Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

araba boyatmak

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

arabalardan pek anlamıyorum. 1998 model ford ka aldım bi tane. üst ön kaput falan baya bi güneş yanığı, tamponun falan boyaları bitik. boyanması gerekiyor.

tanıdığım bi usta 4-5k boya işleri ben daha ucuza yaparım tarzı ağız yaptı. bana çok geldi kesin öpüyor diye düşündüm? çok mu? hep çalıştığımız adam bir de tamirat onda falan. başkasına boyatıcam ona göre.

ama esas merak ettiğim şu.

arabanın kendisi böyle.

Spoiler

a32f794b-866c-41ed-b051-b77c2a55d3fd.jpg

1d09e1ac-6e34-4a76-8816-011f3032a405.jpg

89dda786-8b09-4355-b611-c77a177ed0b6.jpg

a7fd73c0-c68a-4985-9e52-8c9c1cd0c275.jpg

böyle değil de mesela hazır boyatıyorken şöyle aşağıdaki gibi biraz daha şekil bişeyler yaptırsam çok mu pahalı olur? bu tarz işlemlerde belli başlı fiyatlar oluyosa şu kadara patlar vs diyebilir misiniz? 

yani anlamadığımdan işte bakıyorum sanki boya ve tampon hariç farklı bir şey yok sanki. 

bir de renk değiştirmek ruhsat vs. işleri derler hep. o konular nasıl oluyor merak ediyorum.

4ec54ab9bcac867a15c1d95663077897.jpg

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

hacı dur onları hallettik. arkadaşın arabası geçmişini biliyorum. araba komple elden geçiyor zaten 5-7k vizesi dahil masraf yaptım. bi boya benim derdim.

film çekmek diye birşeyi ilk kez duydum şuan. o kadar bilgisizim. her yer plastik dediğin işte onları değiştirsem mi diyorum ikinci fotoda plastik değiller. 

Sosyal ağlarda paylaş

Adam discorda alismis ?

Film isine +1 

Hem kaplamasi zor bir arac degil hem de yuzey alani az, boyaya gore cok daha mantikli olur.

Boyada hem isin icerisine zimpara girecek, dolgu isciligi falan cikarsa belki o , bi de su plastik yuzeyler puturlu abs ydi sanirim, onlarin isciligi zor, boyayi ayni ton atmak mesele, tuttursan bile kusuyor falan. 

Bi de zaten satma niyetin var mi, satilir mi bilmiyorum ama turk insaninda boya allerjisi var, keyfinden 0 arac boyatsan bile yok bu kazali, boyali arac alinmaz diyor veya direkt gercek degeri /2 yiyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

ruhsat işi kolay boyacı kagıt yazıyo harcı vs yatırıyosun değiştiriyosun o konuda sıkıntı yok kolay. 4-5k normal boyamaya da niye boyatıyorsun ki çürüme bişey yoksa öyle bin gitsin ya da bi sprey boya yaptır arabanın renginde kendin boya sdfh. zevk meselesi heralde arabada boya takıntısı, hiç boya olmasa umrumda olmaz ama buna takılanlar var tabi. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Fistan dedi ki:

ruhsat işi kolay boyacı kagıt yazıyo harcı vs yatırıyosun değiştiriyosun o konuda sıkıntı yok kolay. 4-5k normal boyamaya da niye boyatıyorsun ki çürüme bişey yoksa öyle bin gitsin ya da bi sprey boya yaptır arabanın renginde kendin boya sdfh. zevk meselesi heralde arabada boya takıntısı, hiç boya olmasa umrumda olmaz ama buna takılanlar var tabi. 

attım fotoları ilk mesaja 

boyatılmayacak halde değil ya imaj zedeleyici bir halde

Sosyal ağlarda paylaş

Fistanin dedigi gibi ruhsatta renk isi kolay, boyaci veya folyocu biz komple hallederiz diyip; kagit kurek isleri, ruhsat harci, tuvturk arac muayenesi, takipci parasi , + kendi gonlunce karini koyup bi mebla isteyebilir. Kendin kalem kalem hesaplayip attigim tas urkuttugun kusa degiyor mu hesabini yapip kendin de yapabilirsin. Genelde bu adamlarin istediginin yarisindan biraz fazlasina geliyor. 1 tam gun yer ama net. 

KHaRoN tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, KHaRoN dedi ki:

Adam discorda alismis ?

Film isine +1 

Hem kaplamasi zor bir arac degil hem de yuzey alani az, boyaya gore cok daha mantikli olur.

Boyada hem isin icerisine zimpara girecek, dolgu isciligi falan cikarsa belki o , bi de su plastik yuzeyler puturlu abs ydi sanirim, onlarin isciligi zor, boyayi ayni ton atmak mesele, tuttursan bile kusuyor falan. 

Bi de zaten satma niyetin var mi, satilir mi bilmiyorum ama turk insaninda boya allerjisi var, keyfinden 0 arac boyatsan bile yok bu kazali, boyali arac alinmaz diyor veya direkt gercek degeri /2 yiyor. 

film kaplamakla ilgili hiçbişey bilmiyorum. o gider diyosanız onu yapıcam. ama ne olduğunu bile bilmiyorum. sonucu boyanmakla aynı mı en basitinden asd yani her renk oluyor mu kafamıza göre falan

Sosyal ağlarda paylaş

Az önce, KHaRoN dedi ki:

Fistanin dedigi gibi renk isi kolay, boyaci veya folyocu biz komple hallederiz diyip; kagit kurek isleri, ruhsat harci, tuvturk arac muayenesi, takipci parasi , + kendi gonlunce karini koyup bi mebla isteyebilir. Kendin kalem kalem hesaplayip attigim tas urkuttugun kusa degiyor mu hesabini yapip kendin de yapabilirsin. Genelde bu adamlarin istediginin yarisindan biraz fazlasina geliyor. 1 tam gun yer ama net. 

boyayla diğer her tamir işini ayırdım acil değil diye. param olunca boyatıcam.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...