Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dos sorunu

cna

Öne çıkan mesajlar

autoexec.nt dosyasi hatasimi verio?[signature][hline]Ardeth 10 Şubat 2005 00:38' da demişki:
''herşeyin ölçüsü insandır''(sofistlerden alinti)
Ve gene Ardeth Bence en tehlike olan Raistin, zeki olmak değil, zeki olduğunu düşünmektir.
Ve son olarak sevdigim laflar:Nietzsche "Hayat bir savaş okuludur. Öldürmeyen yaragüçlendirir" Nietzsche Edmund Husserl "şeylere dönelim!"
ve son olarak Stuart Mill " Kendinden hoşnut bir domuz olmaktansa, hoşnutsuz bir insan olmak yeğdir, memnun bir aptal olmaktansa hoşnutsuz bir Sokrates olmak yeğdir."
Sosyal ağlarda paylaş

Dosbox u yanında gerkeli olan d-fend fln hepsini kurdum.Sozlukten ayarlarına bakıp onlarıda ayarladım fakat bu seferde oyun hiç açılmıyor larrynin mouse simgesi olan kondom gözüküyor.Kapkara bir ekranda oyun açılmıyor.Neden kaynaklanıyor sizce ?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

üstüste on-onbeş kere felan bas gittikçe hızlanması lazım
olmassa dosbox'ta ram arttırmayı deneyebilirsin:

said:

Q: I would like to change the memory size/cpu speed/ems/soundblaster IRQ.
A: This is possible! Just create a config file: config -writeconf configfile. Start your favourite editor and look at all the settings present. To start DOSBox with your new settings: dosbox -conf configfile

yarattığın dosbox.conf dosyasını açtığında şöyle bir satır göreceksin:
said:

[dosbox]
# language -- Select another language file.
# memsize -- Amount of memory dosbox has in megabytes.
# machine -- The type of machine tries to emulate:hercules,cga,tandy,vga.
# captures -- Directory where things like wave,midi,screenshot get captured.

bunun altında "memsize=" diye bir cümle olcak. sadece burdaki rakamı değiştir (ben 64 yaptım, tüm oyunlar çalışıyor) kaydet çık (başka bişi değiştirmene gerek yok)
ram konusunda böyle halledebilirsin.

cpu için de dediğim gibi hızlanıncaya kadar ctrl+f12 yap[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...