Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekran kartı takmak

Sensible

Öne çıkan mesajlar

Eskisini uninstall et sonra çıkar yani her zaman daha sağlıklı olur.
İlk taktığında VGA driverlarına göre mal gibi açılacaktır fakat driverını yüklediğinde restarttan sonra çalışmaması için bir sebep yok. Biostan 4xAGP vs vs ayarını yapmana ilk aşamada gerek yok diye biliyorum.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Yeni Yılınız kutlu olsun PATİ abilerim ablalarım
Sosyal ağlarda paylaş

Bi soru daha yapıştırayım,yeni konu açmayalım :) Agp olayı nedir? Benim anakart agp 4x miş. Bilgisayar geldiğinde agp 8x bi ekran kartı vardı,anakart 4x olduğu için düzgün çalışmıyordu sonra 4x ekran kartı taktılar. Şimdi benim radeon 9800SE almak için anakartı da mı değiştirmem lazım?[signature][hline]Zegard 50 Animist/Hibernia - Lancelot
Crosby,Stills,Nash & Young
Sosyal ağlarda paylaş

Anakartın ne kadar agp destekliyorsa ekran kartında onun sınırlı kalır yani anakartın 4xagp ama ekran kartın 6xagp ise 4xagp kullanabilirsin. Anakartı değiştirmeye değecek bir değermi dersen bilemiyorum. Bendeki anakart 4xagp ekran kartı yanılmıyorsam 6xagp ama mutluyum :)[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Yeni Yılınız kutlu olsun PATİ abilerim ablalarım
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm çok güzel bi yazı buldum:

Görüntü kartları geriye doğru uyumludur, yani şu an alacağınız bir AGP 4X veya 8X destekli görüntü kartını sadece AGP 4X destekleyen bir anakartta sorunsuzca kullanabilirsiniz. Hatta çoğu zaman AGP 2X destekli emektar anakartlar bile sorun çıkarmasa da bazı AGP 2X anakartlar yeni görüntü kartlarını yeteri kadar elektrikle besleyemeyebilirler (örneğin Gigabayte'ın 440BX yongasetli anakartları bu konuda biraz sabıkalı).

Performans ise herkesin kafasını karıştıran bir konu. Anakart üreticilerinin ısrarla belirttiğinin aksine pratikte AGP 4X ve AGP 8X arasındaki performans farkını hissetmek çoğu zaman imkansız. Bazı testlerde ve profesyonel uygulamalarda ölçülebilir farklar olsa da özellikle biz masaüstü kullanıcıları için AGP 4X'in yeterli olduğunu söyleyebiliriz.[signature][hline]Zegard 50 Animist/Hibernia - Lancelot
Crosby,Stills,Nash & Young
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...