Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Antibiyotikler ne kadar yararlı? Ne kadar zararlı?

vaperon

Öne çıkan mesajlar

vaperon said:

Araştırma hastanesindeki doktor hanımın yazdığı ilaçlar etkisini baya iyi göstermeye başladı. Deli gibi terlemeye başladım ilacı aldıktan 1 saat sonra. Aklıma takılan tek şey aile hekimimin bu antibiyotik yerine diğerini neden yazdığı. İşin içine senko'nun dediğinden başka birşey gelmiyor hani. Bir de aile hekiminin yazdığı reçeteyi alırken eczaneden millet 3-5 lira ile ilaçlarını alırken benim 15 lira vermem oldu. Parası olana ayrı reçete yazıyorlarsa günahları boynuna...

abi şuraya kadar okurken seks hikayesi falan sandım apayrı bişimiş sdfsddf
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun. Antibiyotik kullandığında bağırsak floran bozuluyor o yüzden o durumlara düşmüşsün. O yüzden genelde yoğurt veya kefir gibi şeyleri yemeni öneriyorlar antibiyotikten sonra.
Fakat çok daha mantıklı çözümler var. Mesela çiğ sarımsak tüketmek gibi. Kolloidal gümüş suyu ondan da iyi fakat biraz pahalı.

http://drlwilson.com/Articles/antibiotics.htm
Sosyal ağlarda paylaş

Doktorlara kızmanın manası yok bu konuda. Annemin sürekli doktor kontrolünde olmasını gerektiren rahatsızlığı dolayısıyla ömrümüz hastanelerde geçiyor ve dana22'nin bahsettiği tiplerle her seferinde karşılaşıyoruz. Şu doktor ilaç yazmıyor Allah'sız herifin teki diye söylenenlerden tut hemşire doktor hastabakıcı önüne kim gelirse onunla kavga edip sipariş ilaç isteyen manyaklara kadar her türlü hastalık fetişistinden bolca var. Doktorlar da bir süre sonra manyağa bağlayıp önüne gelene sıkıyor antibiyotiği ve ağrı kesiciyi gerek olsa olmasa da.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

anlasiyorlardir ilac sirketleri ile
sen recetelerine xx kadar bizim markanin antibiyotiginden yaz, yazin miami'deki konferansa seni gotureilm diye.

antibiotiklerin kutu fiyati 5 10 liraya dusunce o isler yalan oldu . 10 sene once atiyorum 100 000 kutu atb satilirken simdi belki de 1 000 000 kutu ama fiyat 10 da biri olunca cok goze batmiyor..bu ulkede zamaninda 100 milyonluk antibiotikleri caya corbaya yazdirdilar..150 000 liralik agri kesicileri bas agrisina verdirttiler.

o isleri getir gotur zaten coktan yasala bindirdiler..bir anabilim dalinda malzeme alim ihalesi varsa kesin birileri bir yere gidiyordur ihale sartnamesinde de var hayet yasal olarak..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

forgiver said:

pnomokog aşısı gerekli mi

100 yasinda huzur evinde kaliyorsan evet

bende dalak yok
5sene de bir ol demişlerdi

bir 13lüsü var bir de 23lüsü bu aşının
13lüsüne bir kere olmak yetiyormuş yazmışlar internette
23lüsünün kapsamı da daha geniş ama o tekrarlı

dün bir doktora tekrar sordum aşı niye tekrar gerektiriyor diye ama pek anlamadım
aşının içeriği değişmiyor ki niye tekrarlayalım?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...