Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kindle Fire vs normal Tablet

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

şimdi bende Kindle paperwhite var ve memnun sayılırım, gerçi biraz yavaş sayfaları çevirmesi zaman alıyor gibi bazı sıkıntılar var ve tabi siyah beyaz

şimdi renkli bazı şeyler okuyabilmek ve biraz da hızlanmak için, Kindle Fire mı almalıyım yoksa hiç kasmadan tablete mi geçmeliyim (IPad gibi)

tabi Kindle ın özlelliği EInk tgibi teknolojiyle gözü yormaması ve uzun süre okuyabilmek, Kindle Fire da da bu avantaj olacak mı yoksa direk normal tablet almak mı akıllıca. tabi bide satın aldıgımz kitapları (Epub) kolayca normal tablette açabilecek miyim uyum sorunu olmadan

/summon GERGE demeliyim sanrm
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
E-kitap okuyucu olarak kullandığınız ürünler hangileri? Kindle'ı mı tavsiye edersiniz yoksa farklı bir ürün var mı? Bir de herhangi bir yazıyı pdf'e çevirip atıp okuyabiliyor muyuz bunlarda?

Mesela şu fazla mı gelir e-kitap için ya da ekran olarak rahatsız mı eder?
http://www.amazon.com/dp/B00KC6I06S/ref=fs_ods_fs_tab_al

Şu da en incesi:
http://www.amazon.com/High-Resolution-Display-Adaptive-PagePress-Sensors/dp/B00IOY8XWQ?ie=UTF8&redirect=true&ref_=kin_comp_dk_ki_txt
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de ipad iphone'a pek bakamıyorum uzun süre gerçi siyah ekranla okuyordum da.

Ya şey dicem, kindle'ın tıklayınca ya da başka ekrana geçince kullandığı bir animasyon mu var niye tıklayınca ekran birden garipleşiyor. Bütün e-inklerde gördüm böyle bir şey. Kobo'da daha az bu olay.
Sosyal ağlarda paylaş

evet pdf'te sıkıntılı. Ama açıkçası renkli içerik harici pdf kullanmam, renkli içeriği de renksiz alette okumam :D yine de düzenli kullanacaksan ve kobo pdf'te sorun çıkarmıyorsa onu tercih etmelisin çünkü kindle'da cidden convertlere rağmen sıkıntılı oluyor.

gerçi denediğim tek pdf mavi üstü sarı yazılıydı, convert edince yazı gri gözüküyordu okuyamıyordum. siyah beyaz düzgün pdf denemedim. Ama pdf'in düzenlemesi kaliteliyse iyi diye duydum. Sadece pdf kötü bir ebook formatı hatta ebook formatı olmadığı için kalitelisi pek bulunmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...