Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Solara Tarikatı,

felixxx

Öne çıkan mesajlar

said:
asinanyavuz, 26 Ocak 2005 14:54 tarihinde demiş ki:
said:
FakeAccount, 26 Ocak 2005 14:39 tarihinde demiş ki:
Unutmayınkı Her "din" aynıdır... Farklı olsalardı hepsıne dın demezdık!

Her din AYRIDIR. Eğer aynı olsaydı din kavramı özel isim olurdu...Şu anda cins isim...

Sen nasıl her HAYVAN aynıdır diyemezsen - ki dersen hayvan çeşitliliğini inkar edersin - her din de aynı değildir...

Herhayvan aynıdır!
Sadece evrim sürecinde çeşitlilik oluşturmuşlardır... (Mofikasyon)
Bunu şuna benzetebilirsin...
Her araba aynıdır, Modelleri/Markaları farklıdır...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...
http://forum.paticik.com/view.php?id=105586
Absolut, 13 Aralık 2004 17:31 tarihinde demiş ki:

Hayır fareden çok kokran biri değilim ama kulağımı burunumu yerse küserim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bence aynı olan dınde vardır farklı olanda.Sonucta bu ınsanların yaratıcılıgına kalmıs[signature][hline]Chemical, 25 Ocak 2005 14:39 tarihinde demiş ki:
en süperi şeydir
uçan balona uzuuun bi patlayıcı fitili bağlıyorsun taşıyacağı kadar (kapsülü da olucak) yakıyosun bırakıyosun uçuyo
en tepede kapsülü patlıyo süper oluyo
ayrıca karanlık ama kalabalık bi yerde olursan ufo sanıyor herkez
Sosyal ağlarda paylaş

said:
freedomcomeback, 26 Ocak 2005 15:04 tarihinde demiş ki:
her hayvanın aynı olduğuna inanan inanır bu evrim gorusu ile alakalıdır sen inanırsın baskası inanmaz ondan dolayı her hayvan aynıdır diyemezsin

Her insanın her söylediği, kendi görüşüdür...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 26 Ocak 2005 15:01 tarihinde demiş ki:
Herhayvan aynıdır!
Her araba aynıdır, Modelleri/Markaları farklıdır...

Ben evrime inanmam burada inanca giriyor. İnansam dahi başta aynıydı şu anda farklı derdim... Ama araba örneği vermişsin bak ağzınla söylüyorsun modelleri/markaları/özellikleri FARKLIDIR!

Dolayısıyla aynı nın anlamı = (eşittir) biliyorsun ki... Bu sebepten uymaz..[signature][hline]Amor omnia vincit.
Cogito, ergo sum.
Dabit deus his quoque finem.
Damnant quod non intelligunt.

Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Sosyal ağlarda paylaş

aman evrime girmeyin şimdi[signature][hline]Chemical, 25 Ocak 2005 14:39 tarihinde demiş ki:
en süperi şeydir
uçan balona uzuuun bi patlayıcı fitili bağlıyorsun taşıyacağı kadar (kapsülü da olucak) yakıyosun bırakıyosun uçuyo
en tepede kapsülü patlıyo süper oluyo
ayrıca karanlık ama kalabalık bi yerde olursan ufo sanıyor herkez
Sosyal ağlarda paylaş

said:
asinanyavuz, 26 Ocak 2005 15:14 tarihinde demiş ki:
said:
FakeAccount, 26 Ocak 2005 15:01 tarihinde demiş ki:
Herhayvan aynıdır!
Her araba aynıdır, Modelleri/Markaları farklıdır...

Ben evrime inanmam burada inanca giriyor. İnansam dahi başta aynıydı şu anda farklı derdim... Ama araba örneği vermişsin bak ağzınla söylüyorsun modelleri/markaları/özellikleri FARKLIDIR!

Dolayısıyla aynı nın anlamı = (eşittir) biliyorsun ki... Bu sebepten uymaz..

Aynı deılse aynı olmayan seylere nıye aynı ısımle seslenıyorsun?[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 26 Ocak 2005 12:54 tarihinde demiş ki:
Namaz Ziya mı? AHAHAHAHA! Lan ona namaz niyaz denir. Eheh güne süper açılış yaptık bakalım.

said:
Sen kimsin?

Ben kimim biliyor musun? Solara Yalara Molara zırvalarına karşı gözü açık Türk'üm. Binlerce aydın'ım ben. Sokaktaki halkım. Ya sen? 50 tane burnu büyükten biri misin? Hükmü ben veririm. Sen ise zırvalar durursun. Kadın az evvel elçi olduğunu iddia ediyordu şimdi ise filozof oldu çıktı. 100$ a gidip de, neredeyse 2.sınıf psikoloji öğrencilerinin dahi çok iyi bildiği psikodrama yapıyorsan, enayiliğine doyma. Ha yok gerçekten misyoner faaliyetlerin üstünü balçıkla da sıvamaya kalkıyorsan, başarılar.

Duzelttigin icin saol, gece yarisi karismis kafam.
Kendini aydin olarak gorme. Yenilige acik degilsin cunku. Ayrica aydin olan bilgiye aciktir, kendi icinde bu onemli bu onemsiz diye ayirmaz. Buna ek olarak da kendini aydin gormez, insanlar ona dusuncelerine dayanarak aydin der. Soruna yanit olarak hyr, ben ne oldugumu biliyorum gayet. Ayrica ne oldugumu kendime saklayacak kadar da ayaklarim yere basiyo.

Soyle anlatmayi deneyeyim. Yukarida bi arkadasin mesajini almissin kelime kelime bolup yorumlamissin. Iste televizyonun yaptigi da bu. Yani aldi ordan elci kelimesini. Sana bunu gosterdi. Sen de simdi kadin elciyim diyo diyosun bana. Basit gormek istiyosun. Basindan beri bi fikri savunuyosun ve vazgecmek istemiyosun, anliyorum. Ama madem aydinim diyosun, o zaman gerekliliklerini de yap. Bi insani sadece iki kelimesiyle yorumlayamazsin. Hukmu tabii ki sen vereceksin, ben vericem, ama bi bilerek hukum vermek var, bi bilmeden hukum vermek var. Simdi sen soyle; bi seyi basit gorerek mi dogru hukmu verirsin, yoksa okuyup arastirarak mi? Onceden yaptigin gibi ne arastiracam, zaten salagin teki dersen ayni gaflete dusmus olursun. Arastirmadan bilemezsin neyin altindan ne cikacagini. Bu konuda kusura bakma ama bilmeden konusuyosun ve bunun yobazliktan farki yok.[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi amma yorduk kendimizi bi tane kadının uydurmalarıyla. Tekrar söylüyorum. Solara'nın bana sunduğu bir "yenilik" ve "bilgi" yok. Artık söylemekten dilimizde tüy bitti. Lise felsefe kitabını azıcık okursanız Solara'nın düşüncelerinin daha kapsamlısı orada yazıyor zaten. Kadın, misyoner faaliyetlerine 2 tane lise müfredatı konusu anlatarak "bilgi" maskesi takıyor. Araştırmak dediğin nedir? Sanki Solara 3000 yıldır olan bir konu da, üstüne yüzlerce kitap yazılmış. 1 tane toplantısı var zaten elle tutulur, onun da yarısından çoğu palavra, geriye kalan az kısım ise çalıntı. Yani 5 dakika kadının söylediği sözlerin metinlerine bakınca ne olup olmayacağını kolaylıkla kestiriyorsun. Bak, kadın bizim bile gündemimizin içine etti . Yapmak istediği de bu. Biz, bunun gibi her şarlatanla ilgili sayfalarca yazı okuyacak olsak, Türkiye gibi sebil oldukları bir yerde hayatımız boyunca şarlatan masalları okuruz. Verdiğim örnekler gibi, Muz Öptüren Şeyh'in de bazı dayanakları, konuşmaları ve metinleri vardı. Müslüm Gündüz'ün de vardı. Hem de bunlardan 10 kat fazla. Bu aşifte daha 1 toplantı düzenlemişken, Müslüm Gündüz 150 200 tane düzenlemişti üstelik 50 kişiye değil binlerce kişiye. O da tanrı olmadığını, tanrısal olmadığını söyler gibi görünürdü ancak, eteğini öpen, yerlerde kapaklananlar eksik olmazdı. Hanım müritleri de altından eksik olmazdı sağolsunlar. Zamanında biz bunlarla çok mücadele ettik çok tehdit aldık(ben küçüktüm kendimden bahsetmiyorum). Her gece tehdit telefonları arardı evi.
Bu faaliyetlerin hepsi dış güdümlüdür. Elbette ki kimse "ben şarlatanım" demeyeceği için söyledikleri şeyler doğru olabilir. Yaptıkları ve amaçları ise Türk devletini zayıflatmak. İstediği kadar filozofların söylemlerini çalıp palavra uydursun, bu kadın da diğerlerinin yanına gidecektir. Göreceksiniz.
Ben tanzimat neferi değil devrimci Türk aydınıyım. Osmanlı dönemine bir bakın iki kelimenin anlamlarının ne olduğunu, hangisinin vatanı kurtardığını ve hangi şarlatanları yıktıklarını kontrol edin. Saygılar.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Hordish MannerDefence Officer
I kill two dwarves before i kill two dwarves
And then i kill two more..

[Bu mesaj Pirvan tarafından 26 Ocak 2005 18:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...