Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tüylerin dökümünü azaltmak/engellemek?

RaVena

Öne çıkan mesajlar

Çinko ve selenyum takviyesi yapılabılır hayvana(mama veya ilaç ile) ama çok az etkıleyecektır tüy dökme işini.En güzel yöntem,birkaç günde bir taramak veya ele sarılan koli bandı ile hayvanı sevmek.Özellikle koli bandı olayında hem hayvanların çok hosuna gıdıyor hemde buyuk yuzdeyle dokulmeye yaklasmıs tüyler temızlenıyor
Sosyal ağlarda paylaş

1 tavuklu mama verme- ne kadar kaliteli olursa olsun, çoğu köpeğin tavuga alerjisi vardir ve cilt problemleri olarak geri döner hatta goldenlarda cilt tahrisleri yaptigini bizzat gordum
2- sarimsakli mayali tablet al brewers yeast diye gecer ebayde amazon da falan ucuz bulup alabilirsin. Tr de muadilleri sacma sekilde pahali
3 furminator kullan.tr de gene sacma pahali ebay de 10$ falan

Bir de tam mevsim donuyor. Kopekler mevsim gecislerinde tuy doker normaldir. Yazliklari dokup daha kalin kislik tuyleri cikiyor. Buna yapacak bir sey yok malesef
Sosyal ağlarda paylaş

Auril said:

1 tavuklu mama verme- ne kadar kaliteli olursa olsun, çoğu köpeğin tavuga alerjisi vardir ve cilt problemleri olarak geri döner hatta goldenlarda cilt tahrisleri yaptigini bizzat gordum
2- sarimsakli mayali tablet al brewers yeast diye gecer ebayde amazon da falan ucuz bulup alabilirsin. Tr de muadilleri sacma sekilde pahali
3 furminator kullan.tr de gene sacma pahali ebay de 10$ falan

Bir de tam mevsim donuyor. Kopekler mevsim gecislerinde tuy doker normaldir. Yazliklari dokup daha kalin kislik tuyleri cikiyor. Buna yapacak bir sey yok malesef

Kedide de tavuk meselesi böyle mi acaba? Yenice geçtim ben de büyük kedide tavuklu mamaya, şimdilik sıkıntı yok ama aklımda dursun bu mevzu
Sosyal ağlarda paylaş

Kedi icin summon namessar
Ben kopekciyim 15 yil exp var

Ama soyle bir sey duydum ne kadar dogru bilmiyorum
Kedilerde arada mamma degistirmek gerekiyormus. Yoksa bobrekler patliyormus bir sure sonra

Kuzenin kedisi vardi hep tavuk kanadi ile beslendi 10 yasinda falan uyuttular bobrek yetmezliginden
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarda bahsettigim sarimsakli mayali tablet yeast bu isin ilaci

Ben odul mamasi diye veriyorum hala severek yiyorlar
5kg ye 1 tablet yada buyukse tabletler 10kg ye 1 . Yazar zaten uzerinde

Tuyleri piril piril isil isil yapar tuy dokumunu azaltir . Her kopege lazim mutlaka

Ve tamamen organik :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...