Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Napster vs iTunes

Bone

Öne çıkan mesajlar

Napster:
http://www.napster.com
iTunes:
http://www.apple.com/itunes

napster 500.000 şarkı, itunes ise 700.000 şarkıya sahipmiş.
napster'ın şekli daha hoşuma gitti..

Merak ediyorum, parayla mp3 indirmek ne kadar yararlı/güzel birşey?
Yani itunes veya napster kullanmalı mıyız?

10 dolara bir cd tamamlayabiliyorsunuz, ayrıca sizin download hızınıza bakıyor.
Aynı fiyata gidip piyasadan orjinal cd alabilirim.
İnternetten beleş indirmek varken neden orjinal indirelim?
Hem elimde orjinal cd olunca kitapçık hede hödö de oluyor güzel oluyor..

Ancak, bu napster veya itunes'un güzel - şahane bir özelliği var mıdır parayla kullanabilecek?
Bu programları deneyen veya hala kullananlar var mıdır?
Memnunlar mıdır? Nedir, nasıldır, bu programların özelliği nedir vs vs vs...[signature][hline]Vote Mr. Bilbo For President
Sosyal ağlarda paylaş

Emule(modları ve overnet) en kullanıslı olanı,search kapasitesi cok fazla, bulamadıgım hic birsey olmadı su ana kadar,ed2link ozellikleri ile de baya bir yararlı.'gulu seven dikenine katlanır' diyerek; :P overneti bilmiyorum ama emule ve modları icinse iyi bir client met dosyası lazım oluyor.
emule_client_met:ne kadar cok kendşinden upload yaptırırsan baglantın o denli iyi olur gibi bisey.upload yaptırdıgın dosyalar iste client.met dosyasına kaydoluyor.yani soyle bir zahmeti var iyi download yapma kapasitesine ulasmak icin surekli upload yaptırmanız lazım.he bu arada dosya cekemiceksiniz anlamanına da gelmez tbi.indirisiniz dosyaları ama tam verimle degil.Benim tavsiyem emule modlarından birini indirmeniz ve client.met dosyası bulmanız netten.sitelerde genelde veriyorlar.ve ya divx forumlarında paylasanlar da oluyor.Surekli dl yapanlar ozellikleki aynı anda 5-6 film cekmek isteyenler icin guzel bir program.
denemenizi oneririm...
kusura kalmayın konu sayemde biraz saptı ama tutamadım paylasmak istedim :P
[signature][hline]Icq=212-213-215
macromedia flash,fireworks,dreamweaver,sphere...
Online gaming rulz.

[Bu mesaj mutos tarafından 16 Mayıs 2004 11:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

iyide, bi albüm 9.95 çok pahalı değilmi ?? adamların masrafı yok bişisi yok. direkt sanatçı satıyo olsa albüm başına 3-4$ dan 10k satan bi grup bile kendine yetecek parayı kazanabilir.

mp3 için soulseek en iyisi, ve ayrıca dc++ da resume var, tek sorunu aynı dosyayı aynı anda sadece tek 1 kişiden çekebiliyorsunuz, o kişi hattan çıktığında aynı dosyaya sahip başka bi kişiden devam ediyosunuz. T1 t3 ler ve hatta DSl ler, çoğunlukla 20 küsürle gönderiyo . düşük hızda gönderirse de 2. bi dl açıyosunuz oluyo bitiyo. ve kazaa da bulunamayacak şeyleri şak diye buluyo.[signature][hline]Everybody knows.. That's how it goes..
Sosyal ağlarda paylaş

mp3 konusunda p2p'ler mevcut.
onları kullanabiliriz.

radyo özelliği felan var mı?
hmm o zaman da beleş internet radyolar var, onları kullanabiliriz.

o zaman hiç paralı mp3 downloadlara girmeye gerek yok diyorsun... p2p'lerden ve internet radyolarından avantajlı bi durumu yok dediğin gibi..[signature][hline]Vote Mr. Bilbo For President
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadas overnet fılan demıs ben 1 mp3 10 dk dl edıorum sen o parca ıcın 1 gun sıra beklıosun -,- overnet edonkey emule felan fılan bunlarda sıra cok 1 sey ıcın 2-3 gun beklıosun ben sahsen bekleyemem + 1 kb ıle dl edemem[signature][hline]battle.NET TFT ¹.aka
battle.NET TFT ².aka
battle.NET TFT ¹.aka ==>>Active
Sosyal ağlarda paylaş

eueh bana suprnova mı anlatıyorsun? :D
ben olmuşum suprnova :D

hmm en iyisi ben gidip mirage'ın önerdiği kitabı okuyum.
ya insanlar benim yazdıklarımı okumadan birşeyler yazıyor..
ya da ben anlatma özürlüyüm.
hmm evet evet 2.si olması lazım..
hem anlatma hem mizah özürlü de olabilitem var..[signature][hline]Vote Mr. Bilbo For President
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
ya şu an free trial'ını yüklüyorum nası bi free trialsa görücez artık..bence 10 dolara bi cd yapınca gayet iyi..10 dolara nerden cd bulucan bonecrusher efendi:)kitapçık ve kap parası yok..ekstra masraflar yok..cd arama derdi yok..hızlı indiriyorsun..e daha ne?[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bu meajı attıktan sonra download bitti ve türkiye napstera dahil değilmiş eheh:)üye olamıyorsunuz..itunes denicez o zaman
edit: itunes da türkiyeyi desteklemio..ehehe süper daha ne:)[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.

[Bu mesaj Gilean tarafından 01 Şubat 2005 19:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Dc++ da 256k kablo ile 28 - 31kb/s download ediyorum her istediğim şarkı da var.15GB fln share açın ne isterseniz bulursunuz hemde ReverseConnect çekin aynı anda bi kaç kişiden çekince coşuo ztn dream theaterin 20mb lık şarkısını kahve yaparken indirmiş oluyor walla :D
Sosyal ağlarda paylaş

iTunes ve Napster ın avatajı ucuza yada bedava gelmesi değil, Yasal yollarla internetten orijinal CDden biraz daha ucuza indirme olanağı vermesi. Burada vurgu Yasal kelimesinde.
Yoksa bedavası varken 1$ da olsa başkasına kimse para vermez ama amerikada artık bu işler çok sıkı. Biz Türkler ise özellikle upload yapmadan download yapmayı sağlayan e-mule clientları geliştiriyoruz. Bu işin özünün paylaşmak olduğunu daha anlayamamışız. iTunes, Napster gibi servisler yayılırsa ve amerikalılar bunlara dönerse, biz birbirimize bakar otururuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...