Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayarımın Son Hali (Son Tavsiyeler)

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

said:
Kasa : Foxconn Diabolic TH202
İşlemci : AMD Athlon 64 3000+ s939
Anakart : Asus A8N-SLI PCIE, Dual DDR, Nforce4 s939
Anabellek : 2x512 mb Kingston ddr400
Sabit Disk : Samsung 160gb SATA

Ekran Kartı : Palit PX6600GT, 128mb, PCIex16
mı yoksa
Ekran Kartı : Winfast 128mb PCX6600GT TDHGF
mi?

Monitör : 19" LG Flatron T910BU
DVD RW : LG 4163B 16x, 8x
DVD Rom : LG 16x
Mouse : Logitech MX1000
Klavye : Logitech NavigatorSE iTouch
Ses Kartı : Creative Audigy2
Hoparlör : Creative Inspire 6600 6.1

Ahacık sistem budur. Kararımı verdim artık, yardımı geçenlere çok teşekkürler. PCIE olayı güzel oldu, anakarta biraz bayıldım ama hem daha hızlı olacak hem de ekran kartı daha ucuza gelicek.
Ses kartı ve hoparlör hariç kdv dahil 1550 dolar gibi bir fiyata denk geliyor, onları evdeki bilgisayardan sökücem.

Şu ekran kartında hangisini tavsiye edersiniz. İkisi de 6600GT, biri leadtek biri palit sadece.

Var mı başka bi öneri falan?[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
SWG - Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Bounty Hunter Association
WoW - Penthesilea, Night Elf Hunter of Anatolian Sunrise
Xaer_Aloneheart, 18 Ocak 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
adam okulda yemek yerken Dela'ya nefretle bakıyo. madalyası var diye.. böyle bi adam işte..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tayfunguler, 25 Ocak 2005 20:34 tarihinde demiş ki:
Az biraz daha para bulup harddiski degistirsen iyi olur diye dusunuyorum. Mesela 10k rpm bir harddisk daha kullanıslı olabilir.. (Western Digital Wd 740 Gd gibi ) Hem daha sonra bir tane daha alır raid ile bağlarsın..

10k rpm içimde patlar ama =)
En iyi 160gb SATA bu bildiğim kadarıyla şu anda, 7.2k rpm için tabiki =)
Ben bunu bi alim, biraz daha para bulup bir 6600gt pcie daha alicam, SLI yapıcam =)

Saolasın Iluvatar, isalah abi =)[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
adam okulda yemek yerken Dela'ya nefretle bakıyo. madalyası var diye.. böyle bi adam işte..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tayfunguler, 25 Ocak 2005 20:34 tarihinde demiş ki:
Az biraz daha para bulup harddiski degistirsen iyi olur diye dusunuyorum. Mesela 10k rpm bir harddisk daha kullanıslı olabilir.. (Western Digital Wd 740 Gd gibi ) Hem daha sonra bir tane daha alır raid ile bağlarsın..

Sata babacım bu elleme kalsın =P[signature][hline] Sözlük |~| Mail |~| Msn |~| Icq |~| Info
Derslerime Agırlık Veriyorum. Ben Onların Degil Onlar Benim Altımda Eziliyor
Anteplinin Oğluyum Kurşun Yerim Laf Yemem
Sosyal ağlarda paylaş

Harddisk'i SATA alma bence, SATA'lar hem asiri gurultu yapiyor hemde asiri isinma problemi var, isinma seviyesi yuksege cikincada icindeki verileri kaybediyorsun kisaca harddisk patliyo, sonra garanti garanti gez, hele ki harddisk'i floppy disk'ten tanitma olayi yok mu, direk yobazliktir, cahalliktir. IDE'den sasma derim.[signature][hline]a.k.a Drunken
Sosyal ağlarda paylaş

Valla tek tek parçaları araştırmadım ama bir iki tavsiyede bulunayım izin verirsen.

Kasayı iyi seç, ekran kartın falan sağlam olduğu için enerji sorunu çıkmasın ki bunu yaşayan çok arkadaşım oldu. Ayrıca yurtta kaldığını düşünürsek, oda da küçüktür tahminimce kasa fanları ya sessiz olsun ya da kasa ses izolasyonlu olsun.

Klavye mouse için de söyleyeceğim şey kablosuz alma, pil sıkıntısı çok gereksiz ki oyunun ortasında çat diye kalınca pili camdan dışarı fırlatabilirsin. Ayrıca kolay bozulur çoğu kablosuz zımbırtı.

Güle güle kullanman dileğiyle[signature][hline]
With each kill I grow wiser
With added wisdom I grow stronger / A.E.
Sosyal ağlarda paylaş

Ses kartı ve hoparlör hariç 1500-1550 dolar arası KDV dahil[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mephinx, 26 Ocak 2005 13:48 tarihinde demiş ki:
ekran kartı pcı ex olmalı bence

öyle zaten[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AutolycuS, 26 Ocak 2005 14:10 tarihinde demiş ki:
Sistem gayet güzel de ben nereden aldığını sormak istiyorum. Çünkü ben de benzer bir sistem düşündüm ama winchester işlemciyi ve 939pin anakartı bulamıyorum

Ben de bulamıyordum dün Eksenle görüştüm onlar önerdi.
Ama Gold'dan alıyorum bilgisayarı[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi sorma hic
Orada tanidik adamdan alicam iste, 2 hafta icinde ara beni simdi fiyat veremem daha gelmedi dedi, ben de 3 hafta sora alacagimdan bilgisayari bi sorun olmadi. Ama eksende su an fiyat listesi var haftaya gelecek[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
Sosyal ağlarda paylaş

SATA HDD ye fan taktırman lazım 12 $. Bende var Samsung sata hiç sesi yok bu arada sesli diyenler yanılıyorlar ama ısınma sorununu fan takarak yendim gayet memnunum hatta süfer..[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
We are our Past failing to come back
All of us visionaires..
..with a rope around our neck...

Sosyal ağlarda paylaş

Abi kasanın dandik olduğunu nerden çıkardınız 105 dolarlık kasa gayet de güzel?

Palit niye önermiyorsun Fistan?[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...