Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerileyisim

Theo

Öne çıkan mesajlar

Ogrenim hayatim suana kadar basariyla gecmesine ragmen (anadolu lisesine girdim fen lisesi sinavinda 214. oldum) lisede adam gibi calısmamam sonucu kıytırık sayilacak bi üni'e girdim (Pamukkale Mak. Muh.) gerek lisede ogrenmem gereken konulari bilmemem gerek derslerin zorlugu (2 sene sonra belki cok kolaydi nasıl yapamamısım diecem ama simdi oldukca zor) nedeniyle 1. sınıfta neredeyse tum derslerden cakmis durumdayim ne fizik ne mat kurtuldu bugun olan teknik resim sinavindada bi olcuyu fazla almam sonucu vize ve odev ortalamasi 85 olan dersimdende kalmıs durumdayim bunalima girdim boyle giderse bu okul bitmeyecek gibi ne yapacagimi bilemiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum :-([signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım çalışmayı her türk öğrencisi gibi sevmiyosun; dersi deste anlamaya çalışmak en mantıklısı
birde teknik resim sakat derstir ufak bi hatada hoca kağıda bi çizgi atar, deli olursun, banada atmıştı ordan biliyorum ama 2 soru vardı dc ile kurtardık
belkide okudğun yeri sevmiyosundur, çalışma azmin varsa össye yeniden girmeyi deneyebilrisin[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

ya 2 seçeneğin var ya dersleri kaçırmadan dinleyip sınavlardan 1 hafta fln önce günde yaklaşık 1 er konu çalışa çalışa halledeceksin. En iyisi böyle. Yada dersleri dinlemiyorsan benim gibi son 3~4 gün yusuf yusuf etmeye başlayınca sabah akşam demeden çalışıcaksın. Rüyalarına sayılar integraller, kolonlar kirişler giricek :) Seçim senin.
Teknik resim olayı ise beceri gerektiryor. Hele makina bölümününki çok zor diye biliyorum.Artık ya hoca ile aranı iyi tutucan seni tanıyacak yada sürekli çizerek elini alıştırıcaksın.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

abi öncelikle LGS derecen için tebrik ederim...

Takma diyeceğim dersleri ama olmuyor biliyorum. olmaz. O sebeple düzenli çalışmanı tavsiye ederim (her ne kadar kendim başaramasamda :() . Yani dersi işlediğin gün anlama konusunda sıkıntın kalmasın. Taş çatlasa 1 haftada çöz işi. Bizim boğaziçini 1.likle bitirmiş bir hocamız vardı. Her gün o günü bitirmiş. Sınav günü de millet son 3-4 saatte harıl harıl çalışırken hoca gitmiş multimedia odasında film izlemiş. Geneldede öyle yapardım diyo kafam dağılsın diye...

Bu demekki işin sırrı düzenli çalışmada... Çok çalılşmada değil...[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dersleri duzenli takip ediyorum ders calısmayi sevmedigim dogru ama dersleri takip ederek bu acigimi kapattigimi dusunuyorum bugun teknik resimde olan olay ufak vi hataydi ama hocaya gelde anlat ilk basta soruyu yanlıs gormusum (olculer ic iceymis ben ayri zannetmistim) cizdim sonra hatami fark edip duzelttim ama bi yeri silmeyi unutmusum ve oda ek bi parca gibi kalmıs ve hoca zaten kagitlari 4 4 luk inceleyecek deel adam bakacak burda hata var gitti 0 ufff...

Okudugum yeri sevme sevmeme konusuna gelince benim memleketim burasi ben puanim daha iyi yerleri tuttugu halde (Uludag falan) burayi sectim... Okulla aram iyi ama ah bide bolumde veya kampuste kiz olsa neyse konuyu saptirmayayim...[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...