Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kil donmesi ve bel agrisi

di

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Bu ikisi arasinda bi alaka var mi? Varsa kaynak verebilir misiniz? Bakindim soylemlerin otesinde bisey bulamadim.

Sundan soruyorum;

Rahat bi 15 senedir var bu kil donmesi, ergenken korkup gitmedim, sonra bu duruldu, kist haline geldi, delikler falan kapandi. Haliyle sansim yagver gitti ama kurtulamadigim bir bel agrisi var. Gidiyorum doktora, leg raise test dedikleri zikkimdan yaptiriyolar, yaparsam yuru git biseyin yok diyolar.

Turkiye'de baktirdim falan fitik yok dediler ama her sene bir ya da iki kere bir haftaligina koturum kalip sonra aylarca agri aci cekiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

pubmedde bakındım az bi ama göremedim lower back pain/lumbar pain ile pilonidal cyst arasında ilişki kurmuş bi yayın. fıtık muayenesi yapılmış sanırım, mri çekildi mi peki? bi de testislerin muayene edildi mi? seyrek olasılık ama testisteki kitleler ilk önce lumbar vertebraların önündeki lenf bezlerine metastaz yapıyo ve bel ağrısına sebebiyet veriyo. üroloji stajından aklımda kalmış, ama dediğim gibi bel ağrısında seyrek olasılık, ama bel ağrısı+testiste kitle varsa olasılık yükseliyor tabi. aile hekimine gittiğinde sor istersen, ingilterede aile hekimine uğramadan bi üroloğa ulaşmana gerek yok diye düşünmekteyim, bizdeki gibi antibiyotik+vitamin yazıp yollamıyolardır sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olay ilk universitede basladiydi. Bi kac sene once testislerimde agri var diye gittim GP'ye, ordan hastaneye, ordan hemsireye ordan tekrar doktora. Belli bi yuzolcumu icinde cukumu tasaklarimi elletmedigim adam kalmadi abi, bi sikinti yok dediler.

Ha bi de GP'den gecmeden (bizdeki saglik ocagi) hastaneye gidemiyosun zaten, ozel sigortan bile olsa. Onlar da en ucuz tedaviden basliyolar, aylarca oyaliyolar. O yuzden ezbere gidesim yok GP'ye, ondan bakiniyorum iste bisey bulursam gideyim de buna bakin lan diyeyim diye.

MR cekildi mi hatirlamiyorum. Rontgenlerde sikinti cikmamisti ama. Eve gidince son cekilen MR'a bi bakayim bel var mi icinde diye.
Sosyal ağlarda paylaş

trde bel ağrısı diye bi doktora gittiysen banko mr yazmıştır omurgana, çoğu doktor elini sürmeden mr bt falan istiyo burda

-kamuspotu- erkekler testislerini, kadınlar memelerini boş vakitlerinde ellesinler dip bucak, iyice ezberlesinler ki ele yabancı bişey gelirse bu önceden yoktu diyebilsinler. -kamuspotu-
Sosyal ağlarda paylaş

kıl dönmesi kendi kendine geçen bir şey değil diye biliyorum (2 ameliyat geçirdim). İstediğin kadar oyala, eğer kıl dönmesi olduysa ve geçtiğini sanıyorsan içeride kıl dönmüş ve patlayacak bir noktayı bekliyordur. Sakalda dönen kıl gibi küçük bir şey olmuyor benden çıkardıkları parçaları görünce bu ne lan dedim. Haliyle iltihap yaptığı için ağrı yapması normal. Fakat sendeki ağrı nasıl bir ağrı onu öğrenmek lazım, yani ayakta durunca mı oluyor, bir şey kaldırınca mı oluyor. İlle de kıl dönmesine bağlamamak lazım, başka bir zamazingo da olabilir. Kıl dönmesi için eğer Türk doktorlarına bırakın beni dersen, Türkiye' ye gelirsen bir gün haber ver ÖM at benim doktora yönlendireyim. Eskisi gibi camış gibi açıp 10 ay boyunca pansumana gerek yok. Bir sürü yöntemler var, en son bıraktığımda fenol dedikleri yöntem çok iyiydi. İkinci gün kalkıp işe gidebiliyorsun falan. Kıl dönmesini çok gözardı etme. İlk başlarda kıçımı başımı mı göstericem diyebilrisin de zamanla alışırsın fasdsa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...