Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mu Newbie Guide

Dev

Öne çıkan mesajlar

Şimdilerin en moda oyunu olan ve türk server'ı da bulunan Mu Online'a sıfırdan başlayanlara uzmanından işte kaynak...

Öncelikle mu'yu veya DarkLords ( o da Mu ama türk serverı , yani sadece tr server'da oynarım diyorsanız DarkLords MU'yu indirmeniz yeterli patch'e bile gerek yok ) indiriyoruz (bkz: kaynaklar)

Ve oyuna server'dan bağlanıp kullanıcı adımız ile şifremizi yazdıktan sonra "connect" tuşu ile bağlanıyoruz. Sıra geldi karekter yaratmaya...
Seçilebilecek üç çeşit karekter vardır ;
[li]Dark Mage[/li]
[li]Dark Knight[/li]
[li]Elf[/li]
Bunlar level atlayınca sırasıyla ;
[li]Soul Master[/li]
[li]Blade Master[/li]
[li]Muse Elf[/li]
olurlar...

Karekterimizi seçtikten sonra kasmaya başlayacağız. Bunun için doğduğumuz şehrin güneyine yani alt kapısına gitmemiz gerek. Kime sorsanız gösterir zaten alt kapıyı. Kapıdan çıkınca war mode'a geçmiş olacaksınız ve karşınıza ejderha yavruları ve de örümcekler çıkacak -ki çıkmadıysa çıkana kadar ilerleyin ama kaybolmamaya dikkat-.

Warrior iseniz sol mage iseniz sağ click ile saldırmanız gerekiyor ama elf için nasıl bilmiyorum :P deneyin artık onu da sağ veya sol olarak :D . Böylece exp toplayacak ve zen biriktirmeye başlayacağız. Her level atladığımızda etrafımızda sarı halkalar oluşacak ve yok olacaktır. Level atladığımızda statülerimizi artırabileceğiz ve her level için 5 statü puanı alacağız. Bu puanları verme ve level'ımıza bakma menüsünün kısayol tuşu ise "C". Hazır kısayollara değinmişken bazılarını yazayım ;
c = charecter ( statüler )
i = iventory ( eşyalarımız ve kuşandıklarımız )
g = guild ( loncaya üye olursak kimlerin dahil olduğunu görmemizi sağlıyor ve adımızın yanındaki x işaretine basarak guildden çıkabiliyoruz )
p = party ( /party komutunu yazıp cursorumuzu kime tutuyorsak onunla grup kurmamıza yarıyor )

Ek olarak ta chat veya komutlar için önce "Enter"a basmak gerek haberiniz olsun. Evet level atladıktan sonra statüleri arttırıyoruz. Knight iseniz str , mage iseniz Energy ve Elf iseniz Agility çok önemlidir. Vitality ise canımızın fazlalığını sembol eder. Vitality'e puan verince canımızın max miktarı artar yani. Enerji ise mana'dır. Diğer anlamı ile büyü gücü yani . Strengh kuvvet , Agility ise çevikliktir.
Oyunda kullanabileceğiniz belli başlı komutlar mevcuttur . Bunlar ;
/party = cursoru üzerinde tuttuğunuz kişiye grup kurma isteği gönderir.
/trade = cursoru üzerinde tuttuğunuz kişiyle takas isteği gönderir.
/whisper = cursoru üzerinde tuttuğunuz kişiye fısıldarsınız ( sırf o kişi duyar )
/move xxxx = xxxx* adlı yere gitmenizi sağlar.

*= Bunlar , Lorencia , Noria , Devias , Atlans , Losttower , Dungeon ve Tarkan 'dır.

Emote'lar :
/Respect = diz çökme
/come on = çağırma
/bye = el sallama -chat olarak byez veya bye yazdığınız zaman da el sallar-
/;P = kafayı kaşır
HAHAHA = güler -bu sadece chat'in arasında yazarsanız ve orijinal server'ında olur.-

Evet bunlar temel bilgiler. Eğer takıldığınız veya daha ayrıntılı bilgiler ki bkz : kanat yapımı , devil square ve castle blood'a giriş vb. bunları başka tutoriallerle anlatacağım. Bol Mu'lu Günler...[signature][hline]Efsane kalplerimizde yaşıyor... Ailenizin spamcısı devhochi ölmedi ölmeyecek...

[Bu mesaj darth_devhochi tarafından 6 Haziran 1996 06:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben anlayamadım bi oyun full var yazıyo download larda bide daha iyi sürüm patchi var dio.. üstteki olmazsa alttakini çekin demiş yani bi fark yokmu?[signature][hline]KoC
Emaleth, 21 August 2003 18:13 tarihinde demiş ki: çok topik mi kilitlendi, vurun emalethe. threadiniz mi kilitlendi, vurun emalethe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LethE, 29 Eylül 2004 14:40 tarihinde demiş ki:
ya ben anlayamadım bi oyun full var yazıyo download larda bide daha iyi sürüm patchi var dio.. üstteki olmazsa alttakini çekin demiş yani bi fark yokmu?

üsttekini indireceksin. alttaki türkçe yaması.onsuz da oynanabiliyor.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ben bu oyunu gordum bi yerde galiba adma oyuna girdi.. kafasına meteor mu ne indi boyle garip bişiydi. gleince serverı yardımcı olcak biri vardır dimi?[signature][hline]KoC
Emaleth, 21 August 2003 18:13 tarihinde demiş ki: çok topik mi kilitlendi, vurun emalethe. threadiniz mi kilitlendi, vurun emalethe
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna girmek için yüklemeyi bitirin patchide indirin sonra launcher tıklaıp ordan darklordsu seçin oyun içinde bence dark knight olun ilerde çok güçlü olursunuz. Ama eğer hoşunuza gitmezse lvl 220 den sonra magic gladiator olun mageden daha iyidir :) birde oyun içinde bol bol kesin başka yapcak bişi yok oyunda Vicious u bulun Bellow'un slmını söyleyin size para versin :D[signature][hline]Msn : [email protected]

[spo1=Gandalf Balrog Geyiği Okumak için Tıkla]- yuuu şaaaal naaat paaaaaasss!
- rahat ol canım gitti çocuklar bizbizeyiz...
- yuuu.. ha... hmm... ee naber aslan? dipte değişiklik var mı?
- yok be baba bildiğin gibi... biraz ateş biraz karanlık hiç bi numara yok... karıya kıza hasret kaldık aşşağıda...
- sorma be bize de istarisin dediler sonsuz kudret dediler ama yaş oldu üçbin... ötmüyor artık kuş...[/spo]

Sosyal ağlarda paylaş

girdim chaos nature bow mu ne verdiler.. sonra apso millet atıyo bowları bana..
birine sordum kafayı kırmızı yapabiliyozmu seninki gibi die.. (elf ti charım) adam gel dedi.. sonra domal dedi.. töbe töb eoldum gittim. oyunada kıl oldum millet dalmış şehrin ortaya su satılır bu alınır .. uo pazar yeri gibi mübarek.. :([signature][hline]KoC
Sosyal ağlarda paylaş

invitation olayları nedir?
oyle 2 alet buldum combine dedim olmadı :(
koluma bi satan aldım..
bide köpeğe mi minik ejderemi ne dnüştüm[signature][hline]KoC
Sosyal ağlarda paylaş

valla level atlma olayı gairp.. geliyosun 45 e.. sonra ıkınoyosun..
geldin 50.. yuru ya kulum 20 dakka olmadı 70.. uyuycam yoksad aa da gider :D.. elf boyleyse knight baya ii koyuyodur.. :D[signature][hline]KoC
Sosyal ağlarda paylaş

bende başladımda nasıl lvl 50 fılan oldunuz gıdım gıdım gıdıyor exp birde tr server nıe kasıyorsunuz girsenize ana servera lag fılan yokj rahat adam cok muabbet cok oyunun ss bakınca delı gozukuyor ama oyunda goruntuler komedı cızgı fılm zaten oyunda amac yok klasık kır parcala bayar 2 gun sonra[signature][hline] °_°
Sosyal ağlarda paylaş

Giriş Tutorial'ı ;

Türk server'ında oynamak istiyorsanız Dark Lords'tan direk üsttekini çekin patch'e gerek yok...
Sonra inince DarkLordsMu.bat adlı dosyayı -ki üstünde icon olarak pencere ve bir dişli olacak- çalıştırın. İşte bu kadar...

Eğer sorularınız varsa pm'den ulaşın...

Bu arada bu mesajın sticky yapılmasını da rica ediyorum...[signature][hline]Efsane kalplerimizde yaşıyor... Ailenizin spamcısı devhochi ölmedi ölmeyecek...

[Bu mesaj darth_devhochi tarafından 6 Haziran 1996 06:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LethE, 30 Eylül 2004 02:04 tarihinde demiş ki:
invitation olayları nedir?
oyle 2 alet buldum combine dedim olmadı :(
koluma bi satan aldım..
bide köpeğe mi minik ejderemi ne dnüştüm

birincisi intitation'a daha hiç girme. çünkü minik ejderhaya nasıl dönüştüğünü bile daha bilmiyorsun :D. Doğal çnkü bende bilmiyordum. Bak şimdi Bugde Dragon Ring'i elinden çıkar eski haline dönersin. Sonra o yüzükten kurtul çünkü bi işe yaradığı yok...[signature][hline]Efsane kalplerimizde yaşıyor... Ailenizin spamcısı devhochi ölmedi ölmeyecek...

Sosyal ağlarda paylaş

top.mu.lv

burada mu serverlarinin bir listesi var, cogu rusca ama gelismis olanlar ingilizce destekte sunuyor.. bu arada benim karsilastigim en organize ve en kalabalik server'da Mu Empire. Orada oynamiyorum simdilik ama adresini vereyim bir goz atin;

zolik.net/en
www.muinferno.com'da populer mu serverlarindan..[signature][hline]Kaybettigim seyler arasinda en cok aklimi ozluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...