Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dimmu vs Cradle of Filth

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Cradle daha piyasa olduğundan genelde o Black Metal'in bir numarası olarak görülür, Dimmu ise piyasa olmadığından 2. dir birçok kişinin gözünde.

Ben tam tersini düşünüyorum, zaten Nymphetamine çok güzel bir albüm olsa da Cradle da ruhunu kaybediyor görüldüğü üzere. Dimmu bir numara bence, öyle de kalacak gibi gözüküyor.

Siz ne düşünüyorsunuz Dimmu vs Cradle konusunda?[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Fear attracts the fearful, the strong, the weak, the innocent, the corrupt. Fear, fear is my ally - Darth Maul
Sosyal ağlarda paylaş

Cradle diyenlerdenim bende. Çok çeşitli müzik aleti böyle kemanlar efektler. Böyle direk atmosferi yapıyo herifler. Dimmu böyle daha bi gaza getirici etkide takataka çalıyo adamlar. Ruh olarak Cradle ı sevdiğimden biraz daha önde tutuyom.[signature][hline]Bunu yazan tosun güç seninle olsun
Sosyal ağlarda paylaş

dimmu yu daha iyi buluyorum cradle ın birkaç şarkısı dışında hoşuma gitmiyor ancak dimmu nun bir sürü sevdiğim şarkısı var
gerçi bu dimmu adına iyi birşey mi bilmem sadık bir blackçi falan değilim hatta dimmu dinlediğim tek black grubu[signature][hline]-Sticky yapmak isteyeceksiniz! beyazperde.com
-Olağan üstü! Akademi ödüllü Chemical'dan üstün performans! sinema.com
Chemical, 04 Aralık 2004 23:45 tarihinde demiş ki:
sticky bile olabilir bu

Sticky: Desire For Attention Coming Soon to a theatre near you
Sosyal ağlarda paylaş

şu an cradle da dimmu borgir de black metal yapmio ne yazıkki
hatta cradle hiç bi zaman black metal yapmiodu. Extreme Gothic metal yapio cradle of filth.

ama hangisi daha ii derseniz tabi ki Dimmu Borgir derim kesinlikle çok krallar.[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Bencede cradle daha iyi. Dimmu nun hangi şarkılarını onerirsiniz bu arada sorayım :)

Predator un dedıgı gibi kemanlar, efektler arada bir daninin cığlıkları filan guzel olabiliyor. yalnız sunuda soylemeden gecmeyım. From cradle to enslave, dusk and her embrace ve her ghost in the fog cok iyi bence.[signature][hline]Deli333
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bi konu olmuş bu. iki grubu da uzun süre dinledim/dinliyorum.

karşılaştırmak gerekirse öncelikle şunu söylememiz gerekir. dimmu borgir albümlerinde müzik stilini değiştiren bi grup.
başta for all tid we stormblast albümleriyle death metal olarak girdiler piyasaya. sonra devil's path albümüyle melodic black metal olarak değiştirdiler stillerini. enthrone darkness triumphant we godless savage garden albümlerinde de bu böyle dewam etti. sonra spiritual black dimensions albümüyle birlikte grupta klawyenin önemi arttı, profesyonel bi koro kullanılarak şarkıların atmosferi değişti. puritanical euphoric misantrophia albümünde ise şarkılarda koronun önemi daha da arttı, hatta şarkılarda arka planda bi orkestra gruba eşlik etti. hatta bu albümün ilk şarkısı fear and wonder sadece orkestranın enstrümanlarının kullanıldığı bi intro parçasıdır. bu albümden sonra gelen death cult armageddon'da da orkestra we koro yine iş başındadır, hatta mükemmel ezgiler ortaya çıkmıştır bu sayede.

cradle of filth ise böyle deil, müzik stilleri değişmiyo bana kalırsa. yani albümler arası biraz fark belki olabilir ama sonuçta yardımcı bayan wokallerin kullanılması, şarkılarda klawyenin çok önemli olması... bunlar cradle of filth in ilk albümünden itibaren hiç değişmeyen şeyler (her ne kadar son albümü dinlememiş olsam da). stilleri değişmediği için cradle of filth i sewen hep sewer, sewmeyen ise 1-2 şarkısı dışında hiç dinlemez.

iki grubu da uzun süredir dinliyorum ikisinin de müzik stilleri hoş geliyo bana. her ne kadar iki grup da melodic black metal yapıyo olsa da tarzlarında büyük farklılıklar olduğu inkar edilemez. tarzları farklı olduğu için de karşılaştırmak uygun deil bence[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG: Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

Dalamar cradle ın neyi özenti? Cidden bilmiyorum merak ettim. Neden cradle a kötü derler anlamıyorum. 5-6 tane harika şarkıları var. from cradle to enslave, dusk and her embrace, cthulhu dawn, her ghost in the fog, queen of winter, mannequin filan çok güzel bence. Yaptıkları makyaj kötü ama bence.[signature][hline]Deli333
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ReBeL, 07 Aralık 2004 15:00 tarihinde demiş ki:
Cradle Of Filth BLACK METAL ?!?!?!????!!
müslüm gürses & ciguli yi kapistirin bu bitince

Ha sen metalci geçiniyordun. Cradle black değil de ne canım? Nymphetamine öncesinden bahsettiğimi de vurgulamıştım?[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Fear attracts the fearful, the strong, the weak, the innocent, the corrupt. Fear, fear is my ally - Darth Maul
Sosyal ağlarda paylaş

olaya piyasa olmaları açısından bakarsak her iki grup da oldukça 'piyasa'. Hatta Dimmu elemanlarının bir ara 'Biz niye Cradle kadar çok satamıyoruz?' dedikten sonra 'Enthrone Darkness Triumphant' albümünü çıkardıkları da rivayetler arasındadır :P
İki grup arasında eleman paslaşmaları da görülmüştür vs
Genel olarak ikisi arasından hangisi daha iyi diye bakarsak olaya yukarda yazdığım albüm ve ondan sonraki albüm çalışmalarındaki müzik kalitesi açısından Dimmu Borgir, CoF'tan daha iyi derim. :P Daha düzgün bir yorum yapacak olursam şimdi bunların ikisinin de black metal yaptığı varsayılıyor fakat biri yeşil elma gibi biri kırmızı elma gibi, ben ikisini de severim.
Ha bu arada yine söylüyorum ikisi de oldukça piyasadır :P[signature][hline]How to overcome destructive criticism?
Just love a little more, that's all.
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyler black metal dinlemek istiorsanız bırakın diimmu yu cradle of filthi

Satyricon , Dark Funeral, Darkthrone dinleyin

melodik bişeyler istiosanız iice ama yine black metal olsun diosanız. Naglfar, Catamenia , Abigor dinleyin...[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 07 Aralık 2004 16:54 tarihinde demiş ki:
said:
ReBeL, 07 Aralık 2004 15:00 tarihinde demiş ki:
Cradle Of Filth BLACK METAL ?!?!?!????!!
müslüm gürses & ciguli yi kapistirin bu bitince

Ha sen metalci geçiniyordun. Cradle black değil de ne canım? Nymphetamine öncesinden bahsettiğimi de vurgulamıştım?

metalci geçinmek?? nerden çıktı bu laf şimdi . bak mortis bilio bu işi git sen ondan bişiler kap en iyisi...[signature][hline]A METAL HEART IS HARD TO TEAR APART
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyler o black metal mi bu black metal mi diye tartışmak yersiz şu an. penth gayet güzel bi soru sormuş başlığı açarak. cradle of filth we dimmu borgir daha önceki msjımda da dediğim gibi stil olarak birbirlerinden ayrılsa da sonuçta benzer temalı/konseptli benzer enstrümanlarla benzer müzik yapıyolar. bu konuya bağlı kalarak msj atalım, konuyu dağıtmayalım lütfen

ha ama bu iki grubu illa bi müzik kategorisine sokucaksak 2si de "melodic black metal" kategorisinde oluyolar, o ayrı konu, burda bunu tartışmayalım[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG: Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...