Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2015

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

kizillelma said:

MasterHapLo said:

şu an alınır mı bu oyun? lig basinda patch gelir mi yeni kadrolar ve yabanci kurali değişimi için?

Yabancı Kuralı geldi.

Yeni oyun dönemi yaklaşıyor. Başka resmi yama çıkmayacak.

FM16 Kasım gibi çıkar,

Geldi mi yabancı kuralı? Alacaktım, gelmeyecek dediler diye almadım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

kizillelma said:

MasterHapLo said:

şu an alınır mı bu oyun? lig basinda patch gelir mi yeni kadrolar ve yabanci kurali değişimi için?

Yabancı Kuralı geldi.

Yeni oyun dönemi yaklaşıyor. Başka resmi yama çıkmayacak.

FM16 Kasım gibi çıkar,

Geldi mi yabancı kuralı? Alacaktım, gelmeyecek dediler diye almadım ben.

Şubat sonu gibiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

atesbenicagiriyo said:

bu oyunun transfer bütçesi ayarını çözemedim, yeni geldim diye 1m parayla ne yapacağım yahu, zaten 3m bonservisi olan adam 50m istiyor neyin kafasıymış bu

Ilk sezonda transfer bitmiş BÜTÇE var.
Ondan para yok.
Ilerki yıllarda da paran olmayabilir. UEFA finansal sınırlamaları geçerli.
Ciddi dikkat gerekiyor.

Eger istersen başlamadan önce yarlarda sadece ilk sezoniçin serbest bütçe tıklamadı var.
Yerini unuttum.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

bana fenerle 8m transfer, 8m maaş bütçesi verdiler. yarsını harcadım, harcamadım hemen klubun finansal durumu insecure oldu, satışlardan transfere gelecek olan pay azaldı falan. ne alaka anlamadım.

O şöyle oluyor.
Sana verilen transfer harcamasının anlamı kalmadı artık.
Dikkat edeceğin nokta bu miktar degil.
Ekonomik dengeler sayfasından
- uzun vadeli borca bak
- genel denge ekside olmamalı.( kırmızı) Ekside ise o parayı (Transfer bütçesini) harcamamak gerekiyor.
- oyunculara ödenen rakam (Maaş) Takımı'n saglayabildiginin hep Altın'da olmalı. Yoksa acık ciddi oluyor.

Para nereden bulacağız.
Sana satışlardan % kaç transfere Ayırma Hakkı veriliyor bak.
Hesapla ve sadece buradan geleni harca.

UEFA finansal kısıtlamaları uygulanırsa takım battı demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

borçlar kırmızıda değil, verilen bütçe 8m maaş için ben 6m harcıyorum. zaten mail geliyor, kar hesapladık sezon sonu 30 40m kar falan diyolar -5m'e geçmememiz lazım diyorlar. yani para durumu iyi ama herifler ilginç şekilde havaya girdiler, tonla bütçem var herşeyi kıstılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

borçlar kırmızıda değil, verilen bütçe 8m maaş için ben 6m harcıyorum. zaten mail geliyor, kar hesapladık sezon sonu 30 40m kar falan diyolar -5m'e geçmememiz lazım diyorlar. yani para durumu iyi ama herifler ilginç şekilde havaya girdiler, tonla bütçem var herşeyi kıstılar.

UEFA mali kriterlerinden bunlar oyuncular Steam de bir eklenti yapmışlar.
Onu kullanıyorlar.
Hile gibi bir eklenti.

Uzun vadeli Borçlarını kontrol et.
Asla transferde 12 aydan uzun ödeme planı yapma.
Sosyal ağlarda paylaş

PL öncesi son sakatlık tablosu

http://www.physioroom.com/news/english_premier_league/epl_injury_table.php

ve Miles ın twitti
''
Wilshere makes it 69 first team squad players likely injured for Prem clubs opening fixtures.
Everton most with 9.
''

yani '' sakatlık sorunu var yaaa '' diye bağıranlar
FM16 da ya tavsiyelere uyacak
ya oynamayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

fenerle 3 senedir şampiyonum, ikinci senemde avrupa kupasını aldım, geçen sene şamp ligi çeyrek finalde elendim. gs'ye göre sponsorluk antlaşmalarım daha düşük, bilet fiyatlarım daha ucuz, kombine bilet satışım daha az. bu nasıl oluyo? şu corporate facilities'le mi alakası var? gs'de top gözüküyo, bende ortalama.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

fenerle 3 senedir şampiyonum, ikinci senemde avrupa kupasını aldım, geçen sene şamp ligi çeyrek finalde elendim. gs'ye göre sponsorluk antlaşmalarım daha düşük, bilet fiyatlarım daha ucuz, kombine bilet satışım daha az. bu nasıl oluyo? şu corporate facilities'le mi alakası var? gs'de top gözüküyo, bende ortalama.

Ülkemizden istatistikleri sağlayanlar GS li.
Onlar Yüzünden deniyor.

Yönetim talep Şeyini ve yükseltme ihtimali olanlar için talepte bulun.
Bunu ilkbaharda yaparsan sonraki yıla hazır olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

corp facilities upgrade isteyemiyosun. netten baktım saha degisince o da degisiyomus. 22k kombine satabiliyom anca, reputation continental oldu. forma satışları az, stadyum derbi harici dolmuyo, yönetim rezil sponsorluk anlaşmaları yapıyor. mesela stad sponsorundan gs benden 2 kat fazla para kazanıyo. şu anda 8. sıradalar.

stad değiştirmek de hayal şu durumda, zaten stad zor doluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

bileydim fenerin böyle olduğunu editorde ayar yapar öyle başlardım.

25 bin kombineyi geçemiyorum, gs sürekli 7. 8. 33 bin kombine satıyor, taraftar rekoru kırıyor stadda. o kadar başarı geldi klube taraftar olarak herhangi bi ilerleme yok, bilet ücreti bile gs'ye göre ucuz hakkaten türkiye'deki fm scout'larını bulup dövmek lazım. gerçekçi yapsalardı tam tersi olurdu. yavşaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

bileydim fenerin böyle olduğunu editorde ayar yapar öyle başlardım.

25 bin kombineyi geçemiyorum, gs sürekli 7. 8. 33 bin kombine satıyor, taraftar rekoru kırıyor stadda. o kadar başarı geldi klube taraftar olarak herhangi bi ilerleme yok, bilet ücreti bile gs'ye göre ucuz hakkaten türkiye'deki fm scout'larını bulup dövmek lazım. gerçekçi yapsalardı tam tersi olurdu. yavşaklar.

Yıllardır bunu yapıyor onlar.
Gerçeklerden korkan zavallılar işte..
Sosyal ağlarda paylaş

21/22 sezonunun mart ayı sahaya kadro süremiyorum.

u18 ve milli maçlar var takımdan 17 kişi milli takıma çağrıldı, 2 sakat var türkiye kupası maçı var 5 yabancı çıkarabiliyorum.

sahaya sadece 5 tane müsait yabancı koydum bi tane de türk koydum diğerlerini u18 takımımdan aldım fakat maça başla dediğimde toplamda sadece 28 numara dağıtabildiğim için u18'dekilere sadece 4 tane numara vereiliyorum dolayısıyla kadroyu maça çıkaramıyorum, kaldım böyle muahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

en son cardiff ile 10 sezonda 5 lig 2 şl aldım sonra canım sıkılınca saçma sapan transferler yapıp takımı batırdım asklfas.zaten o kadar şampiyon olmama rağmen mali durum pek iyi değildi son 3-4 sezonda hayvan gibi sözleşmeler veriyordum oyunculara :D altyapı ve scout ekibim en iyisiydi ama.özellike bi zenci bulmuşlardı 10 bine alıp yarın sezon sonra 55m ye madrid e satmıştım.sonra pişman olmuştum ama herif yeni ronaldo olmuştu :D

oradan sırasıyla çek cumhuriyeti,türkiye ve hollanda milli takımlarını yönettim sildim.türkiye ile dünya 3. sü oldum,türkiye den cacık olmaz diyip hollanda yolunu tuttum avrupa şampiyonlarına gidemeyince kovuldum :) çok teklif vardı ama sıkılıp sildim

2016 gelsin.türkiye 2. ligden takım alıp 1. lige çıkmak oradan da takımı afrikalı oyuncularla doldumak istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı kuralıyla bile türkiye ligiyle avrupada söz ettirmek çok zor.

bir kere sadece yönettiğiniz takımın başarılı olması yetmiyor, ligdeki diğer tkaımlarında avrupada kalburüstü işler yapması gerekiyor. geçen sene şl, avrupa süper kupası, dünya klüpler hepsini aldım. fakat lig reputation olarak düşük olduğu için topçular sürekli takım değiştirmek istiyor. bu kadar başarı sağlayınca oyuncu kontratları da değişiyor, aylık paraları artmasını geçtim, yıldız futbolcuların hepsi kontratlarında şamp ligi bonusları istiyor. türkiye liginde çok az para geldiği için mali olarak sürekli artıda kalmak istiyosanız her sene 1 2 oyuncuyu 15 20m'a satmanız gerekiyor. diğer bir deyişle sürekli alttan topçu çıkarmanız gerekiyor.

bir de altyapı tesislerim ve juniour coaching'im son seviye olmasına rağmen hiç topçu çıkmıyor. sadece ben değil türkiye'den diğer takımlardan da çıkmıyor. yani hala türkiye ligi avrupa için yeterli bir lig değil. milli takımın sürekli kupalara giremeden elenmesi de bunu destekliyor. topçu çıkmıyor irlanda'dan 4 yiyoruz.

bi de takımda her kupayı kaldırdım doydum, takım değiştirmek istiyorum olayı çıkarmışlar. 3 tane topçu şu an başarılara doymuş vaziyette, ayrılmak istiyor. :D en son 2013 oynamıştım, onda böyle birşey yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...