Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-life serisinin konusu.. (spoiler)

Dungeon_Master

Öne çıkan mesajlar

ek$i sözlük'e yaptığım bir girdiyi aynen sizinle paylaşmak istiyorum, nitekim henüz çaylak olduğumdan url versem dahi görüntüleyemeyecektiniz. bu arada ilk post'um paticik forumlarına, hepinize de selam ederim bu vesile ile:

belki aydınlatıcı olabilir diye, en azından arşiv amaçlı, buyrun:

--- spoiler'ın allahı ---
--- dikkat headscrap çıkabilir ---
--- aman ha ---

fazla laga ve luga yapmaya gerek duymuyoruz; sadece bir sonuç çıkarsayabilmek adına g-man kişisinin oyunun başında ve sonunda gordon freeman'a söylediği sözlerin tamamı, nacizene çevirileriyle birlikte alt satırlarımızı süsleyecek efendim. (Half-Life 2)

(oyunun başındaki konuşma)

rise and shine, mr. freeman. rise and shine.
(yüksel ve parılda, bay. freeman. yüksel ve parılda.)

not that i wish to imply you have been sleeping on the job. no one is more deserving a rest. and all the effort in the world would have gone to waste until... well, let's just say your hour has come again.
(görev başında uyuduğunuzu ima etmek istemem. ki sizden başka hiç kimse bu kadar dinlenmeyi haketmiyor. dünya'da sarfettiğiniz onca emek boşa gitmekte taa ki.. neyse, sadece vaktinizin geldiğini söyleyelim.)

the right man in the wrong place can make all the difference in the world.
(yanlış yerde doğru adam dünyadaki herşeyi değiştirebilir.)

so, wake up, mr. freeman. wake up and smell the ashes.
(haydi, uyanın, bay. freeman. uyanın ve külleri koklayın.)

(oyunun sonundaki konuşma)

is it really that time again?
(gerçekten yine o an mı?)

it seems as if you only just arrived.
(daha henüz buraya varmışsınız gibi görünüyor.)

you've done a great deal in a small timespan.
(bu kadar kısa bir zaman aralığında çok iyi bir iş başardınız.)

you've done so well, in fact, that i've received some interesting offers for your services. ordinarily, i wouldn't contemplate them. but these are extraordinary times.
(gerçekten çok başarılıydınız, ancak, hizmetlerinize karşılık ilginç bir kaç teklif aldım. alışıldığı gibi, lâkin üzerlerinde düşünmeyeceğim; ancak bu olağan dışı bir zaman..)

rather than offer you the illusion of free choice, i will take the liberty of choosing for you... if and when your time comes round again.
(size özgür bir seçimin yanıltıcılığını sunmak yerine, sizin için seçme yetkisini ben sahipleniyorum... eğer ki zamanınız yine gelirse diye.)

i do apologize for what must seem to you an arbitrary imposition, dr. freeman. i trust it will all make sense to you in the course of... well...
(size her ne kadar keyfî bir zorlama gibi gelmiş olmasından dolayı çok özür dilerim, dr. freeman. eminim ki hepsi mantıklı bir anlam taşıyacak... neyse...

i'm really not at liberty to say.
(gerçekten bunu söyleme yetkim yok.)

in the meantime...
(bahsedilen zamanda...)

this is where i get off.
(burada iniyorum.)

--- spoiler'ın allahı ---
--- ben demiştim ---
--- sensin o ---[signature][hline]Be Vigilant

[Bu mesaj SonKisot tarafından 02 Aralık 2004 01:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi size neden HL 2'nin sonunun abartıldıı kadar güzel olmadıını gösteriim. Aşağıdaki screenshotları HL 1'den çektim, HL 2'den deil.. Tanıdık geliyo mu? Konuşmalar hariç yine aynı son..

Tek farkı seçimi bize bırakıyor.. (Ama HL 2 onun istediğini seçmişiz gibi başlıyor..)

Önerisini kabul etmezsek..

Kabul edersek..

[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..

Sosyal ağlarda paylaş

dungeon master yazi ve resim dizilerini merakla takip ediyoruz :)
bana kalirsa HL2'nin sonu zaten basarili falan diildi; abartilcak bi sonuda yok. acik kapi birakalim mantiginin suyu cikmis durumda, o kadar acik ki elle tutulur bi son goremiyorum ben sanki bolum sonu konusmasi gibi bi sonla oyun bitti...
herseyi aciklamak icin hl3'u beklemek iyi bi fikir gibi gelmedi bana.[signature][hline] Ya ya ya coco jamboo Ya ya yeah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dungeon_Master, 02 Aralık 2004 09:05 tarihinde demiş ki:
Şimdi size neden HL 2'nin sonunun abartıldıı kadar güzel olmadıını gösteriim. Aşağıdaki screenshotları HL 1'den çektim, HL 2'den deil.. Tanıdık geliyo mu? Konuşmalar hariç yine aynı son..

bu lafa gülerim sadece. konuşmalar hariç deyip kendini batırdın zaten. olay konuşmalarda güzelim. Bugüne kadar bu oyun gibi "kelimeler" üzerine olan bir oyun görmedim ben. sen de tutmuş görüntüleri tartışıyorsun[signature][hline]Avoid the tap on the shoulder
From that one with the long black cape
Sosyal ağlarda paylaş

hl2'nin sonu hic bisi aciklamiyodu..
hayir, acikliyodu. daha dogrusu ipucu veriyodu.
ayrica hl2'nin sondaki patlama efekti gibi etkileyici bi efekt su ana kadar bi oyunda yapilmadi.

hl2'de sadece yeni bisiler verceklerine eski olaylardan konulari biraz daha aciklayabilirlerdi, haklisiniz o konuda, ama her sey ipuclarinda gizli. bu da yorumu oyuncuya birakiyo. bence cok guzel bi teknik. show don't tell olayi oluyo.
hl3 gelse de oynasak :P
Sosyal ağlarda paylaş

yapmayin hl1 de bir kaza oluyo uzaylilar geliyo bide bi eleman paso bizi takip ediyo ama hl2 de direk gman konusuyo ne yaptigini acikliyo yani hl2 bir cok soru birakirken o kadarda yanitladi hl1 de ne biliyodukki? hl2 dekinin cok daha azini biliyorduk ha sunu sevmedim hl2 gene cok fazla soru isareti birakti herhalde 3. ve son oyunu bekleyecegiz?[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

olay matrix gibi oldu.. ya da olmasın diyeyim. onda da birincis film çok beğenilmişti. 2. film de güzeldi fakat çook fazla açık kalan şey vardı. sonra 3. film çıktı bi baktık çoğu şey hala açıklanmamış. ha konusu üzerine tartışmalar fln güzel olabiliyor ama hiçbiri teoriden öteye gidemiyor.
3. oyun da böyle olmaz herhalde.. tamam bazı açık kapılar bırakılabilir ama bir SON olması lazım bence.[signature][hline]oasisoyun.net | Mancınık'ı Yükle | Oasis Forum
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

sonda gman'in birçok teklif aldım demesi ne demek bea?kimden almış teklifleri kim vermiş teklifi kim neden vermişki freeman'i kullanıcak ama nedenindeki tekliften çok niye böyle bir teklif verme içgüdüsü basmış teklif verenleri....

işte oyunu bitirince böyle oldum....[signature][hline]I was born when you kissed me,
I died when you left me,
I lived a few weeks while you loved me.

Sosyal ağlarda paylaş

Hayatimda Boyle bi oyun oynamadim ya süper oyunu bitrdim konuyu anlamadim ama şimdi forumlarin 9 sayfasinda teker teker okudum anlamiş gibiyim :P Saolun beyler
Half-Life Source (hl1 hl2 grafik moturu Source engnie) ile yapiyorlarmiş oda çiksin onuda da oyniyalim :D[signature][hline] Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott weiss ich will kein Engel sein
Heaven Must Be Hell in Sky
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...