Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2009'da alinan heyet raporu yuzunden yenisini alamamak

Tim

Öne çıkan mesajlar

Ahali selam,

Dun hastaneye gittik biradere hem askerlik hem de is-kur icin engellilik yuzdesini gosteren heyey raporu almaya. Bankodaki abla dedi ki 2009'da almissiniz zaten, o yuzden alamazsiniz. Il saglik mudurlugune gidip, 2009'daki rapora itiraz edip, sonra gelip tekrar istememiz gerekiyormus da, 2009'daki rapor gecerliyse hala itiraz falan etmek istemiyorum. Simdi sorularim sunlar;

1 - 2009'daki raporun gecerlilik suresi var diye biliyorum ama yok dendi. Dogru mu?
2 - Bu rapor Mersin Devlet Hastanesi'inden cikarildi ama sonra hastane kapandi, yerine alakasiz bir yerde Mersin Sehir Hastanesi geldi. Bu rapor orada midir? Suretini nerden alirim?
3 - Asli gibidir diye kaseletsek bunu is-kur ve diger kurumlarda isimizi gorur mu?
4 - Askerlik subesi bizi arayip bizden isteyecek dedi hastanedekiler, 2009'daki rapor tekrar gidince yenisini ister mi askeriye yoksa 2009'daki OK der mi?

Summon dana22

Tsk.
Sosyal ağlarda paylaş

oo uzmanlik sorulari..

ilac kullaniminda da multi hekim raporu duzenlenir..onun gecerlilik suresi 2 senedir..bu raporda sanirim kalici belli haklar vs edinildigi icin durup durup yenilenmiyor..

nufus suretinde engelli yaziyorsa sgk da isli gorunuyordur diyorlar..ozurlu sayilmasi icin de gecerli oran % 40 ..

itiraz -rapora siniri yok eski calistigim saglik ocaginda bir hademe vardi illa mamulen emekli olacagim diye her sene ozurlu raporuna itiraz ederdi..hafif colakti..2 esi ben oradayken 4 cocugu vardi..

daireler de emin degil abi..

o yazida diyor ki rapor duzenlendiyse belgenin ustunde ne kadar sure gecerli oldugu yazmak zorundadir..ole birsey yaziyorsa atiyorum 2 sene 5 sene vs suresi dolduysa yenisi istenir..elinde kagit varsa sgk da vardir o kagida bakin..ustunde gecerlilik suresi yazar..
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

heyet raporunun neden süresi olsun ki ?

ben de kulaktan dolayı rapor aldım, e 13124521 yıl geçse de düzelmeyeceği için raporun süresinin olması saçma geldi biraz.

yine de konuyu takipteyim

duzelebilir.kotuye de gidebilir...orada anahtar kelime brcok insanin bu durumu menfaat icin kullanmaya calismalari yonunde..yani atiyorum % 40 engel alirsan engelli isci olarak kamuya girebiliyorsun..atiyorum % belli bir maluliyetin olursa vergiden muaf oluyorsun maas baglaniyor vs vs gibi..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

applev0dka said:

heyet raporunun neden süresi olsun ki ?

ben de kulaktan dolayı rapor aldım, e 13124521 yıl geçse de düzelmeyeceği için raporun süresinin olması saçma geldi biraz.

yine de konuyu takipteyim

duzelebilir.kotuye de gidebilir...orada anahtar kelime brcok insanin bu durumu menfaat icin kullanmaya calismalari yonunde..yani atiyorum % 40 engel alirsan engelli isci olarak kamuya girebiliyorsun..atiyorum % belli bir maluliyetin olursa vergiden muaf oluyorsun maas baglaniyor vs vs gibi..

Keske duzelse sinir hucreleri ölünce geri donusu yok. 1 kulak %100 gidik.
Sosyal ağlarda paylaş

bi arakadasim tip1 diyabetten %60 mi ne engelli raporu aldi

ama kiz 32de kalp krizi gecirdi. oyle aldi

boyle kol bacak yoksa isitme engelliysen falan ona gore yuzdeyle veriliyor.

iste araba icin de en az %60 falandir sanirim. suyun elektrigin internetin telefonun hersey yari fiyat olmasi lazim
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Ben de diyorum bu apple niye OW'da bu kadar kotu. arkasindan geleni duymuyomus adam :P

Hea ya sagdan gelenlerde sıkınti var sdfsf

Tek kulakla cs'de taşıyoruz iste arkadaslari arada sirada. Yine ow cok dert olmuo da cs zorluyor.

Gercek hayatta insanlara soldan yaklasmaya soluma almaya alistim aynısını csde yapıyorum duvar kenarinda falan sdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

bonus olarak 5 sene de 1 mi ne vergisiz arac alma haklari var..bir nevi permi..adamin 3 oglu var biri agir ozurlu ole bir haklari var..adam digerr 2 oglani 3. nun permisinden aldigi parayla evlendirdi koy yerinde..lux arac dusun 200k ..vergi % 50 100k adamin eline 20 30 k saysan takla atiyor..

oh..yanlis bilgi otv yi sifirlamiyormus ozurlu indirimi..ama tr de bayii den alirsan 50 liralik araci 33 34 e alirsin demisler..
Sosyal ağlarda paylaş

```
Çalışma gücü kayıp oranı %40–69 arası olanların aylıkları 126 YTL
Çalışma gücü kayıp oranı %70 ve üstü olanların aylıkları 189 YTL
%70 üstü sakatlığı bulunan vatandaşlara, üç aylık maaş olarak, 567 YTL maaş verilmektedir
```

Devletimiz korumus kollamis cidden. 150-200 lirayla gul gibi gecinip gidiyodur calisamaz durumda olan vatandasimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Tim said:

Ben de diyorum bu apple niye OW'da bu kadar kotu. arkasindan geleni duymuyomus adam :P

Hea ya sagdan gelenlerde sıkınti var sdfsf

Tek kulakla cs'de taşıyoruz iste arkadaslari arada sirada. Yine ow cok dert olmuo da cs zorluyor.

Gercek hayatta insanlara soldan yaklasmaya soluma almaya alistim aynısını csde yapıyorum duvar kenarinda falan sdfsf

E isitme cihazi falan cozum olmuyo mu abi buna?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...