Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Budapeste'de Gecim

Lombardi

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

türkiyede 5 kazanan birinin 2 liraya bile avrupaya gitmemesi için tek bir neden soyleyin abi.

aslinda daha fazlaya gitmesi lazim, yani 2 lirayla nasi gecineceksin lol.
ote yandan orda kalma planin yoksa temelli, gitmenin bi mantigi yok. Burayi kaybediosun cunku.

Bide tabi gurbet,asagilik olma vs vs durumlari var, olm niye fakir fakir gidinioz delimiisiniz. bari ayni benzer parayi alin.
daha aza gidilir mi olm ogrencimisiniz ake
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Surda okudugun iki mesajin gazina gelip omrunu tr'de gecirecekmissin gibi hissettim. Gecmis oosun bosver tr cok guzel ulke lul

Ben baska yerlerede baktım , ortalama maasin altını teklif ettiler, o yuzden icim rahat o konuda.

Bu yastan sonrada baska ulkede ogrenci gibi yasayamam.

Hayat uzun 2 senelik tecrubeye is bulunursa , daha cok bulunur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Kesinlikle değmeyecek paralara yurtdisina cikmayin, oraya git ordan baska ise ziplarsin konulari cok kolay degil. Work permit basli basina buyuk sikinti oluyor.

PS: Ulkelere/sehirlere gore maas skalasini glassdoor.com dan veya salary surveylerden bulabiliyorsunuz. Genelde hr sizinle gross salary ustunden pazarlik yapar, bundan dolayi gitmek istediginiz ulkenin vergilendirmesine bakmakta yarar var. Misal belli bir siniri gectiginizde Belcikada % 50 ye yakin vergi odeniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oylede parasiz da heryerde rezil oluyorsun.

Denk (bak esit degil denk) paralara gidilir eu ya, ama ayni paraya gidilmez yani. Iyi yapmissin hosteldemi kalican omur boyu

turkiyede 2-3 yol var yapilacak
1- freelancer olup guzel sehirlerde yasamak
2- beyaz yaka yoneticilige oynamak, ki bence degmez
3- kendi sirketin.

Bunlar opsiyonlar, bunlari yapmadigin surece zicican tabi tr de kaldikca, ama gidipte harclikla staj maasiyla avrupada calisirsan metrodaki evsizler gibi olursun lol
Sosyal ağlarda paylaş

Lombardi said:

1900-2000 Senior ve Team Leader alıyor dedi , 1650 dedim , oda cok gibi konustu.

Biraz daha konusup , bana test yolladı. Testi bastan sagma yaptim , 1600 €'ya ulke degistircek halim yok.

90 dk'lık testi 10 dk'da yaptım gecti , malum hatalar cok ilerlemedi gorusme

1600 gayet normal maas. Trde IT maaslari cok daha iyi durumda. senin yaptigin isi ben burda yapiyorum java ile restful yaziyorum.
Budapeste bilmiyorum ama avrupanin geneli icin kötü para degil.
Cok para kazanmak istiyorum diyorsan trde kal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Arkadaslar 8 senedir 3 farkli ulkede yasayan biri olarak soyluyorum eminim benim gibi baskalarida cikacaktir. Avrupanin bir cok ulkesinde irkcilik var , bunun disinda belli ulkelerde isinizde cokda iyi olsaniz yukselemiyorsunuz adam kendi vatandasini yukseltiyor.

Az para kazanirsaniz= ben delimiyim ne yapiyorum burda diyorsunuz, Gecinilecek kadar para kazanirsaniz= ben bunun icin mi buraya geldim diyorsunuz, Iyi para kazanirsaniz= muhtamelen 30+ yaslardasiniz ve ailenize yakinsaniz sagliklarindan endise ediyorsunuz, yakin degilseniz mutlu mesut yasiyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Lombardi said:

1600 EUR az gelir gibime geliyor o zaman ( nasıl cumle kurduysam ) , kısıtlayarak yasamakta istemem sahsen.

Ben TR'de 5k'ya yakın kazanıyorum.Goering'in dedigi gibi 2000 kusur yazıp gecmek lazım.

Tabii bunu , su anda yazdıklarınız yorumlardan + bana yolladıkları linklerden cikariyorum.

abi şunu unutma sen TR de 5K para kazanırken, 1500 EURO yani yaklaşık yine 5000 TL Ye ülke değiştiriyorsun. O ülke daha ucuz olabilir fakat sen kariyerin için ortak bir para biriminde daha çok para kazanıyor olman lazım. Çünkü sen sırf Budapeştede yaşamıcaksın. Bir yerleri gezeceksin Örneğin Uçak bileti Budapeştekine 30 EUro, Danimarkadakine 150 Euro değil ki. Veya sen Fransa'ya tatile gittiğinde abi ben budapeştede yaşıyorum daha az ödeyeyim de demiyorsun. O yüzden genel olarak alım gücün daha fazla olması gerekiyor. Daha fazla para iste. Çok iste vermezlerlse pazarlık edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...