Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aramızda doktor var mı ? (genel cerrahi)

Valeron

Öne çıkan mesajlar

akşam üstü bi doktora daha gittim bizim burda bi hastanede,adam taş için yapabileceğimiz bişey yok ameliyat dedi,iltihaplanma başlamış gözüküyor fiziki muaynenizde dedi,hatta 72 saat içerisinde ameliyat etmemiz lazım yoksa iltihaplanırsa hastaneye yatırıyoruz beslenmeyi kesiyoruz antibiyotik veriyoruz sonra ameliyat ediyoruz falan dedi.

yarın ki hocayı bekliyorum,mevzu böyle
Sosyal ağlarda paylaş

toplamda 5 doktora falan gittim hepsi ameliyat dedi, en son koç üni hastanesinde karar kıldık benim sigorta kartım provizyon vermedi bekleme süresi diye bi muhabbetten dolayı,bizim hocanın ekibine koç üni hastanesinde olucam. muhtemelen cts.

ama ağrılarım çok. gelişmeleri yazarım.

saygılar,sevgiler
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

Selamlar,

dün şiddetli mide ağrısıyla hastaneye gittim,ultrason çekildi sonuçta tamamına yakın dolduran sludge-kalkül görünümü ve grade 2 hepatosteatoz yazıyor. pankreatitten korkup amilaz-lipaz bakıldı ama onlar normal. ggt değerim 3 katına çıkmış o sanıyorum safra'yı gösteren bir kan testiymiş neyse,

bugün doktora gittim kesin cerrahi gerekiyor dedi yarın da bir prof.'a gidicem ama burdan doktor olanlar varsa fikir almak istedim ekstradan.

bu şekilde dolu bir safrada kesin ameliyat olmalı mı safradan ? beklemeli mi ?

nasıl bir yol izlenmeli ?

trollemeyin lütfen ciddi cevaplara ihtiyacım var.

herkese teşekkürler

2 yıl önce, yıllardır ara ara tekrarlayan mide sancılarım için hastaneye gittim. Safra kesemde taş çıktı. Hemen ameliyata aldılar.

2 gün hastanede, 10 gün de evde yattım. 5. Gün fln ayaklanmıştım ama.

İyi ki olmuşum ameliyatı kendimi bildim bileli mide ağrısı çeliyordum. Kurtuldum
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun.

Bende haziran ayında safra kesesi ameliyatı oldum. ameliyattan sonraki 3 aylık dilimde hazımsızlık,mide bulantısı ve ishal yaşadım. bunlar olursa korkma. hazımsızlıga baglı mide bulantısı falan olabiliyor aynı şekilde ishal de normal. bünyeye baglı kiminde 1-2 ayda geçip gidiyor kiminde 3 sene devam ediyormuş. benim 3 ay oldu ara ara ishal atakları falan oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

Abi doktorlara gore o kadar kolay ki hemen git yuru yap et diyor ulan aciyor iste nasi yapiyim

dediğim gibi bünyeye göre farklılık gösteriyor sanırım. ben 1 günde ayağa kalktım, ne sırt agrısı ne omuz nede karın agrısı çektim, hatta dikişlerim bile okadar acımadı benim. zaten hemen sabahına taburcu olmuştum. ama 2 ay sonra hazımsızlık,mide bulantısı ve ishal sorunları baş gösterdi. bende telaşlanıp gitim doktora normal dedi. dikiş yerleri zaman zaman 1 senedir agrıyan tanıdık var mesela. birde ameliyat doktora kolay abi bize kolay değilki. doktora da ne sorsan geçer diyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

Valeron said:

Abi doktorlara gore o kadar kolay ki hemen git yuru yap et diyor ulan aciyor iste nasi yapiyim

dediğim gibi bünyeye göre farklılık gösteriyor sanırım. ben 1 günde ayağa kalktım, ne sırt agrısı ne omuz nede karın agrısı çektim, hatta dikişlerim bile okadar acımadı benim. zaten hemen sabahına taburcu olmuştum. ama 2 ay sonra hazımsızlık,mide bulantısı ve ishal sorunları baş gösterdi. bende telaşlanıp gitim doktora normal dedi. dikiş yerleri zaman zaman 1 senedir agrıyan tanıdık var mesela. birde ameliyat doktora kolay abi bize kolay değilki. doktora da ne sorsan geçer diyor :)

Aynen abi doktor herseyi yiyin falan dedi yagli falan kacinmayin dedi ama enfeksiyon yuksek onu dusurmeden cikartabilcekler mi onu bilemedim, nasi yapcaklar acaba, full iltihap dolmus mesela benim safra abi yapismis falan
Sosyal ağlarda paylaş

valla diyet şart bence. benim doktor da herşeyi ye diyordu ama elemeyi kendim yapabilmem için diyordu. yağlılardan bir süre uzak durmak şart. alkol ilk 1 ay kesinlikle uzak durmak lazım. ben fast food u mesela mecbur kalmadıkça yemiyorum. canım hamburger çektiyse bende aşçılıkta oldugu için eti alıp zırh ile çekip kendim yapıyorum. yada bildiğim yerden hamburger yiyirorum. yoksa burgerking ve türevlerini falan yersem cırt motor bozuluyor. sonra nescafe falan bunu da kestim buda tetikleme yapıyordu. türk kahvesi içiyorum. başlarda gazlı içecekler de beni bozuyordu ama halen daha mecbur kalmadıkça içmiyorum. gibi gibi şeyler işte. bende eleminasyon usulü her şeyi yedim. dokunanları kestim direk :)

Edit: eğer kanda CRP falan yüksek ise CRP düşmeden çıkarmazlar. KAraciğer enzimleri ne durumda? aLT ve AST ,GGT,LDH falan ? gerçi bunlar kendi kendine düşüyor zaten de CRP için gerilemesini beklerler.
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

valla diyet şart bence. benim doktor da herşeyi ye diyordu ama elemeyi kendim yapabilmem için diyordu. yağlılardan bir süre uzak durmak şart. alkol ilk 1 ay kesinlikle uzak durmak lazım. ben fast food u mesela mecbur kalmadıkça yemiyorum. canım hamburger çektiyse bende aşçılıkta oldugu için eti alıp zırh ile çekip kendim yapıyorum. yada bildiğim yerden hamburger yiyirorum. yoksa burgerking ve türevlerini falan yersem cırt motor bozuluyor. sonra nescafe falan bunu da kestim buda tetikleme yapıyordu. türk kahvesi içiyorum. başlarda gazlı içecekler de beni bozuyordu ama halen daha mecbur kalmadıkça içmiyorum. gibi gibi şeyler işte. bende eleminasyon usulü her şeyi yedim. dokunanları kestim direk :)

Edit: eğer kanda CRP falan yüksek ise CRP düşmeden çıkarmazlar. KAraciğer enzimleri ne durumda? aLT ve AST ,GGT,LDH falan ? gerçi bunlar kendi kendine düşüyor zaten de CRP için gerilemesini beklerler.

Abi crp. 110 dan 75 e dustu alt yuksek ama hatirlamiyorum ggt 400 kusur den 300 kusure dustu 1 gunde yuksek tabi bunlar baya referans degerlerine gore.

Abi doktor ye herseyi dedi enfeksiyon dusuyo ama cikartabiliriz dedi falan

Alkol zaten almiyorum fastfood kesmek mj lazim diyosun ? Yumurta falan getiriyolar abi bana. Ye diye ya
Sosyal ağlarda paylaş

yumurta yememek lazımmış. bana öyle demişlerdi. bende o günden beri yemiyorum asdasd:D dediğim gibi bünyeye göre değişiyor olay. sanada herşeyi ye demeleri büyük ihtimal eleminasyon yapabilmen için.doktarlar nasılsa kendi neyi yiyip yemeyecegini kendi anlar diye düşünüyor.

Yani benim mantıgıma göre herşeyi yemek yanlış. neden dersen safrayı arttıran yiyecekler ve içecekler vardır. şimdi safra kesen olmadıgı için bu safra depolayan ve bunu konsantre eden bir organın yok. dolayısı ile karaciğerden çıkan safra direk bagırsaklara gidiyor. daha yeni ameliyatt olmuşsun. herşeyi ye nedir ya? daha vücut safra kesesinin yokluguna alışamamış. herşeyi yersen bagırsakların ve midenin içine edersin kanaatindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...