Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Şampiyonluk anadolu'dan geçer , büyük transferler ama Nani ve RVP'yi osmanlıspor deplasmanında , sivasın soğuğunda oynatmak öyle sıradan TD lerin yapacağı bir iş değil.. Bu adamlar senelerce bu işin kurdu adamlarla çalıştılar , hadi canım sende demeyecekleri bir TD olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

RVP transferinin büyüklüğü ve prestiji tartışılmaz ama ben de Fener de nedense adının karşılığı oyunu oynayamayacağını düşünüyorum.

Mesela Nani ondan çok daha iyi olacak. Hatta geçen merak ettim geniş özetine baktım Portekiz de ne bok yapmış diye de adam Avrupa maçlarının özetlerinden vs. 5 kat daha iyiymiş. Ligde resmen takım sırtlamış. Manu'dan onun 6 milyon euroya alınması mesela gözümde daha büyük başarı olarak gözüktü. En az 15'lik adam gibi oynamış ligin önemli kısmında.

Fernandao mesela aynı süreyi alsa daha çok atar gibime geliyor. RVP'nin klasının %10'u falan yoktur mesela ama lige uyumluluğu üst düzeydi geldiği ilk günden beri.

Ama işte RVP transferi yatırım olarak düşünmek gerek. Hollanda'dan gelecek yıllarda birini almak istediğinde RVP, Kuyt'ın oynadığı takım ve hatta Sneijder, Hooijdonk vs. gibi adamların oynadığı ülke olarak gözükeceğiz. Fener'in özellikle Hollandalı transferlerinin önünü vs. açar. Ülke futboluna da katkısı dokunur özellikle sınır yokken vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Keşkeyi zaten dersin. RVP sonuçta, ismi çoşturur. Ama işte GSde de olsa BJKde de olsa lige uyumluluğu sıkıntı yaratabilecek bir adam.

Ha gerçi Drogba da böyle geldi. Bitik, koşamıyor, buralarda yapamaz bu yaşta yeaa dedi herkes. Adam taş gibi oynadı.

RVP de aynı konumda geliyor. Drogba transferinden tek farkı ona bonservis ödeniyor. Riski bu yüzden yüksek ama tutma ihtimali de var.

Hep şunu derim yaşlı yabancı futbolcu transferlerinde. Podolski, RVP, Nani hatta bizim Beck falan. Alt seviyesinden üst seviyesine herkes buradaki oyuncuların %90'ından falan daha iyi pozisyon bilgisine sahip ve o sayede eğer istekli olurlarsa ve alışırlarsa bu topraklara bayağı iyi iş yapabiliyorlar.

Zaten en kötüsü gelip 12 gol falan atıyor hücumcu alsan. Almeida bile +10 gole çıktı her sezon Almeida yani asfsad RVP de 15 atar ölüsü bile sanırım, yani atması gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

birçok forvetin yaşlısı iyidir. ibrahimovic 34 yaşında psg'de banko oynuyor, rvp 32 yaşında olacak sezon başlayınca ve top tier ligde 2 kere gol kralı olmuş birisi. yaşı bu kadar problem etmeyin. fiziğe dayalı kenar oyuncusu olsa tamam dicem hızlı koşup çalımla yardırması lazım ama bu adamların önüne top atıyosun ver kaçla gol atan, uzaktan vuran, gelişine çakan tipler. zaten bir forvet en iyi dönemlerini 28'den sonra yaşamaya başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

32 yasinda rvp yi oynatmak cidden bi basari ki biz drogbayi daha yasli aldik ve gonderilmesine uzuldum. Ayrica bahsettigimiz lig oyle cok guzel bi ligte degil. Selcuk sahin, sabri nin oynadigi yerde her tutlu oynar bu adamlar. Ayrica ben olsam meloya 3 sene sozlesme teklif ederdim. Hatta kuty bu sene kalmasi i isterdim ama fazla taniyamadigim icin bir sey diyemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Şampiyonluk anadolu'dan geçer , büyük transferler ama Nani ve RVP'yi osmanlıspor deplasmanında , sivasın soğuğunda oynatmak öyle sıradan TD lerin yapacağı bir iş değil.. Bu adamlar senelerce bu işin kurdu adamlarla çalıştılar , hadi canım sende demeyecekleri bir TD olması lazım.

sen londra'nın ayazını yedin mi delüğanlı?
Sosyal ağlarda paylaş

RVP, şu an TR şartlarına göre belki de Drogba ile yapılmış en kallavi kontrata geliyor fakat Manu'dan bıraktığı kontrat akıllara zarar bir boyuttaydı.

Muhtemelen devamı halinde indirim talebi oldu, Roma en ciddi alıcısıydı. Bunlar hep soru işareti fakat adam kariyerinde dibi görmüş, formasını kaybetmiş biri değil Manu'nun banko forvetlerinden biri olarak geliyor. Özellikle Arsenal'de sakatlık dönüşü at plasentası tedavisinin ardından performansı ayı gibiydi. En büyük transfer gibi geliyor bana yaşı ve mevcut form durumu itibari ile. Sneijder'in Inter'deki sadece 1.5 senede serbest düşüşü gibi birşeyler yaşamış olsa ok ama kontrata razı olsa hala Manu'nun forveti olacaktı
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

KuddusiMavra said:

Adam Turkiyeye gelmiş geçmiş en büyük topçu( edit: Alex e umarım haksızlık yapmiyorumdur? ).

hagi buna güldü.

eksisozlukte cok güzel bi söz vardı rvp başlığında hagi diyen için
aynısını paylaşayım (bkz: hagi ne amk ahahaha)

hadi roberto carlos desen kabul edicem de hagi diyosun.
bi de rvp transfer edildi diye drogba resimleri paylaşmak nası bi hazımsızlıktır :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...