Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

C# Şifre türüne göre farklı form açılması

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Admin Kullanıcı adı ve Şifresiyle girilince yönetici ekranı, personel kullanıcı adı ve şifresiyle girilince personel ekranının açılmasını istiyorum. Ancak bu kullanıcı adı ve şifreyi aynı textboxlardan alacak.

Bunu nasıl yapabiliriz?

Edit: Access database'inde

AdminKullaniciAdi
AdminSifresi
PersonelKullaniciAdi
PersonelSifresi alanları var.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

onun yerine

kullaniciadi
sifre
rol

diye bir şey yapsan daha iyi olur.rol 1 ise admin 2 ise personel girişi yapar işte

Onu düşündüm de nasıl yapacağımı çözemedim.

bool AdminGirisi = false;

yapsam.

if(AdminGirisi ==true)
Form1.Show();
else
Form2.Show();

gibi bir şey de yapabilirim. Ama AdminGirisi'nin true olduğunu nasıl algıtacam programa?
Sosyal ağlarda paylaş

Anhora said:

reyou said:

http://www.codeproject.com/Articles/342061/Understanding-ASP-NET-Roles-and-Membership-A-Begin

Radio Button'la yapmış o. Ben PersonelKullaniciAdi alanındaki değeri algılayıp ona göre aksiyon alsın istiyorum.

ne radio button u? yapman gereken sey apacik orda var, roles belirleyip kullanicilari onlara atayacaksin, web.config icerisinde hangi rolun nereye default edecegini belirleyeceksin. alsana silver bullet.
Sosyal ağlarda paylaş

madem login yapısı ile uğraşıyorsun kullanıcı bilgilerini db'den çektiğini varsayarak (değilse o şekle dönüştür), basit bir şekilde sorunu çözmek için; kullanıcı tablona 1 alan daha ekle number tipinde adı da AdminMi olsun. 0 ise kullanıcı, 1 ise admin olarak davranmasını sağla şimdilik. aslında senin bu yapın için rol yetki ataması daha uygun ve güzel olur ama şimdilik bu şekilde de çözebilirsin. Örn tablo:
SiraNo
Durum (Silinen kaydın durumunu 0'a çekersin, veriyi DB'de tutarsın silmezsin)
KayitTarihi
GuncellemeTarihi
KullaniciAdi
Sifre (encrypt ederek koyarsan daha şık olur)
AdminMi

kullanıcı oluşturma ekranın varsa bir checkbox ekleyerek Admin mi şeklinde checked ise 1 değilse 0 olarak kaydedebilirsin.

detay vermediğin ve ne kadar bilgin olduğunu bilmediğim için basit anlatmaya çalıştım, hatam olduysa affola.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...