Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1000 mg Antibiyotik

souldarkorn

Öne çıkan mesajlar

Bende de mesala ateş yoktu ama doktor sen nasıl ayakta duruyorsun bu cok ates ve halsizlik yapar eklem agrisi yapar demisti ama olmamisti yani. Lakin baya kötü duruyordu boğazım enfeksiyondan. Mikrobik durumlarda antibiyotik şart riske girmemek icin ve kesinlikle düzenli + saatinde kullanmak cok önemli.

Bir de sigarayı benim gibi azaltmazsan 2 kati zamanda anca iyileşirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

kriptik tonsillitse eğer, boğazında beyaz beyaz lekeler varsa ne sarımsağı ne ılık suyu abi antibiyotiği dayıcan şakası yok. çocuklara çok yaklaşma bi de bulaştırırsın fena olur. ama boğazında sadece kızarıklık varsa (ki salgın harici durumlarda %70 ihtimalle böyledir) antibiyotik kullansan bi haftada, kullanmasan 7 günde geçer.

ama doktor antibiyotik yazdıysa herhalde öküz değildir diye düşünüyorum, anca tonsilitiazis karışabiliyo bazen kriptik tonsillit başlangıcıyla, gidip de viral tonsilliti karıştırmaz herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

hızlı antikor testiyle 2 güne çıkar ya en geç. kültür yaptır ab başla, kültür sonucu negatif çıkarsa antibiyotiği bırakırsın, pozitif çıkarsa devam edersin 1 hafta on güne tamamlarsın. bence en mantıklısı bu olur bak. bana gelsen böyle yaparım, kültür alır antibiyotik başlatırım, kültür sonucuna göre tedaviyi durdurur ya da devam ederim. tabi bunun için henüz hiç antibiyotik kullanmamış olman lazım, başladıysan eğer devam et
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...