Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

egıtımde nerdeyız

hellspe

Öne çıkan mesajlar

bız su an AB ye gırmee calısıoruz ama baska bı olay tartısmamız lazım egıtım durumu bırcok ulke okuma yazma oranında bızden onde ve hala bu duruma bır dur dıemıyoruz kız cocuklerı ortaogretım okuyup okuldan ayrılıyor...nedır bunun caresi??[signature][hline] Msn: [email protected]
Just stuck, hollow and alone
Sozlukte Cheester
Sosyal ağlarda paylaş

Gelişmiş ülkelede okur yazar oranı diye bir şey asla geçmez çünkü zaten hepsi okur yazardır. Geliştirmek istiyorsan eğitime katkıda bulunacaksın. Büyük yatırımları geçtim büyük şehirlerdeki üni-öğrencileri yazın mesala anadoluda taşra yerlerde okuma-yazmayı öğretmeye yollayacaksın[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Hyr her şey paradan geçmiyo. Her şey zekadan geçiyo.

Neyse, Özal zamanında başladı bu furya, herkes eğitim sistemi kötü diye veryansın etti. Sonra okullardan iyi öğretmenleri bi okula topladılar adına anadolu lisesi dediler. Sonra yeni gelen hükümet sistemi düzeltecez dedi, mevcut okulların öğretmenlerini süzdü süper lise dedi. Sonra başka bi parti geldi o da düzeltmeye yeltendi, fen liselerini açtı. Arada teknik liseler geldi, normal liselerin yapması gerekeni kendileri yaptılar. İdeoloji yüzünden imam hatipler açıldı vs.

Korkarım AKP de eğitim sistemini düzeltecek, bu sefer adını ne koyarlar bilmiyorum ama... Öğretmen aynı öğretmen. Öğrenci aynı öğrenci. Sözde iyi öğretmenleri bir araya toplayıp eğitim sistemi düzeltilmez...

Okuma yazma konusunda, Bağcılar Belediyesi'nin kampanyasını duydunuz mu? İlçe halkının okuma yazma oranını yükseltmek için 4 aylık kurlar açtı. Bunu sonunda başarılı olan kişilere ödüller verecek. Daha da önemlisi, bu kampanya sonunda hala okuma yazma bilmiyosa insanlar, belediye yardımlarından men edilecekler. (kömür yardımı, ramazanda aş evi gibi)[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim bu eğitim sisteminden bir b.k olmaz düşünce tarzı yanlış herkesin yeteneğine göre bölümlendirmiyorlarda bin tane yoldan geçiriyorlar gereksiz konular sıkıcı kurallar derken yıllar sonrada hiç bir yere ulaşamıycaz anca avrupa birliğine girdikten belki o da belki bir kaç yıl sonra ayak uydurmak için alman ların sistemine benzetebilirler arkadaşım var 84 doğumlu almancı 8 dil biliyor 2 üniversite bitirdi ne deyim gevurlar yeteneğe değer veriyorlar.[signature][hline]Hadi şimdi beslenmeye çıkalım, boğazım kurudu.

Bu arada sana hiç 1927 ;de temizlediğimiz Setite tarikatından bahsetmiş miydim? Aah ne günlerdi be! Cumhuriyet daha gençti ve biz de ipin bir ucundan tutmaya karar vermiştik. Tabii ki ilk hedeflerimiz milleti zehirleyen Setite dergahları olmuştu...

Brujah Ethem, 9. kuşak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...