Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik'teki genel ön yargı ile ilgili soruyu Soner Yalçın cevaplıyor(bu sefer gerçek)

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

senin söylediğinden ben ille de ırk veya gen veya din birlikteliği olması gerektiğini anladım.
oysa ki Atatürk'ün millet tanımında ırk'ın yanı sıra ortak tarih, ortak dil, ortak yurt, ortak gelenekler, ortak siyasi birliktelik unsurlarından herhangi birinin bulunması yeterli.
edit: din kesinlikle yok. DİN konusu Kenan Evren zamanında TÜRK-İSLAM SENTEZİ projesine tam gaz verildikten sonra millet tanımı içine katıldı. Atatürk'ün millet tanımında din birliği kesinlikle yoktur.

(Konu konuyu açtığı için yazıyorum. )
Bu nedenledir ki Lozan Antlaşması ve sonrasında ki müzakerelerde Süryanileri azınlık olarak kabul etmedik ve Süryani temsilcileri de kendilerinin azınlık olarak belirlenmesini istemediler. Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit vatandaşları oldular.

Yine benzer şekilde Türkiye'de yaşayan Musevi cemaati temsilcileri azınlık olarak tanımlanmak istemediler ama İngiltere, Fransa ve ABD baskısı ile azınlıklar arasına girdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

neyse.
açtığım başlık amacına ulaşacak anlaşılan.

KuddusiMavra said:

samimiyetine inandığım 1-2 arkadaş haricinde her zamanki arkadaşlar yine başladılar trollemeye.
B)-

adamın biri forum düsturu demiş ya la?!

Şimdi pardon,

açtığın başlık amacı nedir?

a) 1 2 kişi var onlara ulaşmak
b) trollenecek konu açabilmek

Hani 2 türlü de tuhaf :|
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

KuddusiMavra said:

neyse.
açtığım başlık amacına ulaşacak anlaşılan.

KuddusiMavra said:

samimiyetine inandığım 1-2 arkadaş haricinde her zamanki arkadaşlar yine başladılar trollemeye.
B)-

adamın biri forum düsturu demiş ya la?!

Şimdi pardon,

açtığın başlık amacı nedir?

a) 1 2 kişi var onlara ulaşmak
b) trollenecek konu açabilmek

Hani 2 türlü de tuhaf :|

yok yav...bu troleybitler bir konunun gerçekten güzel bir tartışma ortamına dönüşeceğini anlıyorlar ve hep birlikte peş peşe damlıyorlar. önce bir esip gürlüyorlar ama o arada tartışma başlıyor. ve zamanla troleybitler de okuyup bir şeyler öğreniyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

trolleme ile ilgili başlığa yazdım, burada da başa yazdım diye hatırlıyorum.
ama neyse. bir daha yazayım.
tamamen mahalle baskısının sonucu buraya açtım.
gündem'e açınca "bu ne lan?şu an gündem de bu mu var?her perinçek konusunu gündem'e ne açıyon lan?"şeklinde yaklaşan ve yaklaşabilecek arkadaşlarımızın varlığını ön görerek; bu konuyu diğer bölümlere de sokamayarak, olsa olsa konu dışıdır diye buraya yazdım.
ama di bana neyin ne olması gerektiği konusunda net açıklama yaptı.
bundan sonra bu ve benzeri konuların yeri gündem.
Sosyal ağlarda paylaş

laf lafı açıyor.
bu sabah istanbul'dan marmaris'e taşınan bir değerli abimle konuştum. hatta kısa süre önceye kadar marmaris ip ilçe başkanıydı. duydum ki ayrılmış.
nedenini sordum. benim samimiyetimi bildiği için hiç kıvırmadı. "geçimsiz adam bizim başkan" deyiverdi. Bu benim de 100% bilmediğim ama kendimce çıkardığım bir durumdu.

Şahsen siyaset bilgisine, tarih bilgisine ve vatanseverliğine emin olduğum bir kişi Doğu bey. Ama ne yazık ki geçmişten bugüne adamda eksik bir şeyler var. Bu da kesin. Yakın çevresinde ki çok değerli insanları küstürüp uzaklaştırdı. Örnek: Hasan Basri Özbey, örnek: Ümit Zileli, örnek: Soner Yalçın (pekçokları bilmez, eski Aydınlıkçıdır).
Bu nedenle benim gibi bir azınlık başkanın artık parti genel başkanlığını bırakmasını, yerini genç ve hemen herkesin tanıyıp,sevdiği bir isme bırakmasını ve onursal genel başkan olarak gönüllerdeki yerini almasını savunuyoruz. kendi bloğumda yazdığım yazı şu ana kadar 10 binin üzerinde tıklanmış (yukarıda Laurelin'in dediği konuyu ben bizzat Doğu beye yazdım, gönderdim, Doğu beye bu yazı ulaştı ve okudu)ve bu yazıda da açıkça bunları savundum.

ben haksızlığa karşıyım. yoksa ne Doğu bey benim babamın oğlu (canım kardeşimi özledim, çocuk aylardır Irak'ta)ki kardeşim hata yaptığında ağzıma geleni söylerim, ne de bir başkası.

Ben Kemalist'im arkadaşlar. Bir çoğunuzun bildiği nedenlerden İP'e oy veriyorum ama Emine hanımdan çok umutlanmıştım - ki güvendiğim dağlara kar yağdı-
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...