Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle Royale

jankis

Öne çıkan mesajlar

Valla Bonepart Sineklerın efendisi cok kolpa gelmıstır bana hep, cok gerekszi yere katlediyolar bırbırlerini orda yazarın abartıları cok fazlaydı.

Battle Royale cok daha mantıklı o konuda, aynı surede bırbırlerını kesmeye dogramaya abslıyorlar ama en azından sebeplerden bırı zaman kısıtlaması =)

Ayrıca aksıyon sahnelerı ve muzıklerı cok guzeldır.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 9 yıl sonra ...
Şu filme biletim vardı filmekimi'nde gidememiştim, ancak bugün izleyebildim, 10 yılı geçmiş breh breh :).

Filmleri izledikten sonra sağda solda yorum okumayı seviyorum, fedaykin'in ilk sayfadaki yorumu 10 numara 5 yıldız olmuş. Tam özünü yakalamış bence. Kişileri değil sistemi sorguluyor film, özellikle ben olsaydım napardım sorusunu sorduruyor.
Bir detayı ıskalamış aslında fedaykin, film insan öldürmeyi değil; okul sonrası acımasız iş dünyasını anlatıyor. Kimisi kendini kaptırıyor, kimisi panik yapıyor napacağını bilemiyor. Kimisi bu yarışa katılmayı bile reddediyor, kimisi hayatındaki "loser"lığını kariyeriyle kapatmaya çalışıyor. Bazıları da anarşist takılıp sistemi çökertmeye çalışıyor. Tabi sınıf arkadaşını mı öldürdüğün yoksa iş arkadaşının ayağını mı kaydırdığın işin detayı sadece.

Film güzel diyebilirim ama belki de japon kültürüne de biraz aşina olmak gerekir bazı alt metinler için. İki şey dikkatimi çekti bu arada filmin başında japonya'da kaos işsizlik %15 falan diyor. Türkiye'de gerçek işsizlik %15'in üzerinde, İspanya'da %25 mesela. Biz ölelim yani.

Bir de çok sert, şöyle kanlı, salondan çıkanlar falan denmiş her yerde, ancak izleyince hafif bile geldi gözüme film. 10 yılda o eşiği de aşmışız :), 50'lerde falan perdede kan görmeyi bile kaldıramayanları duyunca şaşırıyordum. Demek ki zamanla alışılıyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...