Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barretin şans işi olduğu olduğunun official açıklaması (balina olm.)

Chemical

Öne çıkan mesajlar

ya bazi seyler vardir matamatikle aciklayamassin msla ben rougerla hep 1. hedef aldigimda vururum ama 2. kursunu kaciririm genellikle yani teke tekde barret alanlara bizim gicigimiz. deathmatchde kutunun arkasina saklananlarda.
Hem rouger lag olmadiginda belki daha guclu olabilir ama turkiyede yasiosunuz:D[signature][hline][ code=php ] KNIGHT ONLINE
Server Ares,Diez,Xig
Lvl 35,32,37
Archer,Mage,Assasian
?>[ /code ]
Sosyal ağlarda paylaş

evet minigun kesinlikle öldürmüyor yav:)
adamı tarıyosun baya
adam yürüyüp gidiyo
minigun şeklinde boncuk atıyo[signature][hline]MAY EXPLODE IF DAMAGED OR DISPOSED OF IN FIRE.
DO NOT SHORT-CIRCUIT.
KEEP UNDER -30°C
Karakedi bi ara demişki: sagda solda gateler acılıyor, içinden lol diyerek insanlar çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tordex, 04 Şubat 2005 11:19 tarihinde demiş ki:
paki olaya baska bi acıdan bakalım

ruger sn basına 2 mermi atıyokı ortalama olarak rugerla birini oldurmek isabetli 2 atıs istiyo.
barrette ise bu rakam snde 1/4 mermi
yanı 2 kisininde hic mermı ıskalamadıgını dusunursek rugerla 4 sn de 2.8 adam oldurebilirken bu rakam barette 1
bununla birlikde oncekı 4 sn boyunca karsınızdakının sızı hıc vurmaması gerek.

ruger
0. sn spawn
ilk sn. 1. adam oldu(sarjorde 2 mermi)
2. sn. 2. adam oldu(sarjorde 0 mermı)
3,25. sn reload(sarjorde4 mermi)
4. sn (sarjorde 3 mermi)

barret de ise
0. sn spawn
ilk sn
2. sn
3. sn
4. sn 1 adam oldu(9 mermi)

gordugunuz gibi barret frag almak uzere tasarlanmıs bi silah degil daha cok takım otyunlarında(ozellikle ctf de) stratezik hedefleri pusuları yok etmek icin bununla birlikde.barrette 4 kisilik bir catısmanın arasından canlı kurtulma sansı daha dusuk.
iskalama payını hesaba katmassak

ruger
0. sn (catıma baslıyo)
1. sn 2 mermi 1 adam oldu(2 mermi)
2. sn 1 mermi 1 adam oldu(83.15 cıkıs gucu var rugerin yaklasık 60dmg verdigini dusunelım ki bu konumda en az dmglı silah olan mini gun bile 20 dmg veriyo 1 mermide dolayısıyla catısmada en az hasarlı sılahdan mermi yemıs biri bile rugerla tek dokunusda oluyo(mini gunun seriligini hesaplarsak 1 mermi yiyip kurtulma sansı cok dusuk en az 2 3 mermi).
3. sn 1 mermi 1 adam daha (4. frag 0 mermi)

Ki bu konumda sadece baretin alabilecegi frag sayısı max 1 bunuda sole acıklayalım.

0 . sn
1. sn (ruger bareti vurmadi varsayımı)
2. sn (hala vurulmadı)
3.sn ( hala vurulmadı)
4. sn (silah atese hazır ancak ruger 3 .sn de 4 kisilik catısmadaki 3 kisiyi oldurup canlı cıkdı dolayısıyla bu snde baretin canlı olma olasiligi yok)

ki bununla birlikde dolu bi silahla catısmaya girdigimde genel olaraki ilk rugeri vuruyorum.

simdi gelelelim bal isine

rugerla atılan her mermermiden ilkinin dumduz hedefe gittigini 2. ninde 2 3 ° saptıgını oldugunu varsayarsak.

rugerla attiginiz ilk merminin vurma oranı 1/90(360 derecelık gorus acısı var bunu 2 bolume ayırabiliriz arka ve on onden yaklasan bi adama ates etmek icin arka tarafa donulmeyecegi hesaplanırsa 360/2 den 180 cıkıyo ki insan boyu icin yaklasık 2 ° lik bi sapma acısı oldugunu biliyoruz bu konumda 180 ° lik alan ıcınde ikiser° lik 90 ihtimal oluyo)

bununla birlikde hedefler sabit degil yanı hareketli ilk merminin adama gelme ve gelmeme olasiligina gore ayrı ayrı 2 durum incelemememız gerek.

ilk mermi isabet ederse
2. mermide rugerin 2 derecelik bi sapma acısı var.(rugerin 2 mermide oldurdugunu varsaydık bunun olabilmesi icin ilk merminin ne kafadan ne de ayakdan gelmemesı gerek govdeye gelmesi gerek 2.nin nereye geldigi onemli degil. vucudun tam ortasından vurunca 1 ° yukari ve assa sapması sonucunda mermi gine isanı vuruyo)

simdi hareket hızına bakarsak soldatta yukari ve assa hızlarının hemen hemen esıt oldugunu goruruz (hareket halinde ilen durusdan kalkıs degil ki aslında yukari hareket hız ıbiraz daha yavazs ama onemlı bi fark degil) bu konumda yukari dogru ilerledigini dusunursek rugerin 2 mermi arasindakı atıs suresi olan 0.5 sn de alabilecegi max yolu alsa bile bunun eski konuma gore 3 ° lik bi sapmadan fazlasını yapamayacagı acık( bunu hesaplamadım tamamen deneyerek ortaya cıkdı degerler yaklasık degerlerdir ama dumduz yukari gitmesi kosulunda aynı yere dogru atılan 2 merminin 2 si ya adamı vuruyo yada rugarın 2 ° lik sapma acısından dolayı sıyırıyo) 3 ° lik sapmaya karsin silahın kendı sapması olan 2 ° var bunun yukari dogru yada assa dogru sapma sansı esıt oldugu icin olasiligi etkilemiyo. 3 -2 =1 ° lik bi sapma payı varki biraz nisan alabilen bi insan bu payı duzeltebilir. ayrıca 2. mermiden sonra 2 atıs sansı daha var 0,5 er sn lık arayla bunun anlamı

İlk mermının isabet etmesinden sonra 2. merminin isabet etme olasılıgı cok yuksek

1/90 (1. merminin olasiligi ) gerceklesmedigi kosulda ise vurana ilk mermıyı vurana kadar bu olasilik hep 1 / 90 yanı barretle her 4 sn de bir 1/90 vurma sansı olurken(180 ° lik alanda) ruggerla her 0.5 sn de 1/90(1. mermi isabeti ) 2. mermi icinde 2/5 gibi bi olasilik cıkıyo. barrete balık demek oldukca ilg. bi yaklasım dusunursenız ruggerda vurma olasiligi sureden abgımsız daha dusukken 4 sn lık zamna dılımde cok daha yuksek oluyo

[Bu mesaj Tordex tarafından 04 Şubat 2005 11:20 tarihinde değiştirilmiştir]

iyi güzelde
rugerın sapma açısı 2 değil
rugerın sapma açısı 2 x 92348923 desek

geç bakayım ekranın öbür ucuna
al eline bareti
bende elime rugeri alayım
basalım aynı anda tetiğe
ben seni mi vuracağım yoksa yukarıda uçan kuşları veya altındaki bahçeyimi vuracağım

hatta vidyo çekelim
besbelli olsun[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca rugger 2 atışta yakından indirmiyor
kimsede rugerla yakın combata girmiyor

ruger elinde olan birisinden insanlar uzaklaşıyor
uzaklaşmak demek o sapma açısının artması demek

lag faktörünüde koyarsan attığın mermiler adamı tutuyor ama adamı 4 vuruşta anca alıyorsun

tekrar bidaha konuşalım şimdi[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler

[Bu mesaj Arkansis tarafından 04 Şubat 2005 20:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

" catısmada en az hasarlı sılahdan mermi yemıs biri bile rugerla tek dokunusda oluyo(mini gunun seriligini hesaplarsak 1 mermi yiyip kurtulma sansı cok dusuk en az 2 3 mermi)."

çatışmada hasar almış adamı
sen 2 kurşun ile pistol ilende ölldürürsün

m 79 u adamın önündeki toprağa ateş ederek splash damage landa indirirsin
kafasına tek dokunuş yumruk atarak da öldürürsün

saçma bir düşünce[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar amma uzattınız ya. Bu oyunda şans faktörü diye bir şey yok. Varsada oyunda 100 frag varsa toplam bunların ancak 10 tanesi şansa alınmıştır. Hiç kimse aynı değil böyle formüllere falan dökemezsiniz hiç bir şeyi tamamen yetenek işi eli alışkın olan adam vurur bu kadar basit. Öyle iki tane basit olasılık hesabıyla çözülecek bir sorun değil soldat ayrıca boş yere kasmayın. Matematik profesörleri otursa başına bu oyundaki bütün faktörleri işin içine katarsa o formülün altından kalkamaz. Şu şöyle olsa bu böyle olsaylada bir yerlere varamazsınız halamın bıyıkları olsa amcam olurdu olayına döner.

Neyse bu oyunda şans yok yetenek var bir şeylere standart getirmeye de çalışmayın.[signature][hline]Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes. - Edsger W. Dijkstra
Sosyal ağlarda paylaş

Bir şeyide abartmayın ya allah aşkına. Bizim bu türk milletinin abartma özelliği yokmu adamı hasta ediyor. Alakasız sallayıp 10 frag alıp bir de 1. liğe yükseldiğin bir oyundan ne zevk alıyorsun? Mantıklı sallayında bir anlamı olsun yazdıklarınızın.[signature][hline]Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes. - Edsger W. Dijkstra
Sosyal ağlarda paylaş

Evet baretle 1 adami öldürmek kolay ama kalabalik haritalarda eğer secondry i iyi kullanamiosan direk ölüyosun. Ruger çok güçlü ama kullanmasi baya zor bence onun için o silaha 1şi demiyor arkansis ve krusty e burdan selam yolluyoruz :P[signature][hline]Nargilenin dumanına benzer hayellerim sadece beni zehirler ve uçup gider...
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsi görüşümü söyliyim rugerla çok daha fazla adam öldürüyorum ki server 7 8 kişi olunca başka silah seçmiyorum zaten ama hangisini daha çok seviyorum tabiki baret. Bunun bir nedenide yok yani ruger alsam baret aldığım zamankinden çok daha fazla adam öldüreceğimi biliyorum ama benim barette sevdiğim iğne deliği kadar yerden mermiyi geçirip adamı vurmam yada adamın nereye kaçtığını tahmin edip görüntüm dışına çıktığında yaptığım atışlarla onu vurmam. Bu zevk de bana yeter gerisi hikaye.[signature][hline]Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes. - Edsger W. Dijkstra
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hamish, 05 Şubat 2005 00:03 tarihinde demiş ki:
Evet baretle 1 adami öldürmek kolay ama kalabalik haritalarda eğer secondry i iyi kullanamiosan direk ölüyosun. Ruger çok güçlü ama kullanmasi baya zor bence onun için o silaha 1şi demiyor arkansis ve krusty e burdan selam yolluyoruz :P

=P
where is my young apprentice ?

*krusty i arar *[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Adiemus, 04 Şubat 2005 20:55 tarihinde demiş ki:
Ruger tek atışta alıyor kafaya girdiği zaman, mesafe de yakın olunca.

ruger tek atışta almaz[signature][hline] "Eğer kişi hem akıllı hem çalışkan ise takdir et, çalışkan fakat akıllı değil ise dikkat et, akıllı fakat tembel ise ikaz et, hem akılsız hem tembel ise imha et!.."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Krusty-, 05 Şubat 2005 03:20 tarihinde demiş ki:
ruger tek atışta almaz

geçen gün realistic açık olan bir servera girdim
tek atışta öldürüyordu adam ruger kullanarak

ya realisticle alakalı yada corvus'un dedigiyle[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 07 Şubat 2005 23:46 tarihinde demiş ki:
said:
Krusty-, 05 Şubat 2005 03:20 tarihinde demiş ki:
ruger tek atışta almaz

geçen gün realistic açık olan bir servera girdim
tek atışta öldürüyordu adam ruger kullanarak

ya realisticle alakalı yada corvus'un dedigiyle

realistic kapalı bu 1
realistic açık iken rugerın her atışından sonra ne kadar sekiyor cursor single da açıp bir dene[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...