Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik'teki genel ön yargı ile ilgili soruyu Soner Yalçın cevaplıyor(bu sefer gerçek)

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

pontipati said:

KuddusiMavra said:

neyse.
açtığım başlık amacına ulaşacak anlaşılan.
samimiyetine inandığım 1-2 arkadaş haricinde her zamanki arkadaşlar yine başladılar trollemeye.
B)-

adamın biri forum düsturu demiş ya la?!

senin resmini kullanarak bi caps yapmıştım izin verirsen paylaşıyorum küfür erotizm vs. yok tamam?

lütfen yapma. resmim olmazsa sevinirim çünkü bir hatadır yaptım, ilk üye olduğumda genel olarak adam gibi adamların üye olduğu bir forum sandım burayı, kimliğimi ve diğer bilgilerimi açık ettim. hayvanlık etmişim. aradan geçen zamanda pişman oldum tabi ama bundan sonra geçmişi düzeltme imkanım yok.

en azından şu andan itibaren benim adımı ve soyadımı (defalarca uyarmama rağmen, kasten adımı-soyadımı yazan tipler var hala, yukarıda bu konudaki düsturdan bihaber arkadaş örneği var)açık yazmayın...Kuddusi işte adım. Ve resmimi kullanmayın. Lan harbiden geçen arap müşterinin biri buranın linkini verdi.
yok böyle bir şey ya.
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

Bana hiç inandırıcı gelmiyor. Perinçek zaten kendi başına hiç inandırıcı değil. Bu adam sosyalistken hele işçi partisinin başında olan adam, nasıl oluyor da Türkçü faşist bir kafaya bürünebiliyor. Bütün dünyada işçi partileri milletten yana değil emekten yanadır. Halkçıdır. Ben mi yanlış öğrendim şimdiye kadar bunları?

Rüzgar nereye eserse.
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

Bana hiç inandırıcı gelmiyor. Perinçek zaten kendi başına hiç inandırıcı değil. Bu adam sosyalistken hele işçi partisinin başında olan adam, nasıl oluyor da Türkçü faşist bir kafaya bürünebiliyor. Bütün dünyada işçi partileri milletten yana değil emekten yanadır. Halkçıdır. Ben mi yanlış öğrendim şimdiye kadar bunları?

pardon? milletten yana değil emekten yanadır, halktan yanadır derken; millet kim? emek ve emekçi kim?halk kim?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Laurelin said:

SeaGle said:

Laurelin said:

http://cdn.listelist.com/listeliststatic/2015/01/014-isengard-sanayi-odasi.jpg

Yapmiim yapmiim diyorum zorla gaza getiriyosun vikican,,

https://dl.dropboxusercontent.com/u/18366514/perincekdisko.jpg

bilimsel versiyonu kaybetmisim yaaa, bulamadim pc de su saate kadar, hep forumda bilimsel perincek diye aratip buluyordum :( sunu buldum ama forumda ararken :3

http://i.imgur.com/lk1kHlE.png

https://www.google.com.tr/search?q=paticik+perin%C3%A7ek&es_sm=93&biw=1366&bih=653&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ei=7tXAVJeNBuG9ygPFy4HwBA&ved=0CAgQ_AUoAw#tbm=isch&q=paticik+perin%C3%A7ek&imgdii=_

Burda çıkıyo da kaynakları patlamış.

Fairyli olan benim imalatım zaten, dropboxdan silmişim niyeyse sdfgs

şunu ararken bu çıktı hangi başlık lan bu? paticik.com yazıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

BalisticGel said:

pardon? milletten yana değil emekten yanadır, halktan yanadır derken; millet kim? emek ve emekçi kim?halk kim?
Halk ortak bir amaç ve ihtiyaçlar için bir arada yaşayan insan topluluğudur. Millet aynı kan, gen yada dini paylaştığını düşünen insanlar topluluğu.
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk'ün millet tanımıdır canım kardeşim benim ve benim gibilerin anladığı millet tanımı. O tanım da gayet açıktır. hiçbir yer de kandan, genden ve dinden bahsetmez.
tartışacaksak ciddi tartışalım lütfen.
edit: burada yanlış anlama olmasın. Türk Milleti'nden olmak için tek başına ırk veya gen şartı gerektiğinden bahsetmez demek istedim burada.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Atatürk'ün millet tanımıdır canım kardeşim benim ve benim gibilerin anladığı millet tanımı. O tanım da gayet açıktır. hiçbir yer de kandan, genden ve dinden bahsetmez.
tartışacaksak ciddi tartışalım lütfen.
Benim açıklamam evrensel açıklama. Atatürk milliyetçiliğide tamamen uydurma. Hitlerin milliyetçi sosyalizminden farklı gözüksün diye eklenmiş bir şey. Ha Hitler'le Atatürk'ün aynı kafada olduğunu iddia etmiyorum burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Dönemin ağır şartları altında birleştirici ve mantığa en uygun politikaydı işte abi. Minnettar ol ama kutsama ya. Her şey zamana ve şartlara göre değişim içinde olmalı. Emin ol Atatürk de bunun böyle olması gerektiğini düşünürdü. Bu milliyetçilik akımı bugün geçerliliğini yitirmiştir demiyorum. Belki hala daha zamana uygun olan ve yararlı olan bu olacaktır ama, kutsama. Hata yaparsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk milletinin kuruluşunda etkili olduğu görülen tabiî gerçekler şunlardır: A) Siyasî varlıkta birlik. B ) Dil birliği. C) Yurt birliği. D) Irk ve menşe birliği. E) Tarihî karabet. F) Ahlâkî karabet.

Türk milletinin teşekkülünde mevcut olan bu şartlar diğer milletlerde hepsi birden yok gibidir. Daha umumî bir tarif yapabilmek için diyelim ki; bir topluma millet diyebilmek için bu şartlar, aynı zamanda bütün olarak veya kısmen, bir arada bulunmak lâzımdır. Bütün milletler tamamen aynı şartlar altında teşekkül etmemiş olduklarına göre Türk milletinde yaptığımız gibi, diğer her millet ayrı olarak mütalâa edilmedikçe, milliyet fikrini umumî ve ilmî olarak tarif etmek güçtür.
1930 (Afet İnan, M.B. ve M.K. Atatürk’ün El Yazıları, S. 371-372)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...