Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve öğütücü

Valeron

Öne çıkan mesajlar

el değirmeni ölüm arkadaşlar, aman diyeyim. tek kupa kahve için 19gr kahve öğüteyim diyorum 5dk uğraştırıyor ve elimde derman kalmıyor. 2-3 yaparsınız, sonra bıkarsınız. kg79 iyidir, alın geçin.
ya da: eğer ucuz kahve alıyorsan alırken çektir, tadında çok da fark olmayacak çünkü. aman ben aromasını alayım kaliteli kahve içeyim dersen iyi de bi öğütücü almak gerekiyor, kahve demleyecekken öğütmek gerekiyor yoksa baytlıyor etc.
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

yok be abi

ben çok kahve içiyorum açıkcası ama öyle bu colombiaymış,bu şuymuş vs gibi bi damak tadım yok.

filtre kahve olsun bana yetiyor.

zaten h.içi evde olmadığım için sadece h.sonları 2 gün demliyorum ve 3 bardak çıkacak kadar demliyorum,daha içersem dışarda içiyorum zaten.

dediğin gibi gurme kafam yok.

ben sinbo alam o zaman ya

drall sana çok güvendim

Yardır gitsin 👍🏻 senin gibi bir sürü arkadaşıma donanımhaberciler neler aldırdı, onlardan ucuza kapattım o ekipmanları, onlara daha da ucuza mutlu olacakları seviyede aletler aldırdım. Şu anda herkes mutlu, herkes kahve içiyo. afiyet olsun
Sosyal ağlarda paylaş

mokka pota üşenen adam bir için ne çözümün var peki.

espresso seviyorumö lattesi americanosu yeri gelir double esprosso çakarım falan. el değirmeni kullanmayacağım için sinbo alayım diyorum ben de.

espresso makinesi tavsiyesi var mıdır ? ucuz yollu gene. mokka pot güzel yapıyor, ama yıkamaası falan meh yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

mokka pota üşenen adam bir için ne çözümün var peki.

espresso seviyorumö lattesi americanosu yeri gelir double esprosso çakarım falan. el değirmeni kullanmayacağım için sinbo alayım diyorum ben de.

espresso makinesi tavsiyesi var mıdır ? ucuz yollu gene. mokka pot güzel yapıyor, ama yıkamaası falan meh yani.

Eğer bıçaklı değirmen alacaksan espresso makinen mutlaka basınçlı sepetli olsun. Delonghinin retro serisi falan baya akar bi kombinasyon oluyo sinboyla. Eğer pro bişey alırsan sinbo değirmeni deniz tuzu öğütmekte kullanabilirsin anca, kahve çöp olur. Basınçlı sepetli makineler seni uğraştırmadan köpüklü double espresso veren makineler olur fakat basınçsız sepetteki gibi creamy bi espresso alamazsın. Gurme değilsen farkı anlamazsın, dert ettiğine değmez. Bu günahı işlediysen paklıcak şey basınçsız sepetli makine (en ucuzu beko/arçeliğin gaggia'ya yaptırdığı) makine + ya yılda bi kg79 alıp modlamak ya da bikaç senede bi dişlilerini değiştireceğin bi porlex olur. Ötesi 600 liradan başlar sadece öğütücüsü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...