Jump to content
Komutan

Red Rising

Öne çıkan mesajlar

§ 02 Apr 2016, 09:02
http://i0.wp.com/booksbonesbuffy.com/wp-content/uploads/2014/02/pyramid-allcolors.png

Zamanında young adult ve Hunger Games benzeri olduğu için burun kıvırıp okumamıştım. Hakkında iyi şeyler duymaya devam edince geçen hafta serinin üç kitabını da okudum. İyi de yapmışım, beklediğimden çok beğendim.

İnsanların bütün Güneş Sisteminde terraformlanmış koloniler kurdukları bir gelecekte geçiyor. İnsanları renklere göre sınıflandıran bir kast sistemi yaratılmış. En tepede asil sınıfı Goldlar, en aşağıda da işçi sınıfı Redler var.

Hunger Games'e en çok benzeyen yanı ilk kitaptaki bir nevi oyun. Fakat Hunger Games'dekinden daha ilginç buldum. Sonraki kitapların ise sınıf mücadelesi haricinde bir benzerliği yok.

Bol aksiyonlu ve entrikalı space opera arayanların hoşuna gider.

Türkçeye Kızıl Yükseliş ismiyle çevrilmiş.

Bir de filmi yapılıyor. Görsel olarak birebir aktarılması zor olduğu için ne kadar hakkını verebilirler bilmiyorum ama becerirlerse ortaya çok iyi bir film serisi çıkar.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
  • Yeni Oluştur...