Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okuyalım ve hep beraber UTANALIM

tunch

Öne çıkan mesajlar

Haberi ilk okuduğumda güldüm.Ancak üstünden tekrar geçtiğimde kendimden utandım. Çünkü ne zaman kendimizi eleştiren mesajlar yazdığımızda karşımıza çıkan "ingilizlere bakın önce" cevapları/yorumlarını okuruz. hemen size 1-2 rakam verip tekrar o mesajları yazmadan önce düşünmenizi öneriyorum

1 şubat 2005 Arsenal - Manchester United maçı. polis kuvvetleri bu maçı ülkenin "riski en yüksek maçı" olarak nitelendiriyor. Ve görevlendirdikleri polis sayısı 180! 1800 veya 18000 değil. 180!

türkiye. herhangi bir tarih herhangi bir stadtaki herhangi bir derbi müsabakası. görevli polis min. 5000. yine olaylar yine döner bıçakları. ve yine aynı mazeretler...

işte biz böyleyiz...

İNSANCA MAÇA GİTMEK , İNSANCA MAÇ İZLEMEK İSTİYORUM.

UTANIN!!!

Kaynak :([signature][hline] MSN : [email protected]
--
SWG : Heyd Spinner (Tatilde)
CoH: Kartal AR/Energy Blaster LvL 26

Sosyal ağlarda paylaş

said:
crimS0n, 24 Ocak 2005 23:42 tarihinde demiş ki:
afedersin de oturarak maç fln izlenmez
ha bacaklarında varis warsa o ayrı

afedersin ama otururarak maç izlemek ile ayakta tepinerek maç izleMEmek arasındaki bizim bilmediğimiz farkı bi anlatırmısın?[signature][hline] MSN : [email protected]
--

Sosyal ağlarda paylaş

ingiltere 15-20 taqne harici süper. bizde maça giden herkes holigan olmaya zorlanıyor. maça gittiğinde ayakta olmazsan "ayağa kalkmayan x takımlı olsun"

o sırada kalkmazsan arkadan küfürler. kalktığında bide zıplamadan için artık nerenden tutulursa kaldırılıyosun.

falanda fistan konuuzar.[signature][hline] MSN : [email protected]
--

Sosyal ağlarda paylaş

ayakta izlersin hatta küfür edersin hatta sahaya yabancı made atarsın en sevdiğin tezahurat "futbol şiddettir futbol holiganlıktır.. futbol adam bıçaklamaktır" dizeleridir

TARAFTARLIĞA EVET HOLİGANİZME HAYIR[signature][hline]Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
uncla, 25 Ocak 2005 00:59 tarihinde demiş ki:
ya tunch öylede şunuda eklemeden geçemeyeceğim bağırmadanda zevk alamam ben maçtan : ]

oturarak bağırmakla ayakta bağırmak arasında ses olarak bi fark var mı?

yada ne biliym arada ingilterede maç durağanlaştığı zaman HERHANGİ BİR TRİBÜN LİDERİNE İHTİYAÇ DUYMADAN hep beraber ayağa kalkarak o tkaım la özdeşmiş olan , ve günün pop şarkılarının sözleri değiştirilerek yapılmamış marşlarını sölerler. çokta güzel olur , tüylerin diken diken olur.

daha devam ederim sözü size bırakırım[signature][hline] MSN : [email protected]
--

Sosyal ağlarda paylaş

ya bizim ülkemizde futbol 2. bir din olmuş artık...oturarakta maç izlenmez bu arada...bağırıp çağırıp rahatlamaya giden bir çok insan var maça...şahsen ben maçlarda adam gibi bi 15 dk izlebilmişimdir...önemli olan taraftar ruhudur vs.vs....[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.
Sosyal ağlarda paylaş

Mandooo süper yorumlamışsın tebrik ederim. Bağırıp çağırıp rahatlamak istiyorsan bunu oturarakta yapabilirsin.
Önemli olan taraftar ruhu ise sen tezahüratını oturarak yap ki, maçı izlemeye ailesi ile gelmiş insanlar rahat rahat maçını izlesin. Sanıyorum Türkiye-Kazakistan maçıydı ve stadda yanımda ağlayan kızını susturmaya çalışan bir baba vardı. Kız, sadece devre arasında sustu. İkinci yarı başladığı anda herkesin ayağa kalkıp "takımına destek" olmasıyla kız tekrar ağlamaya başladı. Babasıda mecburen dışarı çıkmak zorunda kaldı.

Şimdi soruyorum sana ;
Bu şekilde mi olmalıdır? Kadınlar ve çocuklar maç izlemeye gelmesinler mi?(eğer bir kadın yanında bir erkek olmadan stada girerse vay haline)

Stadlarda herkesin maç izlemeye hakkı vardır.
HOLİGANİZM'e hayır![signature][hline]BabacumMostors, 12 Mayıs 2004 21:47 tarihinde demiş ki:
herhangi bir şeyin korkusu da insanları bir araya getirir
ben bi allahtan kokrkarım o yüzden imamlarla fln samimiyim

Paticik Fm
Sosyal ağlarda paylaş

yukarda holyman ne güzel anlatmış. ama şimdi mandooo gibi arkadaşlar gelir derki "o küçük kızın işi ne gelmesin"

unutmayın arkadaşlar. sahadaki futbol kalitesini tribündeki taraftar belirler. Güzel bi hareket aptığında takdir edileceğini bile futbolcu ile , ne yaparsa yapsın 25.000 taraftarın 3-4 bininden cılız bir alkış alıcağını bilen futbolcunun maç içindeki performanslarının aynı olmadığını görürsünüz

Mandoo ve gibiler...

Siz taraftarlık duygusu falan diyerek kendiniz kandırmaktasınız. Çünkü taraftar, TARAFI olduğu şeyi desteklemek , onun futbolcusunu, baketbolcusunu .. , spocusunun ruh halini yükseltmek , yeri geldiğinde moral vermek amacıyla müsabaka alanlarına giden kişilerdir. Sizin gibiler ise maça sadece kendi amaçlarınız için , -bu yaşta ne kadar olucaksa artık- STRES atmak için , bu stresi atarken çevrenizdeki her bireye bu STRESE katmak , çoğu zamanda stresinizi atmaya çalışırken dahada çok STRESLE dolmak için stadlara gidiyorsunuz. Bu stres sahadaki sporcu ve görevlilerede yansıyor ve sonuçta ne futbolumuz bir adım ilerleyebiliyor , hatta yavaş yavaş gerilemeye başladı, ne futbolun SHOW özelliğini stadlarımızda görebiliyoruz , ne de insanlarımız güvenli bir şekilde maçlara gidebiliyor...

yine uzattım. buraya kadar okuyanlara teşekkürler[signature][hline] MSN : [email protected]
--

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandooo, 25 Ocak 2005 12:25 tarihinde demiş ki:
bağırıp çağırıp rahatlamaya giden bir çok insan var maça...

ben o amaçla gitmiyorum dikkat cümleye...
ama hakkaten o küçük kızın ne işi var stadda?bi kere maçı izlerken kız ağlamış...peki çıkışta yada girişte ne yapmış acaba...ben küçükken de maça giderdim keşke babam götürmeseymiş ahanda söylüyorum...ya ezilseydim vs.vs...

bu arada ben holiganlık yapalım demiyorumki...taraftar ruhu diyorum...binlerce insanın hep bir ağızdan aynı sözleri söylemesi diyorum...neyse anlatamadım derdimi...[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de tribünlerin birçok bölgesi var. her bölgesi fanatik değil ki. küçük kız da gitsin maçına ama holiganların arasına oturmasın.

yok karşı tribünden küfür geliyor diyorsanız katılıyorum. ama maça gitmeden önce de hangi tribün ateşlidir ayaktadır maçı doğru düzgün izlemez öğrenilsin oraya gidilmesin.

yani bir inönüde git yeni açığa mis gibi çık en üst kata hem boğaz manzarası hem maç hem de çok fanatik değil.

bu arada sadece bir gözlem: kadınlar kesinlikle erkeklerden daha fanatik ve küfürbaz oluyorlar :) ama konuyla bi alakası yok tabi kadınlar diyince içimden geldi hehe
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada ingilterede bile yapılmıyor bi de adamlara holigan deniyor manasında konusulmustu aklıma yeni geldi. ingilizler kesinlikle holigan ama sahaya girmiyorlar değil, giremiyorlar. çünkü girerlerse başlarına ne geleceğini biliyorlar. türkiyede ise cezasız kalıyor bu tür olaylar(bkz. sahaya giren beşiktaşlılar aynen tribüne çıkarılmışlardı antep maçında) sen adam gibi ceza yaptırım koyarsan burası da öyle olur
Sosyal ağlarda paylaş

bi utanmıyoruz ama onlar bizi ayıplıyolar
fanatizm uğruna adam öldürdüğümüz için,
önümüzü telle kapatıp kendi kendimize vahşi hayvan muamelesi yaptığımız için..[signature][hline]sheref, 20 Ocak 2005 02:34 tarihinde demiş ki:
seviştik sonra konuyu kapatıp arkadaşlığa devam ettik tabi eskisi gibi olmadı illaki...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...