Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ibanez GRG170DX + Ekstralar

SCelen

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,

1 ay önce zuhal müzikten almış olduğum gitarı satıyorum. Satma sebebim ise açıkcası bir anlık heves ile aldım 3-4 kere çalıştım ama bana göre olmadığını anladım. Gitarda çizik bile yoktur, müzik mağazasında ki aynı gitarla yanyana getirin fark yok. Mağazadan alırken 30 liraya elixir tel taktırdım iyisi olsun diye, daha manyetiğin üzerinde ki jelatini bile çıkarmadım. Artı olarak baya ekstra şey vericem yanında. Resimlerini çektim herşeyin aşağıdan bakabilirsiniz.

Ibanez Grg170dx Siyah
Taşıma çantası, tremolo kolu, alyanı, jackı ıvır zıvırı(resimlerde gözüküyor)
Selim ışık gitar metodu dvd si ile birlikte
Korg TM-40 tuner(akord) ve metronom cihazı

Dediğim gibi gitar 1 aylıktır 3-4 kere çalıştım üstünde şuan kılıfında bekliyor. Bu ekstralar ile sıfırından farksız gitara 500 lira istiyorum. Takas yada indirim teklif etmeyin arkadaşlar zaten gayet uygun fiyat. Faturasıyla birlikte vericem gitarı. İstanbulda elden deneyerek alabilirsiniz yada şehir dışına önce ödeme sonra kargo şeklinde güzelce paketleyip gönderebilirim.

Tel:0538 208 46 21
Serhat

Sosyal ağlarda paylaş

ikinci el %50dir.
500'e satarsan baya şanslı sayabilirsin kendini. En basitinden senden alacağıma gider dükkandan alırım daha iyi.. Niye senden alayım ki?

Tabi bir de doları düşünmek lazım, şu an 2,34. Şimdi 350'ye satarsın bana, 150 dolar alırsın, 2 ay sonra 2,70 olduğunda 400 olur.
500'e 2 ay satamazsan dolar da 2,70'e fırlarsa 350'ye bile alıcı bulamazsın, elinde patlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

kız arkadaşıma bas gitar alayım diyorum ikinci el, ya da sıfır.

nerden alınır bi de yan ürün olarak ne lazım amfi mi?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=787&gid=181#.VKqyiCusXVZ
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=3713&gid=102#.VKqykyusXVa
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ne kadar hevesli olduğuna bağlı. Gitarı 2 gün sonra kenara bırakacaksa yeter de artar. Ama ciddi niyetliyse müzikle uğraşmaya, bas gitar çalmaya; yetmez o zaman.

Tabii gidip sakın 0 fender falan almayın, dolar artınca fiyatlar saçmaladı iyice. Bir çok firma stok göstermiyor sitesinde. Aletler Türkiye'de zaten overpriced'dı şimdi iyice coştular.

Eğer aceleniz yoksa ve sağlam gitar/problemli gitar ayrımını yapabilen bir tanıdığınız varsa 2. el gitar bakın derim. Sahibindende inanılmaz iyi gitarlar çıkabiliyor bazen.

Ha acele varsa GSR200 olur, Yamaha RBX 374 olur, Fender Squier Affinity (Amerika fiyatı 180 dolar, Türkiye fiyatı 1000 lira :>) olur 0'ının fiyatı makul ve alınabilir gitarlar. Ne tür çalacağına bağlı olarak seçebilir.

Son olarak dükkandan alacak olursanız pazarlık edin. Ben benim amfiyi alırken 100 lira mı ne indilerdi site fiyatı üzerinden. Gerçi şansıma birisi sahibindende inanılmaz bir fiyata satıyordu 2. olarak, onu kaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

amfi yerine apogee jam almaya karar verdim ya. bumbum skmesin kafamı harbi sdfsdf

yani sıfır ibanez gsr205 ile aynı fiyat işte ikinci el uygun fenderler. ama ikisinin de giriş seviye olduğunu düşünürsek, gerçekten de bir fark olur mu acaba demeden geçemiyorum.

kaldı ki hobi mahiyetinde çalınacak, sıfır fenderlere bankalar caddesinde baktım da, 2500$ lar falan havada uçuyodu. gerçi special edition ffalan onlar.

deadwoll said:

Ya ne kadar hevesli olduğuna bağlı. Gitarı 2 gün sonra kenara bırakacaksa yeter de artar. Ama ciddi niyetliyse müzikle uğraşmaya, bas gitar çalmaya; yetmez o zaman.

Tabii gidip sakın 0 fender falan almayın, dolar artınca fiyatlar saçmaladı iyice. Bir çok firma stok göstermiyor sitesinde. Aletler Türkiye'de zaten overpriced'dı şimdi iyice coştular.

Eğer aceleniz yoksa ve sağlam gitar/problemli gitar ayrımını yapabilen bir tanıdığınız varsa 2. el gitar bakın derim. Sahibindende inanılmaz iyi gitarlar çıkabiliyor bazen.

Ha acele varsa GSR200 olur, Yamaha RBX 374 olur, Fender Squier Affinity (Amerika fiyatı 180 dolar, Türkiye fiyatı 1000 lira :>) olur 0'ının fiyatı makul ve alınabilir gitarlar. Ne tür çalacağına bağlı olarak seçebilir.

Son olarak dükkandan alacak olursanız pazarlık edin. Ben benim amfiyi alırken 100 lira mı ne indilerdi site fiyatı üzerinden. Gerçi şansıma birisi sahibindende inanılmaz bir fiyata satıyordu 2. olarak, onu kaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

Fark var tabii ki. Ama ilk başta anlayabilir mi anlayamaz mı o soru işareti. Tonal farklılıklar kadar çalım rahatlığı, aletin görünüşü, ağırlık, akort tutması, aktifse preamp'ın kalitesi falan bir sürü olay var.

Amfi niyetine düşündüğün aleti bilmiyorum, ben gitarı aldığım dönem biraz züğürttüm; amfiyi hemen alamadım. 1-2 aya yakın beklemem gerekmişti, amfisiz çalıştım o süre boyunca evde. Hala da haftada 5 saat çalışıyorsam bunun anca 1 saatinde amfiye takıyorum gitarı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...