Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kapıyı Kapatırken Kitledim

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

Jeeztro said:

bizim eski eve yapmıştım. printerden bir marka salladım, içeride pilli yanıp yanıp sönen bir ışık. aldım yapıştırdım kapının üstüne, annem yanlız olduğu için şarttı öyle bir şey. ondan mı bilmiyorum ama hiç hırsızlık yaşanmadı en azından. epey caydırıcı tabi ki, adam ne uğraşacam ne modunda oluyor ister istemez.

pronet falan soygun ama ve çok şerefsizler.
ben aradım bunları fiyat alayım diye, neyse konuştuk ettik çok pahalı geldi istemedim. aradan 5-6 gün geçti, düğün oldu bizim. ertesi sabah 8 de telefon çalıyor, baktım pronet arıyor. neyse dedim, dedim dün evlendim şimdilik düşünmüyorum, sonra konuşuruz dedim. 2 saat sonra götveren tekrar aradı, düşündünüz mü dedi. arama dedim sakın, istemiyorum. akşam 10da gene aradı. küfür ettim, baya ettim ama. ertesi gün sustu. üçüncü gün, kapı çaldı evin, bir açtım adam karşımda. elinde alet çantası falan. hayırdır dedim. telefonda konuşmuştuk, sahada incelemeye geldik dedi. neyi inceleyeceksn diyorum, anltıyor işte camlara alarm oluyormuş, kapıya oluyormuş falan. kim çağırdı lan seni diyorum, beyfendi konuştuk ya diyor. gözünün içine baka baka siktirgit dedim. gitmedi, hala satmaya çalışıyor. kapadım suratına kapıyı. sonra ses çıkmadı. şaka gibiler ya bak gene sinirlendim

önce ümitlendirilip sonra friendzonelanıp kabullenemeyen üniversiteli gibi olmuş adam
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Afterdeep said:

sabonis said:

aa yok doğru doğru. sadece dil varsa, kilitlemediysen çok kolay açıyorlar. ben o yüzden evdeyken bile 1 kere kilitliyorum kapıyı genelde :D

şu fake alarmlardan almak lazım. gerçek alarmlar soygun. geçenlerde aradım konuştum, ayda 200 tl falan gibi aşırı saçma rakamlara çıkmışlar.

Türknet kullanıyoruz biz yaklaşık 4 sene oldu sanıyorum. 7 pencere + kapı + hareket sensörü + gaz sensörü aylık 100 TL gibi bir tutar ödüyoruz. Çağrı merkezi vs. çok iyi. Ne zaman alarm devreye girse arandık hemen. Sistem SIM kartlı ve herhangi bir kesinti olduğu halde merkeze uyarı gönderiyor.

PS: Pronet'ten maksimum ölçüde uzak durun!

dün bi konuşayım genel bilgi, fiyat falan aliim dedim. aradım. sizi gerekli birime aktarıcam dedi, sonra meşguller aktaramıyorum telefonunuzu alayım aratayım dedi. aldı telefonu, geri de aramadılar.

profesyonellik harika fhdsaufhadsu. ulan departman nasıl "meşgul" olur, departmanda kaç kişi çalışıyor acaba 1 mi? bir de sonra potansiyel müşteriye geri dönmemek nedir?

ilk izlenim baya baya kötü :D

arkadas eve kendisi xiaomi smart home ve security sistemi kurdu.
son derece memnun. ali express'ten soylemisti.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

senko said:

yeni kapılarda onu engelleyen bi zamazingo varmış
kardeşim geçen unuttu o şekilde, kitlememiş kapıyı kapatmış
ama çilingir bunda bilmemne koruması var kiliti kırmadan yapamayız demiş.

o koruma zımbırtısı yoksa siz de çok rahat açabilirsiiz, benim ankaradaki evde paso unutup kentkart ile açıyordum.

oo güzelmiş. benim sikko bi kapım var ya, kilidi iyisinden aldım da, kapıdan cacık olmaz :D
zaten olay kilidi kırmaya geldiyse, apartmanda dan dun falan kilit kırmak baya riskli, otomatik caydırmış oluyorsun hırsızı.

kadikoyde kirada otururken hirsiz girmisti bizim eve.
hapishane hucre kapisi gibi demir parmaklikli bi kapi vardi, onu acmis. normal kapinin kilidini acamamis, gitmis kapiyi kirmisti baltayla. 7 katli apartman, 1 allahin kulu ne oluyo bu gurultu ne diye sormamis.
cok guvenme yani kirar gecer adam
Sosyal ağlarda paylaş

baltayla kapıyı mı kırmışa sdfhuasdhfuahds. o ne lan. kapı kağıttan veya ince tahtadan falan mıydı :D

1-2 dan dun haricinde uzun sürdüyse o komşuların öküzlüğü ya resmen. insan bi bakar noluyor diye. kat başına 1 daire mi vardı? benim binada daireler birbirine yapışık, 1 metre yanımda diğer dairenin kapısı var, o yüzden daha zor olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

baltayla kapıyı mı kırmışa sdfhuasdhfuahds. o ne lan. kapı kağıttan veya ince tahtadan falan mıydı :D

1-2 dan dun haricinde uzun sürdüyse o komşuların öküzlüğü ya resmen. insan bi bakar noluyor diye. kat başına 1 daire mi vardı? benim binada daireler birbirine yapışık, 1 metre yanımda diğer dairenin kapısı var, o yüzden daha zor olsa gerek.

yok lan bakmışlardır da,

"teyzze anahtarı içeride unuttum", "kapıyı değiştiriyoz teyze" falan demiştir kazma, diğer kazma da yemiştir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...