Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paypal kullanan varsa baksın

Seru

Öne çıkan mesajlar

Beyler paypal'den para almam lazım bir satış gerçekleştiricem fakat benim eski tr paypale para gelmiyor anladığım kadarıyla, ufak bi para vardı hesabıma gönderdim ama dışardan para alamıyorum.

Bu iş için bir çözüm var mı?

paypal hesabı açıp alışveriş yapmayacağım, sadece hesabıma para gelecek oradan bankama transfer edeceğim, hedef bu.

eyv.
Sosyal ağlarda paylaş

TR banka hesabına paypal üzerinden aktarmanın mümkünü yok.
Yabancı paypal hesabı açman lazım onda da zaten TR banka hesbına geçemezsin. Bazı ülkelerde visaya withdrawal yapabilirsin. Ama paypal eninde sonunda yakalar o hesabı. Aramızda VPN ile açıp alışverişlerine devam edenler var da, advanced verification gerektiğinde faillayacak onlar. Adres bilgisi için fatura vs istiyorlar çünkü.

Ben kendi hesabıma alıp, transferwise ile gönderebilirim sana kesintiyi yaptıktan sonra eğer çok lazımsa.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Bu bilgi bana da iyi oldu.
SWIFT dışında TR'deki dövizi yurtdışına sokma imkanımız yok değil mi dijital olarak?

bende acaba TR hesabını paypal'a aktrıp ordan deutchebank'a aktarabilir miyim diyordum.

Isbankasi’nin, ziraatin falan istiraklari var Almanya’da. Swift’ten falan cok daha hesapli bir sekilde para aktarabilirsin o sekilde. Ben seneler oncesi 3000 euro civari bir rakam icin ogrenci halimle beni durtmeyen bir rakam odemistim (tr’deki isbankasi doviz hesabimdan almanya hamburgdaki is bankasi istirakine)
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

quixef said:

Skrill kullanabilirsin biraz komisyon falan geçiriyor ama benzer mantık

Skrillin komisyonu paypaldan dusuk.

Paypal e doğrudan yüklenmiş kredi kartından çok bir komisyon kestiğini bile hatırlamıyorum Skrill kur dönüşümlerinden acı geçiriyo

TRY desteklemiyoruz diye karttan EUR çekiyor hayvan kurdan sonra USD cinsinden alışverişi EUR a çevirirken de bir geçiriyor rahatlıyosun

Yani sana şöyle örnek vereyim USD -> TRY o anki kurdan karşılığı 100 TL olan alışveriş için kartıma toplamda 112 TL yansıdı.
Sosyal ağlarda paylaş

@quixef
O senin bilmemenden kaynakli,
Denildigi gibi yapabilirsin ya da hesabi direkt usd acarsin kk’dan usd ceker bankanin kurundan yararlanirsin.
Skrillex icin yanlis degilsem kk komisyon %2.25 bir de %1-2 gonderme komisyonu var.
Oysa paypal direkt %10 alicidan kesiyor, alici da esek olmadigi icin paypal kesiyor diyip ona gore fiyat veriyor. Tabii ki bunlari birbirine para yollayan tekil kullanicilar icin diyorum, yoksa anlasmali firmalarla hic fark olmadan odeme yapabilyorsdun paypal ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

conversion optionsdan degistirebiliyorsun onu, TL ile odemek pismanliktir

denizbankta imba banka, hsbc otomatik tlye cevirip ektstreye geciriyor aysonunda ama denizbank direk dolar olarak odetiyor. kimseye bes kurus fahis conversion fee odemiyorsun

Hesabın currency sini değiştirmek istersen bu hesabı kapatıp yeni Skrill hesabı açman gerekir diyor. Bir öncekinde kullandığın ödeme enstrümanını kullanamazsın diyor. Bir de bir kaç identifying document göndermiştim hesabı doğrulatmak için onlarla tekrar uğraşasım da yok sonuçta dükkan açmadık. Benim gibi uğraşmayacak olanlara yönelik diyelim uyarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...