Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedim pislik mi?

Shean

Öne çıkan mesajlar

Shean said:

gerçekten dışarı atacağımı düşünen biri varsa da diyecek birşeyim yok. internette her söylenileni ciddiye alıp sjw moduna girmeye gerek yok.

yahu gerçek hayatta tanısam, kedileri çok sevdiğini bilsem ciddiye almam asıl, zerre tanımadığım ortamda neden ciddiye almayım. ama atmayacak olmana sevindim harbiden.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

Shean said:

gerçekten dışarı atacağımı düşünen biri varsa da diyecek birşeyim yok. internette her söylenileni ciddiye alıp sjw moduna girmeye gerek yok.

yahu gerçek hayatta tanısam, kedileri çok sevdiğini bilsem ciddiye almam asıl, zerre tanımadığım ortamda neden ciddiye almayım. ama atmayacak olmana sevindim harbiden.

abi saçmalama kediyi 2 aylık olduğundan beri tutuyorum. paticik'e daha önceden yazmıştım ve konusunu açmıştım. kedi her gün heryerimi tırmalıyor. ciddi, derin hasarlar bırakıyor elimde. 2 gün kalem tutamadığımı biliyorum. kedi yani vahşilik doğasında var. dalga geçiyorum ben böyle ama troller ve trollerin peşinde ciddiye bağlayan insanlar toplandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

"pislik"in diye bir kelime olamaz çünkü. okuyunca sana pislikin diye anlamlı geliyor mu?

"'şıllık'ın" a eyvallahsın yani? orda kelimeyi bozmamak için öyle yazmış sanırım yazar.

neyse dayıoğlu seni tanımadığım, patipete açtığın topiği görmediğim veya hatırlamadığım için öyle tepki verdim. hani sokağa atma da bari sahiplendir dedim. ama sıkıntı yokmuş. az boklu günler, zibidiye selamlar : )
Sosyal ağlarda paylaş

hayvan sahiplenip, sorumlu ve vicdanlı bir biçimde bakımını üstlenmenin dil bilgisi yeterliliği ile bir ilgisi yok. ayrıca ''pisliğin'', ya da ''şıllığın'' denilmesi gerektiğini elbette biliyorum, ama tırnak içinde ''k'' harfi ile bitmiş bir sözcüğün arkasından nasıl ''ğ'' getirmemi bekledin ki?...
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

Shean said:

"pislik"in diye bir kelime olamaz çünkü. okuyunca sana pislikin diye anlamlı geliyor mu?

"'şıllık'ın" a eyvallahsın yani? orda kelimeyi bozmamak için öyle yazmış sanırım yazar.

neyse dayıoğlu seni tanımadığım, patipete açtığın topiği görmediğim veya hatırlamadığım için öyle tepki verdim. hani sokağa atma da bari sahiplendir dedim. ama sıkıntı yokmuş. az boklu günler, zibidiye selamlar : )

şu son cümle dışında beklediğim bir tepki yoktu. herkes şıllık'ın diye yazmama değil de kediye şıllık dememe alınmış. evden atacağımı düşünmüş, odaya niye kitliyon falan yapmış. te allam. şaşırıyorum bu tepkilerede adamların gelip "alındın mı?" "haksızsın" "sıçarlar umarım" gibi cümleler kurup, kendi aralarında "biz haklıyız" düşüncelerinde takılmaları çok uyuz edici lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Oooo teker teker yorumları alıntılayayım, cevap vereyim dedim de olacak gibi değil. Eğer bir kelimeyi tırnak içinde yazıyorsan kelimeye vurgu yapıyorsun demektir ve ardından gelen eki, kelimeyi bozmadan yazarsın. "Pislik"in diye kullanmak doğru yani. Ama sen hemen atarlanma, bir oku sadece. Kenarda dursun bu bilgi, belki ilerde lazım olur.

Kedi de telefonunu yere düşürmüş, ayıp etmiş. Sakince bir konuş kedi ile istersen. Hatasını anlayacak ve özürünü dileyecektir.

Neyse, yatıyorum demişsin. Iyi geceler.
Sosyal ağlarda paylaş

hanfendi ol ivy. insanları sinir etmekten başka bir çok amacın olmalı. onların arasında bir insan kedisine şıllık dediği için ona saldırmak, bir insan türkçe kurallarını süper bilmiyor diye ona saldırmak olmamalı. -madem herkes konu dışında herşeye laf ediyor. ben de ediyim.-

iyi geceler artık.
Sosyal ağlarda paylaş

ivy ben gıcık oldum sana. hemen hayvanlar konusunda bir şey yapıp da yahu öyle değil aslında diyip toparlamaya çalışanlara böyle berserk açılması çok itici. adam belli ki öyle demek istememiş. hala daha cadı avı yapmaya çalışmaya ne gerek var. xaenin de çok yapıyor aynı şeyi. yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

ekstra not: tartışma bitsin istiyorum ama sürekli yazıyorsunuz artık arkadaşlar. insanı sinir ediyorsunuz ve uykumu kaçırıyorsunuz. kankacı olarak toplanmışsınız burada. bir taneniz kızla fotoğraf çektirirken elini omzuna atamayan bir adam-ki şu an o kızın peşinde meriçlik yapıyor- diğerlerini bilmiyorum ama onlarında kankacı-meriçten farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

ekstra not: tartışma bitsin istiyorum ama sürekli yazıyorsunuz artık arkadaşlar. insanı sinir ediyorsunuz ve uykumu kaçırıyorsunuz. kankacı olarak toplanmışsınız burada. bir taneniz kızla fotoğraf çektirirken elini omzuna atamayan bir adam-ki şu an o kızın peşinde meriçlik yapıyor- diğerlerini bilmiyorum ama onlarında kankacı-meriçten farkı yok.

Öyle deme, omzuna atınca tırmalıyor :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...