Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Level System

Sorj

Öne çıkan mesajlar

MRB

Level sistemını anlamış değilim ben (arkadaşın daocuyla) oylesıne oynuodum tek kişiyim güzel exp alıyorum adamı partime aldım biri daha geldi onuda aldım 4 kişi falan olduk benle nerdeyse aynı levellardaydı ama bana gelen exp daha azdı. yani tek kişiyken daha fazla exp gelıodu simdi 4/1 i gelio anlamadım bide diyolar parti olunca daha hızlı exp alırsınız die bi acıklama yaparsanız sevınırım
Sosyal ağlarda paylaş

daha fazla xp alırsın büyük ihtimalle ama tek öldürdüğünde değil. yarım saatte tek öldürdüğünden daha fazla xp alırsın grup olunca.örnek.
tek başına sarı-turuncu öldürüosun.3 kişiyken aynı anda 2 kırmızı öldüreceksin.
hız önemli. uygun class ve lvl larla grup olman lazım bi de.[hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Dantess the Noob Assasin
Sosyal ağlarda paylaş

hayır --->Tek el<--- çift el olucak lol spear falan ondada long sword gibi bişe war kocaman cift elli kılıc dierleri bişe yapamıo yeni acmıslar charı level 5 falan ypatık onlarıda 30dk da :)

[Bu mesaj Erutan tarafından 12 June 2003 12:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi 5 elmayı tek başınaa paylaşırsan mı daha çok düşer, 5 kişiyle mi... bu da aynı mantık...
o hızlı exp alma da şöle söliim: 10 kişi, 20 elmayı daha çabuk yersiniz.. annadın mı ?! annamadın mı ?! bende annamadım... :p
yaa mustafa topaloglu gibi konustum... neyse...
anlıcagın, tek basina sari veya mavi döverken, 3-4 kisi ile kırmızı hatta iyi bi pbaoe ise mor bile dövebilrisin...
buda ABZÜRT fazla exp verio...
[hline]Seninle Cehenneme Bile Geliriz !!!
ultrAslan-Izmir
Sosyal ağlarda paylaş

1 kişi
mavi sarı bazı ender classlar turuncu alir
combat bitince necromancer haric dinlenmek gerekir, yani downtime yüksektir
makul bi xp gelir

çok kişi
eğer düzgün oynuyorsa herkes, yüksek lvl moblar kesersiniz ve en aşağı mavi sololuyor kadar xp alırsın.
social mobları yani 1 den fazla gelebilen mobları kesme imkanı verir ki bu da group bonus denilen extra xp'den yararlanmanızı sağlar
3 infiltrator 2 wizard gibi saçma guruplar değilde çeşit çeşit class'ın bir arada olduğu ve oynamayı becerdiği guruplar olursa neredeyse 0 downtime ile hem eğlenip muhabbet edip hem de xp yapabilirsiniz
realm'inizdaki insanları tanırsınız (MMORPG oynamanın en büyük çzelliği insanlarla oynamak malum)[hline]Kalima X.......Minstrel of The Hun (yarı aktif)
Jenissary......Scout of The Hun
Kalimax........Theurgist of The Hun
www.the-huns.com

[Bu mesaj kalima tarafından 12 June 2003 14:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Grup yapma mantığı exp'in daha fazla gelmesi ile değil daha hızlı gelmesi ile ilgili birşey..

Grup yaptığın zaman sende olmayan özelliklere sahip diğer class'lar ile grup yaparak birbirinizi tamamlarsınız.. Birlikte kuvvet doğar hesabı. Sen dövüşen bir class'sın arkana bir healer alırsan turuncu veya kırmızı öldürebilir çok daha fazla exp alabilirsin. Bunu bir paladin ile destekler ve endurance'ının bitmesini engellersin.. Sonuçta gruba aldığın ( dengeli bir gruba ) her eleman senin mob ( yaratıklar ) arasındaki down time tabir ettiğimiz dinlenme/iyileşme/mana doldurma süreni kısaltır..

Tek başına her sarı kesişinde atıyorum 2 dakika canını doldurmak için dinlenmen gerekir, ama dengeli bir grup ile hiç durmadan 5-10 belki daha bile fazla yaratığı kesebilirsin..

Atıyorum tek yaratık kestiğin zaman 1000 exp alıyorsun, grup ile kestiğin zaman 700 exp alıyorsun.. Tek başına bir yaratığı kesmen 2 dakika sürüyor sonra da 2 dakika dinlenme desek.. Grup ile 2 dakikada 5-6 yaratık kesersin..

Burada dikkat etmen gereken bazı noktalar, birlike grup yapacağın class'ları iyi tanıman lazım.. Hangi class'lara ihtiyacın olacağını iyi bilmen lazım.. Add'leyen yaratıklar için ( yani 1 tane çektiğin zaman beraberinde 2-3 tane daha yaratık gelen ) avlanma noktalarında grubunda pbaoe mage yoksa mezz'lemen gerek bunun için mezzer gerek veya mezzer yok ise pbaoe ve 3 tank'a ihtiyacın var.. Bunun gibi pekçok kombinasyon var farklı avlanma noktaları için maksimum etkinlik için..

Bunların hepsini zaman içerisinde kazanabilirsin.. Siteler'den class'lar ile ilgili açıklamaları oku, neler yapabildiklerini, ne işe yaradıklarını, güçlü ve güçsüz yanlarını oku.. Bu şekilde birlikte oynadığın adamların ne işe yaradığını ve onların zayıf yanlarını kapatmak için hangi class'lara ihtiyacın olduğunu bilirsin..

paticik.com/daoc kısmında bazı class'lar ile ilgili açıklamalar var, bu açılamaları iyice oku o zaman bazı sorularının cevaplarını bulabilirsin..

Umarım grup yapmanın arkasında yatan mantık biraz daha açık hale gelmiştir..

Bu arada, düşük lvl'larda bazen solo yapmak daha avantajlı olabilir.. ama ilerleyen level'larda solo yaparak level almaya çalışmak tam bir işkence haline dönebilir.. 40-50 arasında bir level alabilmek için yüzlerce yaratık öldürmen gerektiğini hesaba katarsan ;)

hadi sana kolay gelsin..[hline]
IT Geek, NooBi C# Developer, Network Associate, System Admin, VoIP Technician, Ex Online Gamer.. Addicted to Paticik..

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada lvl 10 ile 20 arasında kill task lar yaparak da xp alabilirsin

özel ismi olan guard'lara gidip /task diyorsunuz
içlerinden biri size mutlaka bir task verecektir
misal
SE yönünde bloodletter var öldür gel diyecek
mob'u ölmeden öldürüp geri o npc'ye önerseniz size bayaa yüklü xp ve para veriyor

gurup yoksa mutlaka bunları yapın
hatta bir speed class eleman bulup sürekli beraber task kasarak ta bayaa iyi xp çıkarabilirsiniz[hline]Kalima X.......Minstrel of The Hun (yarı aktif)
Jenissary......Scout of The Hun
Kalimax........Theurgist of The Hun
www.the-huns.com
Sosyal ağlarda paylaş

sizce Su karakter iyimi

(race) Briton
(first class) Mage-(Second Age) Wizard odaneyse :)
Simdi diceksiniz neden briton
Evt söyliyim hemen bütün statları 60 oldugu icin Avalonianların 45 str ve 45 cons da başladıkları icin en uygun briton olacağını düşündüm Staff Kullanımında Yardımcı olacağını düşündüm 15 str 15 cons nede olsa mage i secince Intle (tam emin değilim) emp artıcak ondan böyle düşündüm sizce iyi etmishmiyim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Afterdeep, 12 June 2003 19:45 tarihinde demiş ki:
Sistem başlamadan çok karışık gelir. Sen başla biz oyun içinde her türlü sorunu en güzel şekilde cevaplamaya çalışırız.[hline]Sungur - Scout of Hun (LvL 50)
Necrocks - Necromancer of Hun (LvL 44)

Thx benin 1 ay oynamışlıgım war (tabi gene coook eksiğim var)Gözüm baya tuttuydi oyunu ve baya bişe öğrendim Armsman nerden olunur.(cok aradıydım coookkk.. lol)
falan en son arkın charıyla briton mage açmıştım bi 5 sate level 5 olmuştum cok güzel xp alınıyo magele

[Bu mesaj Erutan tarafından 13 June 2003 08:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...