Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Docker, Nano Server ve Redistributables

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Merhaba,

Yine bir docker problemiyle karşı karşıyayım. C++ ile yazılmış bir uygulamam var ve bunu mcr.microsoft.com/windows/nanoserver:1809 ile çalıştırmak gibi bir işe giriştim. Çünkü Nano Server, Servercore yanında inanılmaz ufak ve hızlı ayağa kalkıyor.

Uygulamanın çalışması için gerekli Redistributables paketini DockerFile ile image'a kuramıyorum. Çünkü Nano Server msi desteklemiyor. 

vcredist paketini extract edip DLL'lerini alayım dedim. Microsoft buna izin vermiyor. 7zip ile açamadım.

Sonra şu blog'taki yöntemi uyguladım.

https://codedbeard.com/using-nano-server-to-run-wamp/

Alıntı

Start with some Nano quirks

PHP on windows uses the Visual Studio C++ Redistributable packages. Despite the fact that Nano server doesn't support them, at the time of writing this, the installer is still only available as an MSI. So in order to get the Dll's onto my Nano server, I first installed the MSI on another blank 2016 full server, then grabbed the DLL's with some powershell.

Gittim, bi tane servercore image'i çalıştırdım. Temiz System32 içeriğininin listesini aldım. İhtiyacım olan redistleri kurup tekrar bir liste aldım ve o redistler neleri kurduğunu bulup, dll'leri aldım.

Nanoserver'a geri döndüm, ve dll'leri build'te kopyaladım.

Ne yazık ki, Windows msvcr120.dll ve msvcp120.dll isimli DLL'leri bana hiçbir şekilde değiştirtmiyor.

Denediklerim:

- Build'te kopyalamak = Access Denied.

- Container içinde cmd ile kopyalamak = Access Denied.

- container userını ContainerUser'dan ContainerAdministrator'a çevirdim. = Access Denied.

- CMD'den copy yerine xcopy'i kullandım = Access Denied.

- Dedim bu dll'ler System32 değil de, exe'nin yanında dursun. oradan görür dedim. Görmedi. Exe'nin cmd'deki errorlevel'i = -1073741515

Özetle, derdim aslında ilgili redist paketini nano server'a koymak. bunu msi ile yapamıyorum. Dosya kopyalarak da yapamıyorum. ServerCore'a mı dönmeliyim? 

ShadowFax tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

anladigim kadari ile c++ runtime a ihtiyac duyuyosun?

soyle bisi var ama denemissin sanirim?

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/e502f85a-dec0-4b0d-81f4-e0daf6dd2b5f/how-do-i-install-a-required-visual-c-redistributable-on-nano-server?forum=NanoServer

bilmiyorum actin mi ama, en temizi adamlari reposuna issue acmayi deneyebilirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...