Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gümrüğe takılır mı

Artariel

Öne çıkan mesajlar

http://www.ebay.com/itm/Free-Shipping-Intel-Core-2-Quad-Q9550-CPU-SLB8V-E0-Socket-775-45nm-2-83G-95W-/181626849072?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a49cdc730

e8400 cpuyu şununla değiştirecem, vergisiz gümrük limiti 75$ falan diye biliyorum, ürün 85$ ama eleman açıklamaya gift olarak yollayacam falan yazmış. takılır mı sizce, ödetirler mi vergiyi?
Sosyal ağlarda paylaş

Curunir said:

ben 100 dolar diye biliyorum
google amca da teyit etti
http://www.ebaydestek.com/konu-gumruk-vergisi-ve-75-euro-siniri.html

bu konu benide ilgilendiriyor bende de e8400 var bir q serisi ile değiştirsem hiç fena olmaz

adamın da %100 positive

güvenilirmidir ki yinede?

güvenilirdir ya, free shipping de china post mu öyle bi kargo şirketleri var devletin galiba onun sayesinde beleş. ama gemiyle geliyor, daha önce çinli bi elemandan ucuz intel wireless kart aldım 1.5 ayda geldi sdfg. bugün söylesem cpuyu martın başında alırım diye düşnüüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

- Gift olayı yok. Onlar 3-4 sene önceydi. (Hatta bu gift hikayesi ve fatura düşük yazdırma olayından ötürür 150eu olan limiti 75eu ya çektiler. Adamlar faturaya 150eu yazdırıp snowboard falan sokuyorlardı. Bizimkilerde 150 çok fazlaymış, herşey alınıyor yarıya indirelim dediler) Ha hala ufak tefek şeyleri gift diye geçiren vardır istisna olur o ayrı.

- Limit 75eu, şuanki kur ile 88$ yapar. Ucu ucuna günlük kuru takip edermi memur orasını bilemem.

- Gift olayına yeniden gelirsek; memurun tersine gelirse bitirir seni. Adamlar aptal değil. Misal faturada 50$ gift olarak işaretlenmiş bir ürün. İçini açıyor 10" bilinen bir marka eşşek kadar tablet çıkarsa içinden.. o ürünün fiyatının 50$ olmayacağını anlayacak kapasitede olduğu için ürünün fiyatını kendisi bir şekilde belirleyip bunun ederi xx $ dır deyip vergiyi çakabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...