi buna ragmen Nazilerle isbirligi yaptiklari iftirasi cikartilarak yaklasik 6 milyon kisi Sibirya'nin buzla kapli ormanlari ya da Karakum civarindaki collere surulduler. Bu gun 125bin kisi kaldilar, Kirim'a donen ama Kirim coktan Rus ve Ukrayna kitleleri ile dolduruldu bile. Yani su an kendi ulkelerinde cok kucuk azinlik durumundalar.

Kirim tabii cok guzel iklimi olan ve cok verimli bir yerdir, Rusya gibi buzlarla kapli bir ulkede cok degerliydi, onun icin Kirim Turklerini vatana ihanet gibi iftiralarla karalayarak, ustelik 3-5 kisiyi degil butun bir toplumu, yurtlarindan surdu Sovyetler.

Ha bu arada Kirim cumhuriyeti, tarihteki ilk Turk demokrasisidir, 1918'de secimle kendi cumhurbaskanini sectiler, meclis kurdular ama sovyetler 1920'de Kirim'i isgal edip demokratik olarak Kirim halkinin ozgurce ve demokratik sectigi cumhurbaskani'ni Ruslar idam ettiler. Bu tarihten itibaren Kirim Sovyetlerin bir parcasi idi, 1944'de bosaltip Ruslari ve Ukraynalilari yerlestirdiler bu guzel bolgeye.

Esas bunlari okutmalari lazim okullarda, cunku yarin Anadolu'da ayni Kirim, Kazan Hanligi, Altin Ordu, Dogu Turkeli gibi elimizden alinacak, baska goc edecegimiz yer kalmadi lazim, bunu unutmayin.

Kirim Turkleri ile ilgili bir web sayfasi :
http://www.kirimdernegi.org.tr/

[Bu mesaj demirbilek2 tarafından 18 Şubat 2005 08:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bundeswehr'de boş generallik varmış. Haber vereyim dedim.[signature][hline]NTV'deki NBA Stüdyo programından bir diyalog:
- Evet, Amerika'daki seyircilerimizden de bize sorular geliyor. Şimdi Middle East Technical University'den gelen soruyu sizinle paylaşacağım.
- Ya, o bizim ODTÜ değil miydi?
- O_o
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...