Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanada mı Avustralya mı?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

Yine wot yazmıştım, sonra ne yapıyorum artık yeter dedim. Kısaca soruyorum.

Çeşitli sebeplerden ötürü İngilizce speaking'i geliştirmek ve TOEFL sınavından falan min 25 alabilmek için yurt dışı kurs yapmayı planlıyorum.

Kendime has evde yaptığım ülke filtreleme işlemlerinden sonra bu iki seçenek geriye kaldı. Şimdi önümdeki iki ülke için tecrübesi olanlar, tecrübesi olanı tanıyanlar vs. varsa önerebileceği şeyler var mı?

Kanada'yı yaşam standartları ve ülkenin bana büyük ölçüde hitap etmesinden, ayrıca son dönemlerdeki öğrenci akınından bol bol pratik yapacak farklı ülkelerden benim gibi adamlar bulabileceğimden dolayı istiyorum.

Avustralya'yı da para sıkıntısı büyük ihtimal olmaz ama dil gelişimine faydası dokunacağına inandığımdan ötürü çalışma izni verdiklerinden dolayı istiyorum. Haftada 20 saat mi ne yasal çalışma izni veriyorlar her türlü öğrenciye araştırdığım kadarıyla.

Neyse işte, bir dil kursuna gidecek olsanız hangisini seçerdiniz, seçtiniz mi ya da seçen tanıdığınız var mı bu ikisinden birini?

DP: "Malta git, orası güzel" tartışma dahilinde değildir. tşk

Ben 1 sene kaldım Australia'da. Şimdi iş bulamazsan Australia özellikle sydney dünyanın en pahalı 2-3 şehrinden biri gelir sana. Maaşlar yüksek,giderler yüksek. İşten kasıtın nedir ? İlk bulacağın işler temizlik işleri olucaktır. Sonra restaurant'larda çalışma fln... fazlasını bekleme. Australia'da Gerçekten çok pahalı yaşam,tek ucuz şey et heh. Bence de Kanada'ya git.

Ama şöyle birşey var çalışma iznin olmadan çalışırsan Canada'da sınır dışı ediyorlar falan fistan diyorlar da ben daha görmedim şikayet edilip sınır dışı edilen.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çalışmak zorunda değilim esasen, ben sadece daha iyi olur dil gelişimi aşısından vs. diye istiyorum. Hani öyle büyük şart veya öncelikte değil iş konusu benim adıma.

Çoğunluk Kanada diyor, benim aklımda hep Kanada'ya kayıyor. Sanırım öyle yapacağım. Vancouver da hoşuma gitti harbi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Ülke geneline baktığımızda evet kanada daha ucuz gözüküyor listede

http://www.numbeo.com/cost-of-living/rankings_by_country.jsp

Bu arada Avustralya da cidden çok mu büyük problem bu böcek örümcek filan?

Bu listeye bakarak Avustralya'nın ne kadar kazık oldugunu görebiliyoruz.

Hayir problem degil, böcek var ama zararsız böcekle fln. var. İnsanın yaşadıgı yerlerde zehirli herhangi bir bocek görmedim. Ayrıca bu dediğim olay brisbane'da öyle.

Mellbourne'de ist'dan az böcek vardır mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu kadar kasacagina bulundugun sehirde kendine amerikali kanka bul. Sana kari ayarliycam bro hang out with me de. Adami gezdir, maganda gibi takilin 3 4 ay. Ben oyle baya gelistirmistim. Hatta cevremdeki en temiz aksanlardan biri bende yani. Ne gideceksin gurbet ellere. Hazir geleni kullan abi. Ucuza da gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Ülke geneline baktığımızda evet kanada daha ucuz gözüküyor listede

http://www.numbeo.com/cost-of-living/rankings_by_country.jsp

Bu arada Avustralya da cidden çok mu büyük problem bu böcek örümcek filan?
,

yine kuzenimi referans gösterip: şehir merkezinde çok göremezsin insan popülasyonu yüksek olduğundan. ama ben daha hesaplı olduğu için şehrin biraz dışında bi ailenin odasını kiralamıştım bizim etrafımızda çok vardı örümcek özellikle neredeyse her ev bahçeli olduğu için her an karşına çıkabiliyolar. iki direk arasına çekilmiş örümcek ağı görmüştüm. ama yine de büyükleri değil küçükleri tehlikleli.

demişti kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

haşereden korkmuyosanız sorun yok ben örümcekten deli gibi korkarım o yüzden söylemek istedim mesela:) en tatlı örümcek ölü örümcektir bunu hiç bir şekilde psikolojik olarak yenemedim o yüzden avusturalya bana göre gidilecek son yer. öte yandan komşusu yeni zelandada bu kadar yüksek oranda örümcek vs yokmuş bu da ilginç
Sosyal ağlarda paylaş

gidip belki kalırım niyetin varsa avusturalyayı düşün. orada kazanıp yemek için çok güzel ülke. ki hiç bir türk arkadaşımın oradan döneceğini sanmıyorum.

vancouver da işte northwest hipster üçgeninde güzide bir yer. portlandia'ya çok uzak değil. bir vancouverdan bir vancouver'a: yuppie hippiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

abi toeflın speaking sınavı büyük yalan. geçen hafta girdim. çıktığımda küfrediyodum.

çük kadar odaya 25 kişi koydular götgöte. mikrofonlar bok gibiydi. 15 kişi aynı anda BAĞIRIYOR.120 saniye veriyo 5 paragraf yazı okuyosun o bağırış çağırış içinde. sonra soruyu soruyo sonra 15 saniye veriyo hazırlan diye. 30 saniyede cevaplıyosun.

türkçe olsaydı ben yine yapamazdım. ben duymadım ki yada okuduğumu anlamadım ki 10 kişi bağırıyor yanımda. sonra o bağırış çağırışta cevap vermeye çalışıyosun. 19 almışım speakingden. yok zaten yarısı bende ya duymadım ya bağırış çağırıştan anlamadım.

listeningden 26 almışım mesela. çünkü duyabiliyodum sakin sakin dinledik cevapladık. bi daha giricem bi ara çünkü ben kaydoldum 2 hafta sonra girdim. test dahi çözmedim yani. nasıl bi sınav onu bile bilmeden ya ingilizce sınavı giriym iyi zaten ingilizcem diye girdim bok gibi geldi 91 almışım. kasıp tekrar gireceğim şimdi.

toefl'a gireceklere önerim: gidin kalabalık mekanlarda falan çalışın yada böle çok bağırışlı bi audio falan bulun böle hoparlörden onu verin kulaklıkla bişiler dinlemeye çalışın falan. çalışma metodu o olmalı yani. aptal sınav.

ahaha
ben dedim abi toefl speaking insancıl bişi değil diye
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben 5 yildir Vancouver'dayim, burasi baya iyi, havasi, insani, gezilcek, spor yapilicak zibilyon tane olanagi olan bi yer. Toronto inanilmaz soguk oluyo kisin, soguk sevmiyosan uzak dur. Amerika vizesi'de aynen dedigin gibi inanilmaz kolay, 3 sayfa belgeyle basvurdum 1 hafta sonra geldi vizem. Ekstra sorucagin bisey olursa OM atabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...