Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD CPU Athlon 64 & PENTIUM 4 HT 3.0 GHz

reyou

Öne çıkan mesajlar

evet ama bu mimari demek değil.sonuçta uyulması gereken belli bir standart var ve ikiside bu standarda uyuyo.elbetteki intel ile amd birbirlerinden esinlenerek birşey yapmıyorlar ikisininde standartlar dahilinde tasarlamış oldukları CPU iç dizaynı var.

sonuç olarak intel deki mmx ve amd deki 3dnow bunun kanıtı.[signature][hline]Love is Divine
Sosyal ağlarda paylaş

olayı fiyat/performans olarak degerlendireceksek amd al derim amd hem daha ucuz hemde p4 ile arasinda cok az fark var..yani 3dmark ta ki deger 500(attim) daha fazla cıkacak diye gidip 50+ dolar fazla verilmez..hele oyun oynaacaksan o hicbir fark olmuyo hatta amd daha ii diyebilirim..
Sosyal ağlarda paylaş

AMD Athlon(tm) 64 3000+, ~2.0GHz

kullaniyorum oyunlarda ve programlarda çok iyi performans sagliyor kisacasi memnunum tavsiye ederim =)[signature][hline]Time for lust time for lie
Time to kiss your life goodbye
Send me money send me green
Heaven you will meet
Make a contributiona nd you'll get the better seat
Bow to leper messiah
Sosyal ağlarda paylaş

Yapabilir tabi.
AMD 64bit.

Ama senin ne istedigin onemli. Mesela intel`de xp kullanirken catir catir geziyosun. Ama AMD`de dolmaya basladikca My Computer`in acilma suresi uzuyo. Buna karsilik 3D islevlerde benim duydugum AMD ustunmus. Henuz ikisini karsilastirabilecek kadar kastiran bi oyun alamadigim icin bi sey diyemicem. Programlarda (compile islemlerinde falan) intel surunuyo. (orda sorun ram`lerden de olabilir bilmiyorum)Obur taraftan update konusunda, SP2 indirip bircok update`i ayni anda yapmak mumkunken, AMD 64`te tek tek indirip kurman gerekiyo ki bu baya kasis bi durum.[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 25 Ocak 2005 17:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 24 Ocak 2005 17:56 tarihinde demiş ki:
oyunlarda gerekli hız olduktan sonra en önemli detay ekran kartı değilmi
zaten çoğu oyunda 2000 ghz yetiyor
3000 ghz isteyen oyunları oc yapılmamış bir amd 64bit 3000+ ile oynamak mümkünmüdür

öncelikle dünya üzerinde 2000 ghz işlemci yok 3000ghz hiç yok Şu ana kadar gördüğüm en fazla işlemci isteyen oyun 1.2 ghz civarıdır daha 1.5 ghz bile yokken o işlemci hızları oyunlar için gereksiz.İkinci sorun için oyunların readmelerine bakıyoruz mesela oyunumuz önerilen sistem olarak(ki burası abartıdır bu oyunu 800 mhz ilemciyle çok rahat oynadım) p4 1700 mhz or amd 1700+ diyor yani burdan 3000+ ile 3 ghz isteyen oyunları oynarsın(tahminen 3 sene sonra öle oyunlar çıkabilir)[signature][hline]Ghost1989, 10 Aralık 2003 15:29 tarihinde demiş ki:
I FUCK ALL AREA MASTERS
YOU ARE SON OF A BITHC[ hline ]HACKED BY PROCAST HACKING TEAM

[Bu mesaj goldenice tarafından 26 Ocak 2005 06:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
goldenice, 26 Ocak 2005 06:17 tarihinde demiş ki:
öncelikle dünya üzerinde 2000 ghz işlemci yok 3000ghz hiç yok Şu ana kadar gördüğüm en fazla işlemci isteyen oyun 1.2 ghz civarıdır daha 1.5 ghz bile yokken o işlemci hızları oyunlar için gereksiz.İkinci sorun için oyunların readmelerine bakıyoruz mesela oyunumuz önerilen sistem olarak(ki burası abartıdır bu oyunu 800 mhz ilemciyle çok rahat oynadım) p4 1700 mhz or amd 1700+ diyor yani burdan 3000+ ile 3 ghz isteyen oyunları oynarsın(tahminen 3 sene sonra öle oyunlar çıkabilir)

3 adet sıfır fazla koymuşum :)
2ghz lik işlemciyle 3ghz isteyen oyunu oynarsın ama kasmazmı?[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 26 Ocak 2005 11:09 tarihinde demiş ki:
iyide p4 1.7 ile amd 1700+ aynı şey değil ki.

mhzsi 1700 değil yani amd'nin öyle yazıyorsa.

bole bisi yok.. amd 3000+demek 3000ghz demek degil ama karsılastırmalarda amd 3000+ p4 3000 le karsılastırılıyo..ve genelde gozle gorulur farklar olmuyo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...