Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YKS ilk 1000 bölüm seçimi tavsiye

ReinerZuFall

Öne çıkan mesajlar

df, 07.08.2023 16:10 tarihinde dedi ki:

hangi alana girersen 10 yıl içinde o alanda müdür pozisyonuna geliyorsun ve kazanıyorsun işte. beyaz yakada müdür kıtlığı yok çok şükür. bi şirkette 30 müdür var🙃 en kötü e-ticaret, perakende sektörüne girip kategori yöneticisi fln oluyosun. fabrikalarda üretimde çalışanlar da maaşlar daha düşük gibi gözükse de 16 maaş oluyo fln. 

ben mesleğimi hiç yapmasamda endüstri mühendisi olduğum için yakın arkadaşlarım hep endüstri mühendisi. sektörü yakından takipteyim.

Sağ olun hocam bilgiler için. Önü açık bir meslek. Geliştirmeye çalışacağım kendimi. En azından ceng ee gibi spesifik bir alan yok. Hangi alanda iyiysem o alana kayabilirim

Sosyal ağlarda paylaş

µh, 07.08.2023 16:28 tarihinde dedi ki:

Kazanacağın para doğrudan çalışacağın sektörler ve kurumlarla alakalı. Yazdığın üniversitelerden mezun biri Türkiye'de her sektörde top tier yerlerde iş bulabilir, maaş aralığını da onlar belirler. Tüpraş tarzı biryerde de çalışsan, TAI vb. biryerde de çalışsan alacağın maaş ilk mesajında belirttiğin memur maaşıyla kayda değer farklı bir maaş olacaktır. Ortalama maaşı bilmiyorum ama takım lideri vb. konumlardaki ODTÜ mezunu arkadaşlarım 50k+ alıyor suan.

Endüstri mühendisliği yelpazesi açık bir alan. Satış temsilcisi olan da var, fabrikada iş geliştirme yapan da, yazılım kasan da. Pozisyon bazlı yapman lazım araştırmanı.

LPG projesi onaylayamayacak 

Bilgiler için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bu tür top üniversitelerde verilen eğitimin farkı da artı. Henüz çok ayrıntılı düşünmesem de IT alanına yönelmeyi düşünüyorum. Maaş kısmı biraz düşündürtüyordu ama bu kapitalist düzende en üst mevkilere yerleşmek çok zor. Çok da beklentiye girmemek lazım. 4 sene kendimi soyutlayıp çalıştıysam bunun devamı da olmalı. Gelebildiğim yere kadar çalışacağım.

Sosyal ağlarda paylaş

Sonuç itibarıyla Bilkent Endüstri mühendisliği(burslu) yazacağım. Boun'da yurt sorunu ciddi duruyor. Devlet üni.sinde okumak çok zor. Bilkent yurtlarıyla bile beni yaz diyor. Öğrenciye değer veren tek üniversite gibi geldi bana. Rahat bir üniversite yaşamı için bile değer. Maddi uçurum olacak elbette öğrencilerle ama sorun yok. Sonrası mümkün olduğu kadar yurt dışı. Herkese düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bilkent iyidir, öyle bir maddi uçurum gibi bir durum da yok. Ben de Bilkent Hukuk mezunuyum, dediğin gibi saçma Türk dizilerinde olan zengin-fakir şeyleri düşünüyorsan yok öyle bir şey. En azından benim çevremde yoktu, BKFT sayesinde çevremin çoğu da mühendislik fakültelerindendi, orada da öyle karikatür gibin bir durum yok tabii

Rahatça oku. Devletten çok daha iyi bir tercih.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 08.08.2023 10:28 tarihinde dedi ki:

Bilkent iyidir, öyle bir maddi uçurum gibi bir durum da yok. Ben de Bilkent Hukuk mezunuyum, dediğin gibi saçma Türk dizilerinde olan zengin-fakir şeyleri düşünüyorsan yok öyle bir şey. En azından benim çevremde yoktu, BKFT sayesinde çevremin çoğu da mühendislik fakültelerindendi, orada da öyle karikatür gibin bir durum yok tabii

Rahatça oku. Devletten çok daha iyi bir tercih.

Sağ olun hocam. Açıkçası hâla kafamda boun seçeneği var son gün olmasına rağmen ama yurt çıkmazsa koca İstanbul'da öylece kalacağıma garanti olsun. Umarım aylık 4500 yeterli olur. Yemek ücretleri vs. normale göre 3 kat pahalı diye duydum ama artık yapacak pek bir şey yok. Derslere odaklansam sorun çıkmaz gibi

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...