Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW vs. SWG

Mephisto_

Öne çıkan mesajlar

10 aylık swg oyuncularındanım eclipsede tabi bıraktım artık karakteri falanda sildim bilen varsa 2. charım var Ranitach ve Renalath... SWG bence çoğu açıdan wow dan daha iy igibime geliyor çok screenshota baktım grafikleri çok itici geldi wow un özellikle..[signature][hline]ATI Radeon 9800XT 256DDR Ekrankartı
Kingston 4x512 DDr400 PC3200 ram
Intel P4 3.0ghz 800fsb cpu
ASUS P4C800 Mainboard
Coolermaster 2003 Darkhardware ödüllü Wavemaster o/c kasası
Vantec PCI Slot VGA Cooler
Thermaltake Chipset cooler
Vantec 80MM Stealth Fan
Zalman CNPS-7000A Stealth CPU Fan
Sosyal ağlarda paylaş

Eğlenmek istiyorsanız City Of Heroes...

Epey online oyun denedim... En güzel zaman geçirteni. 15 dakika bile zamanın varsa oyun oynamaya 15 dakika için keyif alabiliyorsun... Swg'de haydi bişey yapıyım dedin mi başlamak için 30 dakika süre lazım.[signature][hline]COH:
AdaSu Science Balster AR/Elec.Manup. L40
Usta Science Scraper Dark Melee/Regen L33
TRT 3 Natural Tanker invul/Mace L16
Sosyal ağlarda paylaş

Yapmayın abi herkezden aynı lafları duyuyorum yok grafikleri itici gelmiş yok movie izlemiş beğenmemiş :) . Bakın WOW u oynamadan hiçbişey anlayamazsınız swg yede bin basar wow. Oyunu kısa bir süre için oynayabildim, Hayran kaldım. Denemeden karar vermeyin derim.[signature][hline]Still im Hunted
Still im Hated
Now my blind eyes see other Can NOT
Sosyal ağlarda paylaş

Swg nim grafikleri daha hoj gözüküyo gerce ama wow nasil bi ortam hiç bilmem ne biliym starwars yane bi kültür hepimiz biliriz o eski trt 1 lerden cocoulumuzda hehe[signature][hline]Paticik Tavernasi sahibi Sir Cromex

Davut Vedaoglu says in episode 2:
Join me .. and i will complete your training with our combined strenght we can end this conflict and bring order to Türkey
Sosyal ağlarda paylaş

wow un grafiklerini bakıpta aldanmayın en azından oyunu oynayın ondan sonra karar verin neden derseniz bende aynı önyargı ile yaklaşmış ve bundan yıllar evvel önce daoc demiştim :) lakin şu an wow oynuyorum :)
çok farklı bir havası var ,grafikleri şirin ama albenisi var

World of Warcraft :tup:[signature][hline] Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom.......

Sosyal ağlarda paylaş

bakalım wow cıktıktan 1 sene sora da aynı goruste mi olacaksınız swg cıktıgında herkes ne gaz olmustu adı yeter cok guzel oyun vs diye normal mission a bile 10 kisi gidilirmis silah olmadıgından..swg nin baslarında arac olmadıgından gorevlere kosarak gidilirmis bir bounty hunter master lamak 1 ay suruyodu kosma mesafeleri yuzunden..kimsede laf etmiyodu hala swg super kral vs deniliyodu simdi bakıyoruz ama fikirler degismis oyunu bırakmalar baslamıs..belki wow guzel olabilir ama su an sizin oynama istediginiz bu guzelligi size 10 daha guzelmis gibi gosteriyo..oyunun asıl guzelligi 1 yıl sora ortaya cıkar bunu unutmayın..
Sosyal ağlarda paylaş

bende sana şunu diyorum blizzardın çıkardığı tüm oyunlar (warcraft,diablo,starcraft)battle.nette ve diğer serverlerde yıllarca oynandı ve hala oynanıyo ,wow gibi bir mmorpgninde kaç yıl tutacağını sen tahmin et[signature][hline]Sadece yaşamak için öldür
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Engin2, 15 Ocak 2005 15:06 tarihinde demiş ki:
wowdan teknik olarak daha güzel oyun çıkabilir ama hikaye atmosfer ve sürükleyicilik bakımında pek oyun wow kadar başarılı olamaz.(bkz. warcraft3)

ya lol gercekten sacmalıyosun..mmorpg ile hikaenin alakası ne guzellik bakımından?yukarda dedigim gibi warcraft 1-2-3 ün hikayesinin guzel olmasının wow la alakası yok orda hikayeyi oynamıyacaksın ki?kendi karakterini oynatacaksın..hikaye olayına girersek sw nin hikayesi warcraft a bin basar ama oyuna bi etkisi oluyo mu olmuyo..anlatmaya calıstıgım oyunun veya filmin hikayesinin guzel olması sizi gaza getiren bi olaydır..sırf warcraft oyunları guzel oldu diye bu oyun guzel olacak diye bisi yok ki bu nu swg de gorduk..

mmorpg cook ayrı bi olaydır tamam guzel oyun yapıyo olabilirler(warcraft sc vs..) ama bu cok guzel bi mmorpg yapacaklar anlamına gelmez..su an sizinle tartısmak cok sacma sabit goruslu olacaksiniz ileriyi dusunemiyecek durumdasiniz..gaz olayınız biraz sonunce daha saglık lı bi tartısma yapabiliriz..bilgi ve tecrubemin oldugunu dusunuyorum mmorpg lerde ve diyorum ki siz bu oyunu 1 yıl oynayıp(ara vermeden) ve hala ilk gunku heyecanı alıyosanız o oyun guzeldir daha oyun cıkmamıs beta mis vs mis hikaye onlar..ben swg nin betasina girmek icin kac takla attım(giremedim) saatlerce beta bilgilerine baktım sora oyun cıktı oyunu aldım eglendim gezdim tozdum bi sure sora sıkmaya basladı iste ki sw dunyasının ciddi bi hayranıyım..sizin boyle olayacagınz ne malum?
Sosyal ağlarda paylaş

+ olarak sunu soyleyeyim wow da gidip arthas i veya İllidan i oynatmayacaksınız sıradan bi warior ya da rogue u oynatacaksınız burda suruckleyicilik ve atmosfer aranmaz..dedigim gibi bunlar gecici hevesler.. oyuna girip gercek oyun ve ortamı gorunce(3-5 ay kadar) fikirleriniz biraz degismeye baslar..

burda wow kotu demiyorum hatta insallah en guzel mmorpg olurda yıllarca oynarız ama kendinizi kotuyede alıstırın ki karsılasacagınız kotu bi durumda husrana ugramayın
Sosyal ağlarda paylaş

mmorpglerde hikayenin alakası ne güzellik bakımından demissin ,sana şöyle diyim önceki oyunlarını oynamış olup beğenen insanların wowu alıp oynaması için hikaye en önemli etmenlerden biridir, ve insanların gerçekten bir hayranlığı varsa senaryoya karşı, oyundan alacakları tat çok daha fazla olacaktır,çünkü hangi dünyaya ayak bastıklarını bilecekler ,o dünyanın geçmişini bilecekler ve ileride neler olacağını merak edecekler , ayrıca hikayenin en güzel etkisi görevlere olacak ,şimdilik klasik mmorpg görevleri olsada ileride blizzin gerçekten sürükleyici insanların azerothun kaderini dahi etkilemesini sağlayacak görevler çıkartacağına eminim,evet hikayenin diğer mmorpglerde bir etkisi olmayabilir ama wowda kesinlike bu böyle olmayacak,ayrıca illidanı arthası kontrol edemesekde hero class denen şey gerçekleşince hepimiz birer arthas illidan olucaz ,ayrıca sevdiğim heronun ordusunda yer almak bile bana yeter onun ağzından göerv almak..vs, ileride blizz onları aktif edip büyük savaşlara bile katabilir belli olmaz,sana son söyleyeceğim şu warcraftın ne olduğunu bile bilmeyen sadece bu bir mmorpg diyerekden adam kesmeye gelen adamla, olayın farkında olup azerothu kurtarmak için oyuna giren(fazla abarttım galiba:D) adamın alacağı zevk bir olurmu ,ilki bir süre sonra sıkılsada ikinci adam kolay kolay sıkılmaz, hangi oyunun senaryosu daha iyi konusunda seninle tartışmayacağım çünkü bu görecelidir ama şunu söyliyebilirimki warcraft yani wow özgün bir senaryodan oluşmuştur,tutulan bir filmin sen aryosundan yapılan bir oyun değildir...[signature][hline]Sadece yaşamak için öldür
Sosyal ağlarda paylaş

neyse cok sacma seyler solemissin cidden.. tartısmanın luzumu yok.. en son suna cok guldum tutulan bi film in oyunu demissin de lol yani warcraft bu kadar cok oynanmasa engin2 kardesimiz warcraft dunyasında dolassın eglensin diye oyun yapmazlarda emin ol..

bi de cidden koridor judgement day oynayıp onun gazıyla oyunu bitiren sora warcraft hayranı olan birisi gibi yazı yazmıssın..su an tanıdıgım bole dusunen wow cıksın gece gunduz oynarım vs diyenlerin %90 i dedigim tipteler..
Sosyal ağlarda paylaş

dediğin tipte biri değilim emin ol benim warcraft maceram ilk oyununda başladı dday falan oynayıp sonra warcraft böyledir şöyledir diye ahkam kesen biri olduğuma inanmıyorum yalnız niye böyle düşündüğünü merak etim açıkcası,neyse herkesin düşüncesi kendine ben kendi fikrimi söyledim, sana saçma gelip gelmemesi sana kalmış[signature][hline]Sadece yaşamak için öldür
Sosyal ağlarda paylaş

SWG ve WoW'u karsılastırmak biraz garip olmamis mi?
Hani bi tanesi Sci-fi oburu de fantasy?
Grafik olayina gelince de ne bilim,herkese gore deisir.Bence WoW'un atmosferi ve grafikleri Swg'yi altust eder.SWG'de bi suru insanin her yerlerde Jedi slot'u icin grind etmesini gordukten sonra acayip sogudum Swg'den.
Ha bende cok severim Star Wars dunyasini ama Lucas ve Sony para kazanicaz diye olabilicek en saglam dunya yapsinin mahvetmisler.Cok yazik olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

sw de jedi olmak zorunda cogu kisi jedi olmak icin aldı oyunu sony de olabilecek en zor sekle getirdi artık bundan sora kimin jedi kasıp kasamıyacagına onlar karar veremez bh oluyosun 2 gunde gidip jedi i olduruyosun (padawan) adamin milyon xp si gidiyo burdan sora da iste .. si yiyen jedi oluyo jedi avlamak icin grup kurmalar loot icin kurulan gruplar hala cok guzel bunun ustune simdi gelen exp ile kesfedecegimiz koskoca bi uzay ve uzayda ki lootlar savaslar pvp vs var..

korumaya gecmenize gerek yok su an bende en az sizin kadar oyunun elime gelmesini bekliyorum..siparisler coktan verildi..demek istedigim sadece cok fazla beklenti var wow dan sunu soruyu kendinize sormanız lazım :
ya wow dusundum kadar guzel bi oyun degilse?

yazdıgım yazılar sadece bunu size gostermek icin yazıldı burda swg wow u 3 e katlar 5 e boler vs demiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunlardan ne bekldigine bagli tabii.Hayatin anlamini Wow'da beklersen daha cok bekliersin oluyor haliyle.
Ben gayet memnunum Wow'dan.Eu close beta'dan beri oynuyorum,cok da zevli.Bi oyunun olmasi gerektigi gibi olmus.Hersey cok kolay,oyuna basladigin ilk andan itibaren ogrenmesi olaganustu kolay.Ha diyorsaniz ben bukadar kolay oyun istemiyorum,cok daha guzel grafik istiyorum..Ozaman WoW size gore deildir.Ama bu WoW'un ya da Swg'nin kotu oldugu anlamaina gelmez.Tercih meselesidir.Bazisi begenir bazisi begenmez bukadar basit:)
Swg'de yapilan hata da onceden tahmin edilebilcek bi durumdu.Insanlar haliyle Jedi oynamak istiycekler.Ama bence bunu o sekilde deil baska bir sekilde yapmalari gerekiyormus.Cunku bu grind olayi resmen oyunun atmosferini sifirladi.
:)
Sosyal ağlarda paylaş

hehehe kimsenin hayatın anlamını wowda bekleyeceğini sanmıyorum benimde gördüğüm ve oynadığım kadarıyla benimde bir kaç şey dışında beklentilerim karşılıyo ama bence oyunun asıl zorluuğu pvpde belli olacak yani kolay demek tam doğru olmaz[signature][hline]Sadece yaşamak için öldür
Sosyal ağlarda paylaş

Pvp farkli, mob'larla combat yapmak farkli.Oyuna alisilabilmesi acisindan oyunun kolay oldugunu soyledim zaten.Pvp su anda beni ilgilendirmiyor,retail ciksin ondan sonra dusunuruz.Zaten pvp'de adam gibi combat edebilmek icin ilk basta mob combati lazim.Pvp ile de lvl atliyamadigina gore.Bu yuzden soyle bir sonuc cikiyor bence; oyun kolay oldugundan dolayi pvp'ye ilk adimda kolay oluyor.
:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...