Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vizontele - Tuuba

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Türkiye sinemalarında tüm zamanların izlenme rekorlarını kıran ilk bölünümün devamı olan bu ikinci filmde, aradan 6 yıl geçmiştir ve televizyon artık yaygınlaşmıştır. Deli Emin kasabanın tabelacılık işlerini yürütmeye başlamıştır. Ülkede yaşanan siyasi gelişmeler ve gelen süpriz konuklarla kasaba renklenecektir...

Filmden Notlar: İki yıllık bir hazırlık devresinin sonunda, çekimleri Van’ın Gevaş ilçesinde Ağustos ve Eylül ayları boyunca tamamlanan filmin çekimleri için Van’ın Gevaş ilçesinde, 1980 yılının Hakkarisi, adeta yeniden kuruldu. Filmin yapımındaki tüm birimlerde toplam yüz elli kişi görev yaptı.

80’i profesyonel, 300’ü yöreden seçilmiş figüran ve 1000’i civciv olmak üzere, filmde yaklaşık 1400 oyuncu rol aldı. Beyazperdeye yansıyacak masal ülkesinin kendine has mekanları için, Van’ın Gevaş İlçesi’nde üç ay boyunca 3150 m2’lik inşaat çalışması yapıldı. Tüm bu çalışmalar sonucunda 14 ev, 22 dükkan, 1 sinema salonu, 1 benzin istasyonu, 1 otobüs terminali, sokaklar ve caddeler yapıldı.

Platoda kurulan dikim atölyesinde 1000’den fazla kostüm hazırlandı. Filmin afiş ve baskılı malzemelerinin tanıtım kampanyasını birçok ünlü Hollywood filminin de tanıtım kampanyasını yapan Emrah Yücel üstlendi. Yücel, film için 60 adet afiş tasarladı. Bunların içinden 20 tanesini seçen BKM yetkilileri, filmin esas afişinin seyirciler tarafından seçilmesine karar verdi ve esas afişi belirledi.

“Vizontele Tuuba”nın müziklerini ise, “Vizontele”nin de müziklerini yapmış olan “Kardeş Türküler” üstlendi. Filmin müzikleri, Kardeş Türküler tarafından bir albüme dönüştürüldü ve filmin vizyona girişiyle birlikte albüm de satışa çıkacak. Filmin müzik editörlüğünü ise Hollywood’da birçok filmin müzik editörlüğünde görev almış olan Rahman Altın üstlendi. Sezen Aksu ise, filmin finali için sürpriz bir şarkıyla katkıda bulundu.

Eh filmin tanıtımı bu. Gidenler de anlatsın bakalım film nasılmış?
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de tüm galalardan sonra çok beğendiği söylenilir. Biz de öyle özel günlerde eleştirmek ayıptır çünkü.
Birinciyi beğenmiş olanlar herhalde 2. yi de beğenecektir. Ama Cem Yılmaz var diye beğenmiş olanlar bilmem Tarık Akan ya da Tuuba ile idare edebilirler mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Tuuba Posterde aşırı tatlı çıkmış yani Horas hesabı sırf onun için bile giderim :)

Civcivler nasıl rol almışlar? ehehe :]

-civk civk?
-civikcivikicivki!
-Cik Civk..[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Umutlarımı yok etmeye çalış..Yenileri gelir..
Sosyal ağlarda paylaş

herkes gitsin görsün bence..çok güzeldi bugün karnelerden önce 10.30 seansına topluca çıkartma yaptık çok ta beğendik..gidilesi bi film..[signature][hline]Only in silence the word,
only in dark the light,
only in dying life:
bright the hawk's flight
on the empty sky.
Creation of Ea
Sosyal ağlarda paylaş

valla o fragmandan sonra artık gidilir. gerçi ilkine koptuğum için buna da kesin gidecek idim(lanetolası kar:hrr:) ama kader
ama o fragman neydi be hala gülüyorum:) :)
"Tuba. Tuuuba..."[signature][hline]"127*625+3 işleminden elde edilen sayının 5 tabanındaki eşitinin rakamlarının toplamının 10 tabanındaki değeri kaçtır?"(Yaşasın ÖSS!)
Aşağıdakilerden hangisi en aşağıdadır?(Long live ÖSS!)
Gel vatandaş beleş 3.5 ed.e geeel
Sosyal ağlarda paylaş

gittim beğenmedim,
birincisi çok güzeldi oda cem yılmaz ın varlığındandı heralde, gidin görün yinede ama söylüyorum espirilerin hiçbirine gülesim gelmedi :)[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
DynamicK, 11 January 2004 03:15 tarihinde demiş ki:
bidahaki pop stara bende katılıcam
şimdiden calısmalara basladım
2 kapkaç yaptım
6 adam dövdüm
3 lokantada kavga cıkardım
Sosyal ağlarda paylaş

genel oalrak güzeldi ama sonunu beğenmedim ben iyi bağlayamamışlar , sanki çok kesin bitirmeyelimde 3.sünüde çekeriz diye öyle yapmışlar

Çok fazla siyasi gönderme var ama filmin tadını kaçırmıyo zevkliydi ,oyuncular iyi gidin izleyin ,izlenmesi gerekir diyorum

Müziklere özellikle dikkat Kardeş Türküler[signature][hline]En büyük ceza umuttur,sadece işkenceyi uzatır
Sosyal ağlarda paylaş

*!spoiler*

filmin başı süperdi ehe

hoca yılmaza kızar

ayıp be ayıp be 2 cümleyi yazmaktan acizsin!
neymiş? iki cümleyi yazmaktan acizmişsin!
neymiş?(bütün sınıf birlikte)2 cümleyi yazmaktan acizmişsin!

altta yazı geçer

yazan
Yılmaz Erdoğan

lol!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Raid3r, 24 January 2004 14:40 tarihinde demiş ki:
*!spoiler*
filmin başı süperdi ehe
hoca yılmaza kızar
ayıp be ayıp be 2 cümleyi yazmaktan acizsin!
neymiş? iki cümleyi yazmaktan acizmişsin!
neymiş?(bütün sınıf birlikte)2 cümleyi yazmaktan acizmişsin!

altta yazı geçer

yazan
Yılmaz Erdoğan

lol!

SÜPER ÖTESİYDİ ORASI
şerefsizim tüylerim bilene diken diken oldu
çok güzel düşünlmüş
zaten yılmaz erdoğan gibi kelimeleri kullanan birisini daha görmedim desem abartmış olsamda yeridir :)
film gayet doşuma gitti
güle ağlaya izledim ben
tek başıma gittim zaten
gidiniz izleyiniz[signature][hline]Anatolian University Computer dept.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...