Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk İşi

dasBock

Öne çıkan mesajlar

NTV'de Türk İşi diye bir program başlamış. Saçma sapan TV programlarının aksine merak uyandıracak işler yapıyorlar

Aslında çok ekstrem işlere imza atmıyorlar ancak nasıl yapıldığını veya çalıştığını merak ettiğimiz şeyleri basitçe tasarlayıp ortaya çıkarıyorlar.

Ekip 4 kişiden oluşuyor. Ekip 1 fizik mühendisi, 2 makine mühendisi 1 de bilgisayar eğitmeninden oluşuyor.

Fizik mühendisi elektronik devre tasarımları, yazılımlar vs ile uğraşırken makine mühendisleri de mekanik kısım üzerine yoğunlaşıyor. bilgisayar eğitmeninin görevi ise malzeme tedariği.

Şimdiye kadar dutch roll kamera aparatı, 3d printer gibi projeler üzerinde çalıştılar. bunların yanı sıra elektrik süpürgesiyle tavanda nasıl yürünür diye deneysel çalışmalar da yaptılar, biraz Mythbusters edasıyla :)

Program fena değil, hunharca eleştirmek yerine farklı bir işe imza atan bu adamları ve programı destekleyebiliriz diye düşünüyorum :)

site: http://turkisi.programlar.ntv.com.tr/
Sosyal ağlarda paylaş

2 bölümü de izlemiştim daha önce başlık açıldı konuyla ilgili.
Alacakları çok yol var, çok fazla geyik yapıyorlar teknik kısmı çok az açıklıyor.
Bir tane ayaklık tasarladım, süpürgeyi taktım oldu. Deseler 2 dk da bitirirler programı.
Ama nasıl tasarladılar, vakum nedir, teknik olarak nasıl oluşur vs... anlatsalar çok daha iyi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...