Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Canavarı i7 4770k 16gb ram Asus Vg248e Toxic 280x

Bunises

Öne çıkan mesajlar

Sistem iyi ssd dışında kötü bir şey yok hele nessa sağolsun aynı psu bende var çok memnunum. Ekran kartı nvidia en az 780ti ( ati sevmioz ) olsaydı daha güzel olurdu.

Alanı 3 sene rahat götürür. Oyun canavarı olması için güzel bir klavye , mouse ve kulaklık lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

şu bilgisayara ssd koymamaya utanmadın mı =)

Kasım ayında aldım. SSD takmak için can atıyordum. Lakin o kadar kullanacak kadar zamanım olmayınca ve pc kullanırken beklediğimden fazla performans alınca erteledim.

Zikko said:

monitör ve klayve, mouse, (alt paragrafı istemiyorum komple) kaça olur ?

1060 TL Olur. Ancak diğerleri satılmadan bunların satışını düşünmüyorum. Önce kasa satılmalı.

GONDARCENGIZ said:

stok intel soğutucu ve 280x oyun canavarı dediği galiba sadece lol dota falan oynuyonuz sdgsdg

Stok soğutucuyu Noctua d15 ile değiştirecektim. Lakin stok hızlarda kullanmama rağmen işlemciyi yoracak en ufak bir şey olmayınca bu şekilde bıraktım.

Genel olarak diğer eleştirilere cevap verecek olursak:

Şimdi teklojide üst limit yoktur arkadaşlar; öncelikle bunu hatırlatmak istedim. Lakin ben sistem toplarken şunu düşündüm.

1-PC'de 3-4 yılda değişenler
1-PC'de ölmedikçe değiştirmeyeceklerimiz.

O yüzden Corsair 780T ve Corsair Ax860i sıfır olarak aldım. Bunların fiyatlarını teknofiyat.com dan bakabilirsiniz.

Mantık itibariyle ben teklonolojiyi her zaman bir adım geriden takip ederim neden?

i7 4770k ile i7 4790k arasında 1 fps oyununa göre fark olur.

Toxic r9 280x özel bir seridir. 980x ile arasında 15-30 fps fark oluşturur. İstisnalar beni etkilemez. Lakin çoğumuz 60 Mhz'lik bir ekran kullandığımızdan 70 fps üzeri bir değerden ne kadar yararlanabiliyoruz sorarım. Ayrıca 980x olsaydı 1500-2500 TL bandında olan bu kart fiyata eklenseydi, canavar! diye yorum yapanlar; ev var ipotek vereyim mi diye alay geçmezler miydi?

Ram'ler benim için uzun süreli bir etken olup, sisteme özellikle aldığım bu performans ramleri bence gayet makul ve uzun ömürlüdür. Piyasası 600-750 TL civarında.

PSU ve Kasaya laf atanın aklına şaşarım.

SSD yok diyene aşağıdaki yorumu yazarım. Lakin ikinci el SSD tamamen soru işareti bir unsurdur. Oyunlar benim için 5sn daha geç açılınca ömürümden ömür gitmiyor. Buda bir zevk meselesi;ama param olsa bende SSD alırdım o vakitler.

Anakart kendini ispat etmiş, 2 sene garantisi olan çok güzel bir anakart.

Son olarak;
Bu sistemle ben ultra oynayamadığım oyun henüz çıkmadı. Diablo3, Metro Redux, Planetside 2,BF 4, Assasian Creed Unity vb. çok oyun bilgisayarda yüklüdür. Bunlarda ne takılma, ne ıkınma, ne sallanma olmadı. Monitörü anlatmayacağım burada, araştıran öğrenir onun güzelliğini.

Velhasıl şu an itibariyle hayallerde ki canavar olmayabilir; ama oyuncu camiasını düşünecek olursak; çok azının evine girebilecek cinsten bir bilgisayar bence.

İlanı satış olarak iki parçaya ayırdım tavsiyeler üzerine yeni link

şlemci: I7 4770k (İthalatçı Firma Garantili)
Anakart: MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 (Vatan Garantili)
Ekran Kartı: SAPPHIRE R9 280X TOXIC 3GB GDDR5 (UEFI) (Hızlıal Garantili)
Ram: CORSAIR RAM 16GB(2x8GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11 (Vatan Garantili)
Power (Güç Kaynağı): Corsair Ax860i (Garantili)
Kasa: Corsair 780T (Vatan Garantili)
Harddisk: Seagate 1TB ST1000DM003-1ER162 (W4Y0F7W9) (Vatan Garantili)
CD DVD Yazıcı: Pioneer DVD CD RW (Vatan Garantili)

Fiyat: 3.750 TL

Monitör: Asus VG248QE (Hepsiburada Garantili)
Klavye: Logitech g103 (Hepsiburada garanti)
Mouse: Asus Enchelon (Hepsiburada Garantili)
Ses Sistemi: Creative Z506 (İthalatçı Firma Garantili)
Kulaklık : Creative Sound Blaster Arena Kulaklık (Garantisiz)

3 Tane Daha Sonradan Eklediğim Kasa Fanı Kırmızı Ledli. (Hepsiburada Garantili)

Tümünün Fiyatı: 4900 TL
Yeni link
Sosyal ağlarda paylaş

Kasa, PSU ve monitör seçimlerine söylenilecek birşey yok ancak:

4770k'yla 4790k arasindaki esas fark 4790k'nın delid edilmeden de overclocklandığında daha rahat soğutulabilmesidir, o açıdan uzun vadeli daha doğru bir seçim olacaktır. Oyun performansı amaçlandıysa i5 modellere yönelinmesi gerekiyordu.

Sisteme aldığın 750 liralık RAM'lerin oyun performansı 250 liralık muadilleriyle aynı olacaktır.

HDD, anakart, klavye, mouse, ses sistemi ve kulaklık seçimleriyle para direk olarak çöpe atılmış denebilir.

I5, SSD, f/p bir anakart, ses kartı ve düzgün peripherallar seçseydin muhtemelen ikinci el değeri daha yüksek olabilirdi sisteminin ancak dolar ne kadar artmış olsa da 4k gibi bir fiyata muhtemelen seninkinden daha iyi oyun performansı veren ve en üst kalite peripheraller kullanan sıfır bir sistem toplanabilir.

Ha ama senin sistem belki bir ihtimal daha hızlı render eder, ona diyecek birşey yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

4k gibi bir fiyata muhtemelen seninkinden daha iyi oyun performansı veren ve en üst kalite peripheraller kullanan sıfır bir sistem toplanabilir.

Kasa, psu'yu değiştirmeden; 3750 TL'ye toplayamazsın bence. Yakınına bile ulaşabileceğini düşünmüyorum. Sürekli kırparak; ancak günü kurtaran bir şey çıkabilirsin bence. Benim kullandığım cihaz varsayım değil; ama sizin fiyatlama dahil, tüm fikirleriniz varsayım:) İstediğiniz yeri referans alabilirsiniz.

Valvyn said:

Sisteme bu kadar para verince klavye mouse kulaklik ve hoparlore para mi kalmadi anlamadim

Klavye kötü; ama kulkalık ve mouse ve hoparlörü neden beğenmedin anlamadım. 5+1 çok güzel cihazlar. Kulaklık ise her yönüyle yetiyor. Resimden bakınca çok mu fakir duruyorlar. Klavyenin suçudur.
Sosyal ağlarda paylaş

Varsayım olan birşey yok, çok daha uygun fiyatlarda onlarca kasa toplandı Topla thread'lerine bakabilirsin forumdaki, çıkan sistem 3 aşağı 5 yukarı hep aynı oluyor, şu an tekrar fiyat araştırmasıyla uğraşamayacağın açıkçası.

Corsair'in PSU'lari lüzumsuz pahalı, o açıdan daha ucuza aynı veya daha üst kalitede PSU alınabilir. Kasa da benzer şekilde, muhtemelen daha üst kalitelisi daha ucuza alınabilir.

Peripheral seçimi tamamen facia. Hele o lazer mouse ve rubber dome klavye inanılmaz.

Ha ama basitçe özet istiyorsan şöyle geçiyim kısaca:
i5 4690k
CM Hyper Evo 212 veya Corsair H100i
MSI Z97 SLI
2x4 G.Skill 8 GB 1600 Mhz DDR3
EVGA 750G2
MSI 290X Lightning
Asus Xonar DG veya Creative SB-Z
Fractal Design Define R5 veya Corsair Air540

CM Storm Quickfire XT
EVGA TORQ X5 veya SS Rival veya Logitech G303 veya Zowie FK2 veya Kone Pure Military (KPM) veya Mionix Avior/Naos 7000
Sanalmarketim QcK
Superlux HD668B
Antlion ModMic 4.0

ASUS VG248QE
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...